اکثر سیستم عامل ها دارای یک Task Manager داخلی یا یک نظاره گر منابع هستند که به شما این امکان را می دهد تا تمام فرایندها و برنامه های فعال را در رایانه خود مشاهده کنید. Task Manager داخلی کروم نیز به شما کمک می کند تا برگه ها و افزونه های دردسرساز را ببندید.

مرتبط: نحوه نظارت بر استفاده از GPU در Windows Task Manager

Task Manager مرورگر کروم را باز کنید

برای باز کردن Task Manager داخلی کروم، روی دکمه “More” (روی منوی سه نقطه ای) کلیک کنید، روی گزینه “More Tools” بروید و سپس روی گزینه “Task Manager” کلیک نمایید. همچنین می توانید کلیدهای ترکیبی Shift + Esc را در سیستم عامل ویندوز یا کلیدهای Search + Esc را در Chrome OS فشار دهید تا Task Manager باز شود.

Task Manager داخلی کروم

با باز کردن Task Manager داخلی کروم، می توانید لیستی از تمام برگه ها، برنامه های افزودنی و فرآیندهایی که در حال حاضر در مرورگر شما در حال اجرا هستند را مشاهده کنید.

Task Manager داخلی کروم

مرتبط: بهترین روش باز کردن Task Manager با یک تب خاص

پایان فرایندهای مشکل ساز

می توانید تمام فرایندها را از این منو ببندید که این امکان در شرایطی که یک برنامه افزودنی یا برگه ای پاسخگو نمی باشد، مفید واقع می شود. برای انجام این کار، روی فرایند مورد نظر کلیک کنید و سپس دکمه “End Process” را انتخاب کنید.

Task Manager داخلی کروم

با نگه داشتن کلید Shift یاCtrl (کلیدCommand  در سیستم عامل مک) با انتخاب چند مورد از این لیست و سپس زدن دکمه “End Process”، می توانید به طور همزمان بیش از یک فرآیند را ببندید.

Task Manager داخلی کروم

مرتبط: نحوه بستن اجباری برنامه با استفاده از Task Manager ویندوز ۱۰  

مشاهده منابعی که تسک ها استفاده می کنند

با این حال اگر برای استفاده از TTask Manager داخلی کروم اینجا هستید تا ببینید که هر تسکی از چه منابعی استفاده می کند، مرورگر کروم دارای بیش از ۲۰ دسته آماری است که می توانید آن ها را به عنوان ستون های جدید به Task Manager خود اضافه کنید. روی یک تسک کلیک راست کرده و منویی با لیست کاملی از آمارهای  موجود برای انتخاب از آن ها ظاهر می شود.

Task Manager داخلی کروم

برای اضافه کردن دسته بندی های اضافه به Task Manager داخلی کروم، روی هر دسته مورد نظر کلیک کنید. دسته هایی که علامت تأیید در کنار خود دارند، از قبل نمایش داده می شوند. اگر می خواهید آمار خاصی را حذف نمایید، بر روی دسته مربوطه کلیک کنید و اطمینان حاصل کنید که علامت فعال بودن برداشته شود.

با کلیک بر روی یک عنوان، می توانید ستون های خاص را مرتب کنید. به عنوان مثال، وقتی روی ستون Memory Footprint کلیک می کنید، فرآیند مورد نظر بر اساس بیشترین حافظه از بالای لیست به پایین مرتب می شود.

Task Manager داخلی کروم

دوباره این عنوان مجددا کلیک کنید تا فرآیندی که کمترین میزان حافظه را مصرف می کند در بالای لیست قرار گیرد.

نکته حرفه ای: وقتی در Task Manager روی یک برگه، برنامه افزودنی یا یک فریم فرعی دوبار کلیک کنید، کروم مستقیماً شما را به برگه مورد نظر می برد. اگر روی یک برنامه افزودنی کلیک کنید، کروم شما را به صفحه تنظیمات آن برنامه افزودنی در مسیر chrome: // extensions می فرستد.

مرتبط: راهنمای کامل استفاده از Windows Task Manager

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید