Home مقالات آموزشی آی او اس نحوه استفاده از ویژگی تصویر در تصویر در گوشی آیفون

نحوه استفاده از ویژگی تصویر در تصویر در گوشی آیفون

0
580
تصویر در تصویر در گوشی آیفون

چند سالی است که آیپدها از قابلیت پخش فیلم در حالت تصویر در تصویر (picture-in-picture) استفاده می کنند. پس از اینکه گوشی آیفون خود را به نسخه iOS 14 یا بالاتر ارتقا می دهید، از این ویژگی برخوردار می شود. این ویژگی در برنامه های رسانه ای، یوتیوب (از طریق سافاری) و حتی برای تماس های فیس تایم نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مرتبط : نحوه ایجاد تصاویر پس زمینه آیفون و آیپد با استفاده از میانبرها

از ویژگی تصویر در تصویر برای برنامه های پشتیبانی شده در آیفون استفاده کنید

همه برنامه های رسانه ای که از قبل در آیپد از حالت تصویر در تصویر پشتیبانی می کردند، در گوشی آیفون نیز با سیستم عامل iOS 14 و بالاتر از آن کار می کند و حالا که این ویژگی در گوشی آیفون موجود است، انتظار داریم تا برنامه های کنفرانس رسانه ای و ویدیویی بیشتری را ببینیم که از این ویژگی استفاده می کنند.

مرتبط: نحوه ایجاد یک دسته از ابزارک ها در صفحه اصلی آیفون

در حال حاضر برنامه های معروفی مانند نتفلیکس و Amazon Prime، از این ویژگی پشتیبانی می کنند. متاسفانه برنامه یوتیوب از این ویژگی استفاده نمی کند، اما در آینده این ویژگی به این برنامه افزوده می شود.

اگر از حالت تصویر در تصویر در آیپد استفاده کرده باشید، با روند کار آشنا خواهید بود. یک برنامه ای مانند برنامه نتفلیکس را باز کرده و یک فیلم یا نمایش تلویزیونی را پخش کنید. سپس هنگام پخش این ویدئو، انگشت خود از نوارHome  (از قسمت پایین صفحه نمایش) به سمت بالا بکشید. اگر از گوشی آیفونی استفاده می کنید که دکمه Home دارد، به جای این کار دکمه Home را فشار دهید.

تصویر در تصویر در گوشی آیفون

حالا صفحه اصلی آیفون نمایش داده می شود که این ویدئو در یک پنجره کوچک، کنار صفحه در حال پخش است.

تصویر در تصویر در گوشی آیفون

حالا می توانید با ضربه زدن روی این پنجره و بزرگنمایی آن، این پنجره را کوچکتر یا بزرگتر کنید. همچنین می توانید پنجره را به لبه سمت چپ یا لبه سمت راست صفحه نمایش بکشید تا پنجره پخش کننده ویدیو پنهان شود. در این شرایط پخش صدا در پس زمینه ادامه می یابد.

برای بازگرداندن پنجره تصویر در تصویر، روی آیکون “Arrow” ضربه بزنید.

تصویر در تصویر در گوشی آیفون

با ضربه زدن روی پنجره تصویر در تصویر، گزینه های دیگری نشان داده می شود. از این قسمت می توانید این ویدیو را پخش کنید، پخش آن را متوقف کنید و یا آن را به جلو و عقب ببرید.

برای بازگشت به حالت نمایش تمام صفحه، روی دکمه “Picture-in-Picture” که در گوشه بالا سمت راست پنجره قرار دارد، ضربه بزنید. اگر می خواهید به طور کلی پخش این ویدئو را متوقف کنید، روی دکمه “Close” در بالای صفحه سمت چپ ضربه بزنید.

تصویر در تصویر در گوشی آیفون

برنامه فیس تایم (FaceTime) نیز از حالت تصویر در تصویر پشتیبانی می کند و به همان شیوه کار می کند. در طول تماس ویدیویی، برای ادامه دادن تماس در یک پنجره کوچک با استفاده از ویژگی تصویر در تصویر، تنها کافیست که به صفحه اصلی گوشی بازگردید.

استفاده از ویژگی تصویر در تصویر برای یوتیوب (و سایر وب سایت ها)

در حالی که یوتیوب پریمیوم در گوشی های اندرویدی از ویژگی تصویر در تصویر پشتیبانی می کند، اما یوتیوب این ویژگی را به کاربران آیفون و آیپد ارائه نمی دهد. اما نگران این مساله نباشید، راه حل استفاده از مرورگر سافاری که روی آیپد کار می کند، بر روی گوشی آیفون نیز کار می کند.

مرتبط: چگونه آیفون یا آیپد خود را با استفاده از Mac به حالت کارخانه بازگردانیم

می توانید از مرورگر سافاری برای پخش ویدیوی یوتیوب در پخش کننده ویدیوی بومی استفاده کنید که قابلیت تصویر در تصویر را ارائه می دهد. این ویژگی برای سایر پخش کننده های رسانه وب که با پخش کننده ویدیوی بومی سافاری کار می کنند نیز کار خواهد کرد.

ابتدا به وب سایت یوتیوب بروید و سپس شروع به پخش یک ویدیو کنید. از آنجا روی دکمه ” Fullscreen ” ضربه بزنید.

تصویر در تصویر در گوشی آیفون

می بینید که پخش کننده رسانه ای یوتیوب بسته می شود و پخش کننده ویدیویی خود اپل جایگزین آن می شود. حال می توانید بر روی دکمه “Picture-in-Picture” ضربه بزنید تا این ویژگی به سرعت فعال شود. همچنین می توانید از نوار Home انگشت خود را به سمت بالا بکشید (یا اینکه در دستگاه های قدیمی دکمه “Home” را فشار دهید) تا حالت تصویر در تصویر فعال شود.

با قرار گرفتن در حالت تصویر در تصویر، همان امکانات قبلی در دسترس شما قرار می گیرد. برای جابجایی پنجره پخش کننده ویدئو و پنهان کردن پنجره شناور آن، گزینه هایی را مانند قبل خواهید یافت.

اکنون هنگام پخش ویدیوی یوتیوب در پنجره شناور، می توانید همزمان از برنامه های دیگر نیز استفاده کنید. پس از پایان کار، روی دکمه “Close” ضربه بزنید تا از پخش کننده ویدئویی خارج شوید یا اینکه روی دکمه “Picture-in-Picture” ضربه بزنید تا به حالت تمام صفحه برگردید.

اگر گوشی آیفون شما نسخه iOS 14 یا بالاتر را اجرا می کند، حتما ابزارک های جدید صفحه اصلی را نیز بر روی گوشی خود امتحان کنید!

مرتبط: آموزش تغییر عکس گروه در برنامه Messages آیفون و آیپد

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here