دستیار گوگل (Google Assistant) می تواند کارهای زیادی را انجام دهد، اما نمی تواند به صورت هوشمند میزان صدا را تنظیم کند. اگر از این برنامه سوالی بپرسید، جواب شما را با صدا اعلام می کند که گاهی اوقات این صدا بلندتر از آن چیزی است که انتظار دارید. با خاموش کردن خروجی گفتار در تلفن های هوشمند اندرویدی می توانید از پخش این صداهای ناخوشایند جلوگیری کنید.

اگر نمی خواهید دستیار گوگل پاسخ خود را با صدای بلند اعلام کند، می توانید برای وارد کردن یک دستور از صفحه کلید استفاده کنید. گوگل تشخیص می دهد که اگر با صدای خودتان دستوری را به آن ندهید، نباید با صدای بلند جواب درخواست را اعلام کند.

مرتبط: نحوه تغییر حالت پیش فرض دستیار گوگل (به جای دادن دستور صوتی، درخواست خود را تایپ کنید)

با این حال، وارد کردن درخواست به صورت تایپی کمی سخت است و شما مجبور نیستید که راحتی دستور و درخواست صوتی را فقط به این دلیل که ترجیح می دهید پاسخ دیداری و متنی دریافت کنید، نادیده بگیرید. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه خروجی گفتار را در تلفن یا تبلت خود خاموش نمایید.

توجه: این ویژگی فقط در دستگاه های اندرویدی موجود است. در آیفون، آیپد یا بلندگوها و نمایشگرهای هوشمند دستیار گوگل در دسترس نمی باشد.

تغییر نحوه دریافت پاسخ های Google Assistant

برای شروع، برنامه Google Assistant را با گفتن “Okay, Google” یا کشیدن انگشت خود از گوشه پایین سمت راست یا سمت چپ به سمت وسط صفحه، باز کنید.

روی آیکون Snapshot در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید. بسته به دستگاه شما، این احتمال می رود که UI کمی متفاوت باشد.

دستیار گوگل

سپس اگر قبلاً دستیار گوگل خود را تنظیم نکرده اید، وارد حساب گوگل خود شوید. برای باز کردن منوی تنظیمات دستیار گوگل، روی آیکون پروفایل خود ضربه بزنید.

دستیار گوگل

اکنون لیست بلندی از تمام کارهایی که می توانید با دستیار گوگل انجام دهید را مشاهده می نمایید. موردی که ما به دنبال آن هستیم، گزینه “Assistant Voice” است.

دستیار گوگل

در پایین بخشی به نام “Speech Output” وجود دارد. برای انتخاب نحوه دریافت پاسخ ها، دستگاه مورد نظر لیست شده در این قسمت را انتخاب کنید.

Google Assistant

سه گزینه در این قسمت وجود دارد. با انتخاب گزینه “Full”، تقریباً همه پاسخ ها با صدا خوانده می شود. بدر صورت انتخاب گزینه “Brief”، برخی موارد مانند پیش بینی وضعیت هوا با صدا اعلام نمی شود. برای خاموش کردن تمام خروجی های گفتاری، گزینه “None” را انتخاب کنید.

Google Assistant

گزینه “unless hands-free” به این معنی است که اگر با هندزفری درخواست خود را داده باشید، دستیار گوگل همچنان با صدای بلند پاسخ را اعلام می کند. فرض گوگل بر این است که احتمالا در این شرایط نمی توانید به صفحه نمایش دستگاه خود نگاه کنید.

مرتبط: نحوه فعال کردن روتین های دستیار گوگل در زمان طلوع / غروب آفتاب

تمام موارد انتخابی را بررسی کردیم. تا زمانی که دستیار گوگل را با نوعی ورودی فیزیکی در تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی خود راه اندازی کنید، پاسخ درخواست های شما فقط بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

مرتبط: نحوه تغییر صدای دستیار گوگل

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید