سیگنال (Signal)، یک برنامه پیام رسان ایمن است که به شماره تلفن شما متصل می شود. برای محافظت بیشتر در برابر سرقت شماره تلفن خود توسط هکرها، می توانید با فعال کردن قفل ثبت نام (Registration Lock)، از ثبت نام یک حساب کاربری دیگر با شماره تلفن خود جلوگیری کنید.

مرتبط: مشاهده و مدیریت دستگاه های لینک شده در برنامه سیگنال

قفل ثبت نام یا Registration Lock چیست؟

حساب کاربری Signal شما به شماره تلفن شما گره خورده است، این بدان معناست که شما برای ورود به حساب کاربری خود حتی به یک رمز عبور هم احتیاج ندارید. حساب Signal شما تنها می تواند به یک شماره تلفن متصل شود؛ بنابراین در یک زمان واحد فقط می توانید حساب کاربری Signal خود را در یک تلفن هوشمند آیفون یا اندرویدی فعال کنید.

برای ثبت نام مجدد در یک دستگاه جدید، باید به شماره تلفن خود (معمولاً به سیم کارت خود) دسترسی داشته باشید تا بتوانید کدی را که برای احراز هویت شما ارسال می شود را دریافت کنید. اما اگر کسی تلفن یا سیم کارت شما را بدزدد، یا به Google Voice یا حساب مشابهی که برای ورود به سیستم سیگنال خود استفاده کرده بود دسترسی پیدا کند، چه اتفاقی می افتد؟

قفل ثبت نام

قفل ثبت نام سیگنال مانع از این می شود تا حساب کاربری سیگنال شما در یک دستگاه دیگر بدون ارائه پین کدیی (PIN) که برای ثبت نام در Signal استفاده کرده اید، دوباره ثبت نام شود. با فعال کردن قفل ثبت نام، هرکسی که به سیم کارت یا حساب Google Voice شما دسترسی پیدا کند، باز هم برای استفاده از حساب شما نیاز به ارائه پین کد دارد.

اگر چند بار پین کد را اشتباه وارد کنید، برنامه سیگنال برای یک هفته حساب شما را مسدود می کند. اگر پین خود را فراموش کنید، قفل ثبت نام هفت روز پس از عدم فعالیت حساب کاربری شما منقضی می شود (هر بار که از یک دستگاه مرتبط به حساب سیگنال خود دسترسی پیدا می کنید، مدت زمان قفل ثبت نام مجدداً تنظیم می شود).

پس از انقضای مدت فعال بودن قفل ثبت نام، شما می توانید شماره خود را بدون پین کد دوباره ثبت نام کنید.

مرتبط: مجرمان می توانند شماره تلفن شما را بدزدند. در اینجا نحوه جلوگیری از این مورد توضیح داده شده است

فعال کردن قفل ثبت نام در دستگاه شما

با راه اندازی برنامه Signal و ضربه زدن روی آیکون کاربری خود در گوشه بالا سمت چپ صفحه، می توانید Registration Lock را فعال کنید.

قفل ثبت نام
Signal profile

در منوی ظاهر شده، روی گزینه “Privacy” ضربه بزنید تا لیستی از سایر گزینه ها نشان داده شود.

Registration Lock

در زیر منوی “Privacy” ، گزینه Registration Lock را پیدا کرده و فعال کنید. این گزینه تقریباً در وسط لیست قرار گرفته است.

قفل ثبت نام
فعال کردن قفل ثبت نام

اگر می خواهید پین کد حساب سیگنال خود را تغییر دهید، می توانید از این منو از طریق گزینه “Change Your PIN”، پین کد را دوباره تنظیم کنید. برای این کار نیازی به دانستن پین کد قبلی نمی باشد. به شرطی که دستگاه شما قبلا ثبت نام شده باشد، برنامه سیگنال به شما این امکان را می دهد تا پین کد خود را تغییر دهید.

signal PIN

اگرچه بعید است که یک هکر بتواند پین کد چهار رقمی را قبل از اینکه قفل ثبت نام حساب کاربری سیگنال شما غیر فعال شود حدس بزند، اما می توانید با ضربه زدن روی دکمه “Create Alphanumeric PIN” (ایجاد پین کد الفبایی عددی) در منوی “Change Your PIN”، یک پین الفبایی عددی پیچیده تر ایجاد کنید.

مرتبط: نحوه تنظیم برنامه سیگنال به عنوان برنامه پیام کوتاه پیش فرض گوشی اندرویدی

نکات بیشتر برای قفل کردن سیگنال

اگرچه برنامه پیام رسان سیگنال بر روی حفظ حریم خصوصی کاربران متمرکز است، اما مواردی بیشتری برای امنیت پیام رسانی وجود دارد که می توانید روی آن ها نیز تمرکز کنید. در این لینک بیاموزید که چگونه برنامه سیگنال را به درستی قفل کنید تا از حریم خصوصی شما و مخاطبینتان محافظت شود.

اگر از Signal برای اهداف امنیتی استفاده می کنید، بهتر است درباره برنامه رقیب آن یعنی Telegram نیز اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مرتبط: نحوه ایمن کردن چت های سیگنال

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید