از آنجا که استوری های اینستاگرام پس از ۲۴ ساعت ناپدید می شوند، ردیابی کلیپ هایی که در گذشته منتشر کرده اید، کمی دشوار است. خوشبختانه در حال حاضر اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا استوری های خود را بر روی نقشه مشاهده کنید، بنابراین قابلیت مرور استوری ها بر اساس مکانی که عکس گرفته اید وجود دارد.

مرتبط : نحوه پین ​​کردن کامنت های اینستاگرام در گوشی آیفون و اندروید

برای این کار، برنامه اینستاگرام خود را در App Store (آیفون) یاGoogle Play Store  (اندروید) به روز کنید.

سپس برنامه اینستاگرام را باز کنید و با ضربه زدن بر روی عکس نمایه خود در قسمت پایین سمت راست، به برگه نمایه بروید.

روی منوی همبرگری (سه خط افقی موازی) در بالا سمت راست ضربه بزنید و سپس گزینه «Archive» را لمس کنید.

در اینجا، تمام استوری های که قبلا منتشر کرده اید را مشاهده می نمایید. بخش اول به سادگی همه استوری های شما را به ترتیب زمان لیست می کند.

برگه میانی نمایی از یک تقویم است که به شما این امکان را می دهد تا استوری های خود را بر اساس زمانی که آنها پست کرده اید، مشاهده کنید. وقتی روی یک تاریخ مشخص ضربه بزنید، اینستاگرام تمام استوری هایی را که در آن روز منتشر کرده اید، بارگیری می نماید.

بخش آخر، یک نقشه جهان را نشان می دهد که بر روی مکان هایی که در آنجا استوری خود را منتشر کرده اید، پین گذاشته است. برای مشاهده همزمان تعداد بیشتری از این پین ها نقشه را بزرگ کنید و برای اسکن تصاویر و فیلم های منتشر شده در یک منطقه کوچک، از حالت بزرگنمایی خارج شوید.

مرتبط : مشاهده اکانت های اینستاگرام که تا به حال ارتباطی با آنها نداشته‌اید

در حین بزرگنمایی، اینستاگرام به صورت خودکار دسته عکس ها و فیلم ها را بر حسب مختصات دقیق آنها طبقه بندی می کند.

استوری های اینستاگرام بر روی نقشه

توجه داشته باشید که اینستاگرام از داده های فایل تصویری استفاده نمی کند و در واقع به برچسب مکانی که شما به استوری های خود اضافه کنید، متکی است. استوری هایی که برچسب مکان به آنها اضافه نشده است، در این نقشه قابل مشاهده نیستند.

اگر می خواهید مجموعه ای از عکس ها و فیلم های یک مکان مشخص را به طور دائم پین کنید، از روی نقشه بر روی این عکس ها  فیلم ها ضربه بزنید و سپس روی “Highlight” از قسمت پایین عکس ضربه بزنید.

استوری های اینستاگرام بر روی نقشه

مکان این تصویر یا فیلم را تایپ کنید و سپس روی “Add ” ضربه بزنید. این عکس ها و فیلم ها در زیر مشخصات نمایه شما در دسترس خواهند بود.

استوری های اینستاگرام بر روی نقشه

اینستاگرام در گذشته برای عکس ها و فیلم های دائمی شما، نقشه ای با نمای مشابه ارائه می داد، اما این قابلیت چند سال قبل از برنامه اینستاگرام حذف شده است.

مرتبط : چگونه از اینستاگرام در رایانه خود استفاده کنیم؟

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید