با استفاده از نسخه Google Maps رایانه های رومیزی، همزمان می توانید به نمای خیابانی (Street View) و نمای کلی نقشه از بالا به پایین نگاه کنید. اما آیا می دانید که امکان انجام این کار بر روی تلفن های اندرویدی نیز وجود دارد؟

اگر چه این مورد یک ویژگی ساده برنامه Google Maps است، اما هنگامی که از این برنامه بر روی دستگاه های اندرویدی استفاده می کنید، نحوه استفاده از آن خیلی واضح نیست. اگر دستگاه اندرویدی شما از نمایشگر بزرگی برخوردار است، به راحتی می توانید از نمای خیابان و نقشه در کنار هم بر روی صفحه نمایش دستگاه خود استفاده کنید.

مرتبط: استفاده از Google Maps در ساعت هوشمند گلکسی سامسونگ

حالت نمای خیابانی گوگل مپ

ابتدا برنامه Google Maps را در تلفن یا تبلت اندرویدی خود باز کنید. مکانی را که می خواهید در نمای خیابان مشاهده کنید، روی نقشه پیدا نمایید. برای انتخاب یک مکان، می توانید روی یک برچسب ضربه بزنید یا انگشت خود را روی یک خیابان، بر روی مکان مورد نظر برای چند لحظه نگه دارید.

نمای کلی نقشه

در مرحله بعدی، اطلاعات مربوط به این مکان از پایین صفحه به سمت بالا می آید. روی پنجره پیش نمایش Street View در سمت چپ ضربه بزنید (اگر نمای خیابان برای این مکان در دسترس نباشد، این پنجره پیش نمایش را نمی بینید).

Street View و نمای کلی نقشه

Street View اکنون در حالت تمام صفحه باز می شود. برای دیدن همزمان نمای خیابان و نقشه مورد نظر از نمای بالا به پایین، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی نماد فلش های دوتایی رو به رو، در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.

Street View

مرتبط: ایجاد میانبرهای (Shortcuts) مسیریابی در گوشی آیفون

حالت نمای خیابان به نیمه بالایی (یا اگر تلفن همراه خود را در حالت افقی نگه داشته می شود، به نیمه چپ) صفحه نمایش و نقشه مورد نظر با نمای از بالا به پایین، در زیر آن  نشان داده می شود. می توانید بر روی هر کدام از خیابان های آبی رنگ ضربه بزنید تا در نقشه نمای خیابان بآن خیابان نمایش داده شود.

Street View و نمای کلی نقشه

برای گسترش نمای خیابان به حالت تمام صفحه، دوباره روی نماد پیکان ها ضربه بزنید.

Google Maps Street View

Google Maps تنظمات انجام شده توسط شما را در آینده نیز به خاطر می آورد، بنابراین اگر حالت انتخابی شما نمای دوتایی خیابان و نقشه ای با نمای بالا به پایین باشد، دفعه دیگر که از Street View استفاده می کنید، به این روش باز می شود.

مرتبط: آموزش پیدا کردن طول و عرض جغرافیایی در برنامه Apple Maps

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید