ویندوز ۱۰ دارای یک انتخابگر ایموجی مخفی است که می توانید از آن برای تایپ کردن ایموجی در هر برنامه ، حتی برنامه های کامپیوتر مانند گوگل کروم (Google Chrome) استفاده کنید. با فشار دادن یک ترکیب میانبر، صفحه کلید قابل دسترسی است.

انتخابگر ایموجی در Windows 10’s Fall Creators Update ، اضافه شده و در به روزرسانی آوریل ۲۰۱۸ بهبود یافته است.

مرتبط : نحوه اضافه کردن نمایشگر ایموجی به نوار منوی مک

نحوه باز کردن انتخابگر ایموجی

برای باز کردن انتخابگر ایموجی ، Win +  یا Win + ؛ روی صفحه کلید تان را فشار دهید. به عبارت دیگر ، کلید Windows را پایین نگه داشته و کلیدهای نقطه (.) یا نقطه ویرگول (؛) را فشار دهید.

نشانگر شما باید جایی باشد که هنگام فشردن این کلیدها متن را بپذیرد ، اما می توانید تقریباً در هر برنامه ای از این میانبر استفاده کنید – از قسمت های نوشتاری در مرورگر وب خود تا برنامه های پیام رسانی تا Notepad تا Microsoft Word -0 –

برای درج آن ، فقط روی ایموجی موجود در پنجره ای که ظاهر می شود کلیک کنید. این پانل همچنین ایموجی های اخیراً استفاده شده شما را به یاد می آورد و آنها را در بالای لیست ارائه می دهد.

باز کردن انتخابگر پنهانی ایموجی ویندوز

همچنین می توانید بر روی دکمه ذره بین در گوشه پایین سمت چپ صفحه ایموجی کلیک کنید و سپس برای جستجوی یک ایموجی تایپ کنید

باز کردن انتخابگر پنهانی ایموجی ویندوز

بسته به برنامه ، یا همان ایموجی تمام رنگی را می بینید که در صفحه مشاهده می کنید (به عنوان مثال در Chrome) ، یا یک شخصیت ایموجی کوچکتر سیاه و سفید (به عنوان مثال در Notebook) .

 

با به روزرسانی آوریل ۲۰۱۸ ، پس از وارد کردن یک ایموجی ، صفحه ایموجی باز می ماند تا بتوانید به تعداد دلخواه شکلک وارد کنید.برای بستن آن ، یا روی دکمه “x” در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید یا کلید Esc را در صفحه کلید فشار دهید.

باز کردن انتخابگر پنهانی ایموجی ویندوز

اگر در انتخاب ایموجی به دسته “people(مردم)” بروید (دکمه صورت انسان با مو در پایین) ، یک دکمه نیز در سمت راست بالای پنجره ظاهر می شود که به شما امکان می دهد رنگ پوست ایموجی را انتخاب کنید. این فقط باعث تغییر رنگ ایموجی جدیدتر می شود. ایموجی قدیمی تر به رنگ زرد باقی می ماند.

ایموجی ها نویسه های استاندارد یونی کد هستند ، بنابراین ایموجی هایی که با این صفحه کلید تایپ می کنید باید در هر سیستم عامل یا دستگاه مدرنی که از ایموجی پشتیبانی می کند قابل مشاهده باشد. مایکروسافت حتی در بروزرسانی موجود از طریق Windows Update پشتیبانی emoji سیاه و سفید را به ویندوز۷ اضافه کرد.

همچنین می توانید یک نام دامنه با نویسه های ایموجی خریداری کنید.

مرتبط : آموزش تایپ ایموجی در مک با استفاده از میانبر صفحه کلید

نحوه نوشتن ایموجی با صفحه کلید لمسی

صفحه کلید لمسی ویندوز ۱۰ دارای پشتیبانی از ایموجی نیز می باشد ، بنابراین اگر از صفحه کلید نرم افزار در صفحه لمسی استفاده می کنید می توانید ایموجی را تایپ کنید. این درست مانند تایپ کردن ایموجی با استفاده از صفحه کلید در سایر دستگاه های تلفن همراه مدرن ، مانند آیفون ، تلفن های اندروید و آیپدها است.

برای تایپ کردن ایموجی با صفحه کلید لمسی ، کافیست روی دکمه ایموجی در سمت چپ نوار فاصله ضربه بزنید.

لیستی از ایموجی را مشاهده خواهید کرد که می تواند با ضربه زدن روی آن وارد شود. آنها باید تقریباً در هر برنامه ویندوزی کار کنند.

برای بازگشت به صفحه کلید الفبای استاندارد ، روی دکمه “abc” ضربه بزنید.

باز کردن انتخابگر پنهانی ایموجی ویندوز

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید