ویندوز هر گذرواژه وای فای را که تا به حال استفاده کرده‌ اید، به یاد می‌ آورد. این روشی است که از طریق آن برای متصل شدن به شبکه‌ ها استفاده می کند. بنابراین نیازی نیست هر بار رمز وای فای خود را وارد کنید. بعضی اوقات ممکن است رمز وای فای خود را فراموش کنید. یکی از پیش پا افتاده ترین راه ها که همواره به فکرمان خطور می کند، مراجعه به تنظیمات کانفیگ مودم است که البته کاری نسبتا مشکل و زمانبر است. بنابراین در این مقاله روش ساده تر و سریع تری را ارائه خواهیم داد؛ این روشی است که شما می توانید گذرواژه ذخیره‌ شده هر شبکه‌ ای را که تا به حال به ویندوز مایکروسافت متصل کرده‌اید، مشاهده کنید. با ما مجله نمایندگی دل همراه باشید.

مشاهده رمز وای فای

 

استفاده از نرم افزار WirelessKeyView

شما می‌ توانید گذرواژه‌ های ذخیره‌ شده را با ابزار ها خط فرمان در ویندوز مشاهده کنید، اما ما توصیه می‌ کنیم که برنامه رایگان WirelessKeyView را دانلود کنید. این یک ابزار سبک‌ وزن و پرتابل است که حتی لازم نیست برای استفاده آن را نصب کنید. تنها نیاز است آن را دانلود کنید، فایل ZIP را باز کنید، و سپس بر روی فایل EXE دوبار کلیک کنید. سپس فهرستی از اسامی شبکه های ذخیره‌ شده و پسورد های ذخیره‌ شده در ویندوز را خواهید دید.

 

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که ممکن است آنتی ویروس تان نسبت به این برنامه واکنش نشان دهد، بنابراین قبل از نصب، آنتی ویروس خود را موقتا غیر فعال کنید، نرم افزار های رایگان NirSoft’s هیچ گونه ویروسی ندارند، دلیل این که آنتی ویروس برنامه را بدافزار در نظر می گیرد، این است که برنامه سعی می کند تا رمز های وای فای را از سیستم شما بازیابی کند و آنتی ویروس در این بین آن را بلاک می کند.

دانلود برنامه WirelessKeyView

[wp-svg-icons icon=”lock” wrap=”i”] رمز فایل : candelliran.com

ستون “Network Name” نام شبکه WiFi به عبارت دیگر، SSID آن را نشان می‌ دهد. برای پیدا کردن گذرواژه مربوط به یک شبکه، به ستون “Key (Ascii)” برای آن نام شبکه مراجعه کنید. این رمز عبور شما برای اتصال به آن شبکه است.


[wp-svg-icons icon=”quill” wrap=”i”] مطالعه این مقاله را هم به شما پیشنهاد می کنیم : معرفی چند برنامه جهت مشاهده افراد متصل به وای فای


برای بکاپ گرفتن (نسخه پشتیبان) از این اطلاعات، می‌ توانید File>Save را انتخاب کنید. شما یک پرونده متنی TXT حاوی این اطلاعات خواهید داشت که می‌ توانید آن را به یک لپ تاپ جدید منتقل کنید یا بعدا از آن استفاده کنید.

 

استفاده از خط فرمان Command Line

اگر قصد استفاده از برنامه های دیگر را ندارید، مجبورید تا از خط فرمان ویندوز استفاده کنید. برای اینکار ابتدا یکی از برنامه های CMD و یا PowerShell ویندوز را اجرا کنید، برای این کار کلید های Windows+X را فشار دهید و از منوی باز شده Windows PowerShell را انتخاب کنید.

دستور زیر را وارد کنید لیست شبکه های ذخیره شده در سیستم شما نمایش داده شود :

netsh wlan show profiles

 

رمز وای فای

در لیست نمایش داده شده به دنبال نام شبکه وای فای مد نظر خود برای نمایش رمز بگردید و سپس دستور زیر را اجرا کنید به جای NETWORK نام شبکه مد نظر را جایگزین کنید.

netsh wlan show profile name="NETWORK" key=clear

 

طبق تصویر زیر به قسمت Security Settings رفته و در فیلد Key Content میتوانید رمز شبکه را مشاهده کنید.

رمز وای فای

 

می توانید برای پیدا کردن رمز سایر شبکه ها مراحل را دوباره تکرار کنید.

 

امیدواریم مقاله مشاهده رمز وای فای برای شما مفید بوده باشد. نظرات، پیشنهادات، انتقادات و سوالاتتان را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید