گاهی، آیفون یا آیپد شما ممکن است از راه‌اندازی یا به‌روز رسانی برنامه Finder خودداری کند. اگر مشکلی وجود داشته باشد، می‌توانید با استفاده از فایل IPSW در مک یا مک بوک، آیفون یا آیپد خود را به طور دستی به حالت کارخانه بازگردانید.

بازگرداندن به حالت کارخانه آیفون یا آیپد باید آخرین گزینه باشد، زیرا با این کار تمام داده‌های تلفن یا تبلت شما پاک می‌شود. همچنین iOS یا iPadOS آخرین نسخه را مجددا نصب خواهد کرد. زمانی که فرآیند راه‌اندازی سیستم کامل شد، شما می‌توانید داده‌های خود را از فایل پشتیبانی بازیابی کنید. البته قبل از شروع، حتما از آیفون یا آیپد خود، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مرتبط :‌ نحوه کنترل دستگاه های خانه هوشمند در Control Center آیفون یا آیپد

چگونه فایل صحیح IPSW را برای آیفون یا آیپد خود دانلود کنیم

هنگامی که از Mac خود برای به روزرسانی آیفون یا آیپد خود استفاده می‌کنید (بسته به نسخه macOS از طریق Finder یا iTunes)، کامپیوتر شما از فایل IPSW استفاده می‌کند. اگر همه چیز خیلی خوب پیش رود و بتوانید تلفن یا تبلت خود را به روز کنید یا به حالت کارخانه برگردانید، دیگر نگران این فایل نخواهید بود.

با این حال، اگر آیفون یا آیپد شما در نسخه خاصی از سیستم عامل گیر کرده باشد (یا اگر نسخه بتا خوب اجرا نشود) و به روز نشود، فایل IPSW مفید خواهد بود. می‌توانید این فایل را دانلود کرده و از Mac خود برای برگرداندن آیفون یا آیپد خود به حالت کارخانه استفاده کنید.

می توانید فایل IPSW را برای دستگاه خود در وب سایت IPSW پیدا و دانلود کنید. این سایت آخرین نسخه فایل‌های IPSW تایید شده توسط اپل را لیست می‌کند. نمی‌توانید یک فایل به‌روزرسانی که توسط اپل تایید نشده را نصب کنید، زیرا شرکت قبل از نصب سیستم عامل آن را برای سرورهای خود تأیید می‌کند.

برای شروع، به وب سایت IPSW بروید و دستگاه خود را انتخاب کنید (آیفون یاآیپد). به عنوان مثال، ما قصد داریم آیپد ۱۱ اینچی ۲۰۱۸ (Wi-Fi) را به حالت پیش‌فرض یا کارخانه برگردانیم، اما روند کار برای همه آیفون‌ها و آیپدها یکسان است.

به پایین بروید و مدل خود را انتخاب کنید (مدل ما iPad Pro 3 است).

سپس همه پرونده‌های موجود IPSW را مشاهده خواهید کرد. آخرین نسخه تایید شده را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی، روی “Download” کلیک کنید. این یک فایل بزرگ است (حدود ۵ گیگابایت)، بنابراین باتوجه به سرعت اینترنت، ممکن است مدتی طول بکشد.

مرتبط :‌ نحوه ایجاد تصاویر پس زمینه آیفون و آیپد با استفاده از میانبرها

چگونه آیفون یا آیپد خود را از طریق Finder در Mac به حالت کارخانه بازگردانید.

با شروع macOS Catalina، اپل برنامه iTunes را کنار زده و بخش مدیریت آیفون و آیپد را به برنامه Finder منتقل کرده است. همه ویژگی‌ها یکسان هستند، آنها فقط در مکان دیگری قرار دارند. اگر از نسخه قدیمی macOS استفاده می‌کنید، فقط مراحل زیر را در iTunes دنبال کنید.

حالت کارخانه

بعد، پرونده IPSW که دانلود کرده‌اید را انتخاب کرده و بعد روی ” Open” کلیک کنید.

حالت کارخانه

اگر Mac از شما می‌خواهد به‌روزرسانی دستگاه را نصب کنید، روی ” Install” کلیک کنید.

حالت کارخانه

منتظر بمانید تا تلفن یا تبلت شما به‌روزرسانی را دانلود و نصب کند.

حالت کارخانه

وقتی انجام این کار تمام شد، Finder از شما می‌پرسد که آیا مطمئن هستید که می‌خواهید آیفون یا آیپد خود را به حالت کارخانه برگردانید، حالا روی ” Restore” کلیک کنید. اگر این پنجره بعد از به روزرسانی دستگاه ظاهر نشد، برگردید و دوباره روند بازیابی را شروع کنید.

حالت کارخانه

اکنون Mac شما روند برگشتن به حالت کارخانه را شروع می‌کند که ممکن است مدتی طول بکشد. مطمئن شوید که آیفون یا آیپد شما به Mac متصل است. دستگاه شما چند بار بوت یا راه‌اندازی می‌شود.

حالت کارخانه

پس از اتمام مراحل، یک پنجره ظاهر می‌شود که می‌گوید دستگاه شما بازیابی شده است. روی ” OK ” کلیک کنید.

حالت کارخانه

آیفون یا آیپد شما اکنون دوباره راه‌اندازی می‌شود و شما یک بار دیگر آن را در نوار کناری مشاهده خواهید کرد. اکنون می‌توانید داده‌های خود را از برنامه پشتیبان‌گیری iCloud بازیابی کنید یا تلفن یا تبلت خود را از Mac جدا کرده و مجددا تنظیم کنید.

اگر در Mac خود فایل پشتیبان تهیه کرده‌اید (به خصوص اگر رمزگذاری شده باشد)، بازیابی از این نسخه نسبت به نسخه پشتیبان iCloud بسیار سریعتر است. پس از بازیابی دستگاه، آن را از نوار کناری Finder انتخاب کنید تا صفحه تنظیمات آیفون یا آیپد را مشاهده کنید.

در اینجا، یک نسخه پشتیبان را انتخاب کرده و سپس روی ” Continue” کلیک کنید تا مراحل شروع شود.

حالت کارخانه

پس از اتمام مراحل، آیفون یا آیپد شما به حالت قبل باز می‌گردد فقط اکنون عملکرد بهتری خواهد داشت!

مرتبط : آموزش تغییر عکس گروه در برنامه Messages آیفون و آیپد

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید