موارد متعددی پیش می آید که باید برای رفع آن موبایل خود را مجددا تنظیم کنید. شاید می خواهید آن را بفروشید، یا شاید آن طور که باید، کار نمی کند. خوشبختانه این کار فقط چند دقیقه طول خواهد کشید. اگر دستگاه شما به درستی کار می کند، به این معنی که روشن است و می توانید بدون مشکل با آن کار کنید، می توانید به راحتی با دسترسی به منوی تنظیمات، موبایل را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. این فرایند در برندهای مختلف تقریبا به یک شکل است، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است جمله بندی بازیابی به تنظیمات کارخانه در موبایل های اندرویدی کمی متفاوت باشد.

مرتبط: چگونه آیفون یا آیپد خود را با استفاده از Mac به حالت کارخانه بازگردانیم

نحوه بازیابی به تنظیمات کارخانه:

اولین کاری که باید انجام دهید، ورود به منوی تنظیمات است، در منو به دنبال نماد چرخ دنده در تب Notification بگردید و وارد آن شوید.

بازیابی به تنظیمات کارخانه

در منوی تنظیمات به قسمت System بروید. دارندگان موبایل های سامسونگ باید به قسمت General Management رجوع کنند.

بازیابی به تنظیمات کارخانه

در صورت نیاز بخش Advanced را باز کنید و Reset Options را انتخاب کنید. دارندگان موبایل های سامسونگ باید Reset را انتخاب کنند.

اکنون به دنبال Erase All Data (Factory Reset) یا در بعضی موارد Factory Data Reset باشید.

بازیابی به تنظیمات کارخانه

با اخطاری مواجه خواهید شد که به شما اطلاع می دهد چه داده هایی پس از بازیابی به تنظیمات کارخانه از حافظه موبایل حذف خواهند شد. روی گزینه Erase All Data یا Reset ضربه بزنید.

بازیابی به تنظیمات کارخانه

در صورت نیاز، الگوی قفل، پین یا پسورد خود را وارد کنید و سپس یک بار دیگر روی گزینه ی بازنشانی ضربه بزنید تا عملیات بازیابی به تنظیمات کارخانه موبایل شما صورت بگیرد. پس از این مرحله دیگر بازگشتی وجود نخواهد داشت.

بازیابی به تنظیمات کارخانه

دستگاه بلافاصله ریسِت می شود و علامت پاک کردن به نمایش در خواهد آمد. پس از مدت کوتاهی، موبایل یا تبلت Android شما برای آخرین بار راه اندازی می شود و از شما می خواهد تا مراحل راه اندازی را تکمیل کنید.

اخطار:

این نکته را در نظر بگیرید که با اینکه بازیابی به تنظیمات کارخانه باعث پاک شدن کامل حافظه داخلی موبایل می شود، اما ممکن است که کارت حافظه SD داخل آن، پاک نشود. این امر بین دستگاه های مختلف، متفاوت است اما اگر قصد فروش یا دور انداختن دستگاه را دارید، پیشنهاد می کنیم که کارت SD را یا جدا کنید و یا ابتدا روی کامپیوتر شخصیتان فرمت کنید.

مرتبط: نحوه کاهش استفاده از داده های تلفن همراه در گوشی اندرویدی

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید