موردی که گاها برای اکثر افراد اتفاق می افتد این است که نمی توانند رمز عبور ورود به یک وب سایت را به خاطر بسپارند. خوشبختانه اگر قبلاً اجازه ذخیره سازی رمز عبور سایت مربوطه را به مرورگر Microsoft Edge داده باشید، می توانید به راحتی این رمز عبور ذخیره شده در مرورگر Microsoft Edge را در ویندوز ۱۰ یا سیستم مک بازیابی کنید. در اینجا نحوه انجام این کار بیان شده است.

در این مقاله نحوه انجام این کار را در مرورگر جدید Edge نشان می دهیم. مایکروسافت به تدریج این مرورگر را از طریق Windows Update به تمام کاربران ویندوز ۱۰ پیشنهاد می کند که هم اکنون نیز امکان بارگیری این مرورگر برای شما وجود دارد.

در ابتدا مرورگر Edge را باز کنید. بر روی دکمه منوی ellipses (که به صورت یک منوی سه نقطه می باشد) در گوشه سمت راست که بالای هر پنجره مرورگر وجود دارد، کلیک کنید. در منوی ظاهر شده، “Settings” را انتخاب نمایید.

در صفحه Settings، به بخش “Profiles” بروید و بر روی گزینه “Passwords” کلیک کنید.

 رمز عبور ذخیره شده در مرورگر Microsoft Edge

در صفحه رمز عبورها، قسمتی که نام آن “Saved Passwords” است را پیدا کنید. در اینجا لیستی از تمام نام های کاربری و رمز های عبوری که در مرورگر Edge ذخیره کرده اید، مشاهده می نمایید. به طور پیش فرض رمزهای عبور به دلیل مسائل امنیتی پنهان هستند. برای مشاهده هر کدام از رمز عبورها، روی نماد چشم موجود در کنار آن کلیک نمایید.

 رمز عبور ذخیره شده در مرورگر Microsoft Edge

در هر دو سیستم عامل ویندوز و مک، پنجره ای ظاهر می شود که قبل از نمایش رمز عبور، تایید اعتبار کاربری سیستم را می خواهد. نام کاربری و رمز عبوری را که برای ورود به رایانه خود استفاده می کنید، وارد نمایید و بر روی “OK” کلیک کنید.

 رمز عبور ذخیره شده در مرورگر Microsoft Edge

پس از وارد کردن اطلاعات حساب کاربری سیستم خود، رمز عبور ذخیره شده نشان داده می شود.

 رمز عبور ذخیره شده در مرورگر Microsoft Edge

ترجیحا رمز عبور را به خاطر بسپارید و از نوشتن آن در جایی که امکان دسترسی فرد دیگری به آن وجود دارد، خودداری کنید. اگر در ردیابی رمز عبورها در مرورگرها و دستگاه های مختلف مشکل دارید، بهتر است از یک مدیر رمز عبور برای مدیریت صحیح رمز عبورهای خود استفاده کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید