اگر سیستم شما اجرا کننده ویندوز ۱۰ است و دیگر به یک برنامه ای که قبلا نصب کرده اید احتیاج ندارید، شاید بخواهید این برنامه را حذف کنید. بسته به اینکه این برنامه از چه نوعی باشد، روش های مختلفی برای حذف کردن آن وجود دارد. در این مقاله نحوه حذف یک برنامه در سیستم عامل ویندوز بیان شده است.

مرتبط :‌ قالب ویندوز ۱۰

با استفاده از منوی Start برنامه مورد نظر را حذف کنید

اگر برنامه ای با استفاده از Microsoft Store نصب شده است، به سرعت می توانید این برنامه را از طریق منوی Start حذف کنید. برای انجام این کار، منوی “Start” را باز کنید و آیکون این برنامه را پیدا کنید، سپس روی آن کلیک راست نمایید. در منویی ظاهر شده، گزینه “Uninstall” را انتخاب کنید.

اگر اولین بار است که می خواهید برنامه ای را با این روش حذف کنید، از طریق یک پنجره کوچک به شما هشدار داده می شود. دوباره روی گزینه “Uninstall” کلیک کنید. این برنامه بدون نیاز به هیچ اقدام دیگری حذف خواهد شد. اگر در آینده نظر شما تغییر کرد، می توانید از طریق Microsoft Store مجددا این برنامه را بارگیری و نصب کنید.

اگر روی برنامه ای که از طریق Microsoft Store نصب نشده است، کلیک راست کنید و گزینه ” Uninstall ” را انتخاب نمایید، پنجره “Programs and Features” باز می شود. برنامه را در این لیست پیدا کنید، آن را انتخاب نمایید، سپس روی دکمه “Uninstall” کلیک کنید.

اگر پنجره حذف برنامه ظاهر گردید، مراحل خواسته شده را دنبال کنید تا برنامه حذف شود. سپس می توانید پنجره “Programs and Features” را ببندید.

مرتبط : بهترین روش نصب مجدد و آسان ویندوز ۱۰ بدون Bloatware

با استفاده ازSettings  ویندوز، برنامه مورد نظر را حذف کنید

شاید جامع ترین راه برای حذف یک برنامه در ویندوز ۱۰ استفاده ازSettings  باشد. دلیل این امر این است که می توانید لیستی از تمام برنامه های نصب شده روی سیستم را مشاهده کنید و به راحتی انتخاب کنید که مایل به حذف کدام یک از آن ها هستید.

برای انجام این کار، با کلیک روی منوی “Start” و انتخاب نماد چرخ دنده، “Settings” را باز کنید. (یا می توانید کلیدهای Windows + I را روی صفحه کلید خود فشار دهید.)

در بخش “Settings”، روی “Apps” کلیک کنید.

سپس لیستی از همه برنامه های نصب شده در سیستم خود را مشاهده خواهید کرد. این لیست هم شامل برنامه های نصب شده از طریق Microsoft Store است و هم تمام برنامه هایی را که با روش های دیگر نصب شده اند را در بر می گیرد.

برنامه ای را که می خواهید حذف کنید، پیدا نموده و آن را انتخاب کنید. سپس روی گزینه ” Uninstall ” کلیک کنید.

اگر این برنامه از Microsoft Store نصب شده باشد، بدون انجام هیچگونه مراحل اضافی ای، فوراً حذف می شود.

اگر این برنامه از طریق دیگری نصب شده باشد، قبل از حذف برنامه یک پنجره دیگر را مشاهده می کنید. در این صورت، دوباره روی گزینه “Uninstall” کلیک کنید. پس از آن، پنجره حذف برنامه باز می شود. مراحل گفته شده در این پنجره را دنبال کنید تا برنامه به طور کامل حذف شود.

مرتبط : ۸ روش برای بازنشانی پسورد در ویندوز ۱۰

با استفاده از کنترل پنل، برنامه مورد نظر را حذف کنید

همچنین می توانید برنامه هایی را که از روشی به جز Microsoft Store نصب نموده اید، با استفاده از کنترل پنل Windows حذف کنید. برای انجام این کار، منوی “Start” را باز کرده و کلمه “control” را تایپ کنید، سپس روی آیکون “Control Panel” کلیک نمایید.

مرتبط: آموزش اضافه کردن کلید منو به صفحه کلید رایانه ای با ویندوز ۱۰

حذف برنامه در ویندوز 10

در زیر بخش “Programs”، روی “Uninstall a program” کلیک کنید.

حذف برنامه در ویندوز 10

در پنجره ظاهر شدهPrograms and Features ، لیست طولانی­ای از برنامه های نصب شده را مشاهده می کنید که می توانید این برنامه ها را با کلیک کردن بر روی عناوین ستون ها، بر اساس نام، منتشر کننده برنامه، تاریخ نصب، حجم برنامه و شماره نسخه مرتب کنید.

این لیست شامل برنامه هایی نمی شود که ازMicrosoft Store  نصب شده اند. برای حذف این برنامه ها، از پنجره “Settings” استفاده کنید یا در منوی “Start” روی آنها کلیک راست کرده و گزینه “Uninstall” را انتخاب نمایید.

حذف برنامه در ویندوز 10

برنامه ای را که می خواهید حذف کنید، پیدا کرده و برای انتخاب آن، روی آن برنامه کلیک کنید. سپس بر روی دکمه “Uninstall” کلیک کنید.

حذف برنامه در ویندوز 10

پنجره حذف برنامه راه اندازی می شود. روی مراحل نمایش داده شده کلیک کنید تا فرایند حذف را به پایان برسانید. از آنجا که مایکروسافت، کنترل پنل را به عنوان یک رابط کاربری لگسی در نظر می گیرد، بهتر است با استفاده از روش های دیگر ذکر شده در بالا، حذف برنامه ها را نیز امتحان کنید.

مرتبط: آموزش افزودن میانبر پوشه های مختلف به نوار کناری سمت چپ منوی Start در ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید