شاید لازم شود که با استفاده از یک دستگاه یا مرورگر دیگری به یک سایتی وارد شوید، اما رمز عبور این سایت را فراموش کرده باشید. اگر قبلاً به مرورگر Firefox اجازه ذخیره کردن رمز عبور این سایت را داده باشید، می توانید به راحتی این رمز عبور را در سیستمی با ویندوز ۱۰، سیستم های مک و لینوکس بازیابی کنید. در این مقاله نحوه به دست آورن رمز عبور ذخیره شده در مرورگر Firefox ذکر شده است.

در ابتدا Mozilla Firefox را باز کرده و بر روی دکمه منوی “همبرگری” (سه خط افقی) در گوشه سمت راست، بالای پنجره مرورگر کلیک کنید. در منوی ظاهر شده بر روی گزینه “Logins And Passwords” کلیک کنید.

یک زبانه “Logins & Passwords” ظاهر می شود. در نوار کناری لیستی از سایت هایی که اطلاعات حساب آن ها ذخیره شده است را مشاهده خواهید نمود. روی حساب کاربری­ ذخیره شده ای که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آن هستید، کلیک کنید.

پس از کلیک کردن روی حساب مورد نظر، جزئیات مربوط به آن حساب را در نیمه سمت راست پنجره مشاهده می نمایید. این اطلاعات شامل آدرس وب سایت، نام کاربری و رمز عبوری است که به دلیل مسائل امنیتی پنهان شده است. برای مشاهده رمز عبور پنهان، روی نماد «چشم» در کنار آن رمز عبور کلیک کنید.

رمز عبور ذخیره شده در مرورگر Firefox

سپس رمز عبور ظاهر می شود.

رمز عبور ذخیره شده در مرورگر Firefox

ترجیحا رمز عبور را به خاطر بسپارید و از نوشتن آن در جایی که امکان دسترسی فرد دیگری به آن وجود دارد، خودداری کنید. اگر در ردیابی رمز عبورها در مرورگرها و دستگاه های مختلف مشکل دارید، بهتر است از یک مدیر رمز عبور برای مدیریت صحیح رمز عبورهای خود استفاده کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید