سیستم مک شما یک کلید میانبر سریع دارد که صفحه ایموجی ها را در هر برنامه ای باز می کند. با استفاده از این ویژگی به سرعت در هر برنامه ای – در یک برنامه پیام رسان، در یک ایمیل یا حتی در سندی که در حال ویرایش آن هستید – می توانید ایموجی مورد نظر را قرار دهید. در این مقاله نحوه تایپ ایموجی در مک با استفاده از میانبر صفحه کلید بیان شده است.

در ابتدا برنامه مورد نظر که قصد قرار کردن ایموجی در آن را دارید، باز نمایید. روی یک قسمتی که در آن متن خود تایپ می کنید، کلیک کرده و پس از مشاهده مکان نما، ترکیب دکمه های Control + Command + Space را فشار دهید. اکنون پنل ایموجی ظاهر می شود.

در پنل ایموجی، روی ایموجی دلخواه خود کلیک کنید تا این ایموجی در این برنامه نمایش داده شود.

با استفاده از کادر جستجو می توانید در بین ایموجی ها جستجو کنید. روی کادر کلیک کنید و توضیحات مربوط به ایموجی دلخواه خود را تایپ نمایید. به عنوان مثال، می توانید کلمه “fire (آتش)” را تایپ کنید تا همه ایموجی های مربوط به آتش نمایش داده شود.

تایپ ایموجی در مک

وقتی که ایموجی دلخواه خود را پیدا کردید، روی آن کلیک کنید تا در برنامه ظاهر شود.

همچنین می توانید پنجره ایموجی ها را با کشیدن آن به یک پنجره مستقل تبدیل کنید. در این حالت حتی پس از انتخاب یک ایموجی، باز هم پنجره ایموجی ها باز می ماند. با استفاده از این پنجره مستقل، هر زمان که بخواهید می توانید روی یک ایموجی کلیک کنید و این ایموجی در برنامه ای که از آن استفاده می کنید، ظاهر می شود.

تایپ ایموجی در مک

و در نهایت اگر مایل به مرور ایموجی ها بر اساس دسته بندی آنها هستید یا اینکه می خواهید هر یک از ایموجی ها را با جزئیات بیشتری مشاهده کنید، بر روی دکمه کوچک “Emoji & Symbols” در پنجره ایموجی ضربه بزنید. (شکل این دکمه مانند یک نماد کوچک پنجره است که درون آن علامت “Command” قرار گرفته است.)

پنجره ایموجی به حالت Character Viewer تغییر می یابد و گزینه های بیشتری را برای مرور کردن، جستجو و انتخاب ایموجی ارائه می دهد.

تایپ ایموجی در مک

برای بازگشت به پنجره کوچک انتخاب ایموجی ها، روی دکمه “Emoji & Symbols” که درست در کنار نوار جستجو قرار دارد، کلیک کنید.

اگر مرتباً از ایموجی ها استفاده می کنید، می توانید دکمه پانل ایموجی را به نوار فهرست سیستم مک خود اضافه کنید. برای انجام این کار، “System Preferences” را باز کنید و بر روی “Keyboard” کلیک نمایید. سپس بر روی زبانه صفحه کلید کلیک کنید و در کادر کنار “Show keyboard and emoji viewers in menu bar” علامت تایید را بزنید.

از تایپ ایموجی ها لذت ببرید!

همچنین اگر می خواهید در سیستم ویندوز از ایموجی ها استفاده کنید، ویندوز ۱۰ نیز از این ویژگی میانبر صفحه کلید برای قرار دادن ایموجی برخوردار است.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید