Signal یک برنامه محبوب برای کسانی است که به دنبال تمرکز بر حریم خصوصی برای WhatsApp ، Telegram و Facebook Messenger هستند. این برنامه بسیاری از ویژگی‌های یک برنامه پیام‌رسان را دارد، از جمله امکان نصب در دسکتاپ، در ادامه این مطلب به توضیح این مورد می‌پردازیم.

مرتبط : نحوه تنظیم برنامه سیگنال به عنوان برنامه پیام کوتاه پیش فرض گوشی اندرویدی

ویژگی مهم و اصلی برنامه سیگنال، رمزگذاری خودکار روی پیام از پایان تا انتها است. اگر این ویژگی است که به آن علاقه دارید، احتمالا می‌خواهید در همه جا و نه فقط در تلفن همراه شما حفظ شود. برنامه Signal دسک‌تاپ دقیقا همان ویژگی‌های رازداری را ارائه می‌دهد.

برای استفاده از Signal در دسک تاپ، باید برنامه Signal را در iPhone ، iPad یا دستگاه Android نصب کرده باشید. هم اکنون Signal  دسکتاپ برای ویندوز، Mac و Linux در دسترس است.

پس از نصب Signal for Desktop بر روی کامپیوتر، برنامه را باز کنید. اولین چیزی که مشاهده خواهید کرد کد QR است و از این طریق برنامه دسک‌تاپ به برنامه تلفن همراه متصل می‌شود.

برنامه Signal را در تلفن یا تبلت خود باز کنید. بعد در اندروید، روی منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات و بعد Linked Devices رفته و دکمه “+” را انتخاب کنید. در iPhone و iPad، روی تصویر نمایه خود در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید تا منوی ” Settings” را باز کنید، سپس Linked Devices و بعد Link New Device را انتخاب کنید.

باید به سیگنال اجازه دسترسی به دوربین را بدهید تا کد QR را اسکن کند.

استفاده از برنامه Signal

دوربین را روبروی کد QR در دسکتاپ قرار دهید.

استفاده از برنامه Signal

برنامه تلفن از شما می‌پرسد که آیا مطمئنید که می‌خواهید به برنامه دسک تاپ لینک دهید. برای ادامه روی ” Link Device” ضربه بزنید.

استفاده از برنامه Signal

اکنون می‌توانیم به برنامه دسک‌تاپ برگردیم که از شما می‌خواهد نامی برای کامپیوتر خود انتخاب کنید. نامی را وارد کنید و روی ” Finish Linking Phone” کلیک کنید.

استفاده از برنامه Signal

برنامه دسک تاپ مخاطبین و گروه‌ها را از تلفن شما همگام‌سازی می‌کند. این کار ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

پس از پایان کار، مکالمات خود را در نوار کناری مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که مکالمات هیچ پیام همگام سازی شده‌ای ندارند و این یک ویژگی امنیتی است. از این مرحله به بعد، پیام‌های جدیدی را که از دسک‌تاپ یا تلفن خود ارسال می‌کنید مشاهده خواهید کرد.

استفاده از برنامه Signal

رابط کاربری دسک تاپ بسیار شبیه به برنامه تلفن همراه است. می‌توانید تماس تصویری و تماس صوتی برقرار کنیدکرده، پیام صوتی ارسال کرده، عکس و فیلم ضمیمه نمایید و از استیکرها استفاده کنید.

بسته استیکرهایی که در تلفن دانلود می‌کنید به طور خودکار در کامپیوتر نیز در دسترس خواهند بود.

حالا می‌توانید همزمان از Signal تلفن و کامپیوتر خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که اگر از Signal به عنوان برنامه SMS پیش فرض در اندروید استفاده کنید، مکالمات SMS در برنامه دسک تاپ ظاهر نمی‌شوند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید