کاربران اندرویدی مدتی است که می توانند از تلفن های خود به عنوان کلید امنیتی گوگل استفاده کنند. با به روزرسانی برنامه قفل هوشمند گوگل، آیفون به عنوان کلید امنیتی رمزنگاری شده گوگل عمل می کند و به یک کلید شبیه FIDO2 تبدیل می شود. در نتیجه با استفاده از Secure Enclave می توانید پیام های خود را رد کرده و با روش ۲FA اطلاعات خود را حتی الامکان ایمن نگه دارید.

این قابلیت تا امروز فقط با حساب های Google کار می کند، اما به هر حال یک ابزار عالی برای کاربران است که امنیت آنها را تضمین می کند. به جای استفاده از پسووردهای یکبار مصرف که از طریق پیامک ارسال می شوند، می توانید از آیفون خود استفاده کرده و به راحتی و بدون هزینه وارد حساب کاربری خود در رایانه شخصی دیگر، Mac یا iOS خود شوید.

این روش در تلفن های اندروید کار نکرده و لازم است فعالیت مرورگر با استفاده از Chrome انجام شود. تمام موبایل های آیفون از مدل به بعد S۵ با قابلیت Enclave Secure سازگار هستند. (البته مشخص نیست که آیا آیفون S۵ از این ویژگی پشتیبانی می کند یا خیر. زیرا امکان اینکه از Secure Enclave پشتیبانی کند وجود دارد، اما به طور قطع از iOS 13 پشتیبانی نمی کند)

آیفون به عنوان کلید امنیتی رمزنگاری شده گوگل

به علاوه می توانید با استفاده از لایه امنیتی اضافی که همان فعال کردن تأیید هویت دو مرحله‌ای است ، از حساب گوگل خود به خوبی محافظت کنید. اگر این کار را تا الان انجام نداده‌اید، حتما آن را در برنامه خود قرار دهید.

پس از راه‌اندازی آن مراحل زیر را دنبال کنید:

۱٫    برنامه Google Smart Lock را از فروشگاه گوگل (App Store) دانلود یا به روز کنید.

۲٫    وارد حسابی شوید که می خواهید از آن به عنوان کلید امنیتی استفاده کنید شوید.

۳٫    برای تنظیم کلید امنیتی داخلی تلفن همراهتان، اعلان های ظاهر شده را دنبال کنید.

۴٫    روی مدیریت حساب ها ضربه شده و حسابی که دارای کلید امنیتی شما است را انتخاب کنید.

۵٫    در صفحه بعدی تب Security را انتخاب کنید.

۶٫    روی تأیید صحت دو مرحله‌ای کلیک کنید.

۷٫    به مرحله دوم بروید.

۸٫    اگر اسم آیفون شما در آنجا نیست، روی افزودن کلید امنیتی ضربه زده و تلفن همراه خود را از لیست انتخاب کنید.

اکنون وقتی از یک دستگاه جدید برای وارد شدن به سرویس گوگل خود استفاده می کنید، می توانید از آیفون برای تأیید اعتبار استفاده کنید.

آیفون به عنوان کلید امنیتی رمزنگاری شده گوگل

تا زمانی که هر دو تلفن همراه در محدوده بلوتوث باشند هنگام ورود به حساب گوگل در یک دستگاه جدید، سریعاً یک اعلان از طریق آیفون دریافت خواهید کرد که می توانید با تأیید آن وارد حساب خود باشید.

اگر احیانا آیفون را همراه خود نداشتید، می توانید از پیامک یا گزینه “ورود به روش دیگر (Sign in another way)” کوجود در برنامه Authenticatorاستفاده کنید.

در این مقاله سعی کردیم نحوه استقاده از آیفون به عنوان کلید امنیتی رمزنگاری شده گوگل را به شما آموزش دهیم ، امیدواریم برای شما مفید بوده باشد .

مرتبط : ویروسی شدن آیفون یا آی پد ،

macworld

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید