اگر می خواهید محدودیت عدم ویرایشی که نویسنده فایل ارائه پاورپوینت به صورت Read-Only اعمال کرده است را برطرف کنید، لازم است که قفل این فایل را باز کنید. خوشبختانه می توانید این کار را تنها با چند کلیک ساده انجام داده و قفل پاورپوینت را باز نمایید. در این مقاله نحوه باز کردن قفل عدم ویرایش فایل شرح داده شده است.

مرتبط : ایجاد یک فایل پاورپوینت به صورت Read–Only

باز کردن قفل یک ارائه Read-Only

برای تشخیص اینکه آیا یک فایل ارائه پاورپوینت در حالت Read-Only است یا خیر، دو روش وجود دارد. اولین روش این است که عبارت “Read-Only” را بعد از عنوان ارائه نوشته شده باشد. دومین روش نیز این است که یک نوار زرد رنگ حاوی پیامی در بالای فایل ارائه مشاهده می شود که به شما اطلاع می دهد دسترسی به این سند با محدودیت هایی مواجه است.

در کنار پیامی که در بنر زرد رنگ وجود دارد، دکمه ای وجود دارد که روی آن متن “Edit Anyway” نوشته شده است. برای باز کردن قفل ویرایش پاورپوینت، روی این دکمه کلیک کنید.

مرتبط : نحوه ایجاد یا حذف بیرون زدگی ابتدای پاراگراف در برنامه Microsoft PowerPoint

پس از کلیک روی این دکمه، نوار زرد رنگ باید همراه با متن “Read-Only” که پس از عنوان ارائه نوشته شده است، ناپدید شود. پاورپوینت شما اکنون قابل ویرایش است.

به قول معروف، بیش از یک روش برای پختن تخم مرغ وجود دارد. همین مورد برای باز کردن قفل یک ارائه نیز صدق می کند. اگرچه روش دوم شامل چند مرحله اضافی است، اما در اینجا نحوه انجام این کار را نیز به شما نشان خواهیم داد.

مرتبط : بهترین روش تبدیل فایل Keynote به فایل پاورپینت

در ابتدا فایل ارائه read-only را باز کرده و زبانه “File” را انتخاب کنید.

به منوی “Info” منتقل خواهید شد. در اینجا، می بینید که گزینه “Protect Presentation” با رنگ زرد مشخص شده است و پیامی در کنار آن نوشته شده است – برای جلوگیری از ویرایش، این فایل ارائه با عنوان Final علامت گذاری شده است. ادامه دهید و “Protect Presentation” را انتخاب کنید.

از زیر منوی این قسمت، “Mark as Final” را انتخاب کنید. با کلیک بر روی این گزینه، قفل ویرایش فایل باز می شود.

اکنون خواهید دید که بنر زرد و پیام همراه آن در کنار گزینه “Protect Presentation” ناپدید می شود. متن ” Read-Only ” موجود در کنار عنوان ارائه نیز ناپدید می شود.

مرتبط : آموزش افزودن زیرنویس به تصاویر پاورپوینت

باز کردن قفل Read-Only

چرا فایل ارائه پاورپوینت خود را به صورتRead-Only  می سازیم؟

ارائه ممکن است به چند دلیل موثق قفل ویرایش شود. پدیدآورندگان فایل ارائه عمدتا از این گزینه برای دلسرد کردن افراد مبتدی استفاده می کنند تا آن ها را از ویرایش فایل منصرف نمایند. پدیدآوردگان ارائه فقط به گیرندگان این فایل هشدار می دهند که ارائه ای که دریافت کرده اند، نسخه نهایی­ای است که توسط نویسنده اصلی این فایل تهیه شده است. وضعیتRead-only  همچنین می تواند از ویرایش های تصادفی ناشی از خطای انسانی نیز جلوگیری کند.

مرتبط : نحوه فشرده سازی تصاویر در پاورپوینت مایکروسافت

تبدیل کردن یک فایل ارائه به صورت read-only، خیلی موبانه تر از این است که از مردم بخواهید این ارائه را ویرایش نکنند، بلکه این روش یک اقدام محافظتی واقعی برای محافظت از محتوای ارائه شده توسط شما است. با این حال، انجام مراحل اضافی برای آگاه ساختن سایر افراد نسبت به عدم تمایل شما به ویرایش این فایل، اقدام موثری محسوب می شود.

مرتبط : نحوه تغییر نمایش فایل پاورپوینت (PPSX) به فایل کاری (PPTX)

نحوه تنظیم یک فایل ارائه پاورپوینت به صورت read-only

اکنون که ما می دانیم چگونه قفل ارائه پاورپوینت را باز کنیم و احتمالاً می دانیم که به چه دلیلی قفل شده است، نحوه فعال سازی مجدد حالتread-only  را توضیح می دهیم.

ارائه ای را که می خواهید به صورت read-only تنظیم کنید، باز کرده و زبانه “File” را انتخاب کنید.

باز کردن قفل Read-Only

سپس در منوی “Info” خواهید بود. برای باز کردن منوی کشویی، “Protect Presentation” را انتخاب کنید. روی گزینه ” Mark as Final ” کلیک کنید.

باز کردن قفل Read-Only

سپس یک پنجره ظاهر می شود و به شما اطلاع می دهد که ارائه به صورت نهایی (final) علامت گذاری شده و ذخیره می شود. روی گزینه ” OK ” کلیک کنید.

حالا زمانی که فایل ارائه را ارسال کنید، این فایل ارائه نوار پیام “Marked as Final” را نمایش می دهد و به گیرندگان هشدار می دهد که این فایل ارائه به صورت read-only تنظیم شده است.

مرتبط :‌نحوه پیگیری تغییرات ایجاد شده در یک فایل مایکروسافت پاورپوینت

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید