شاید برای شما پیش بیاید که می خواهید تصویر یا فیلمی را در گوشی خود به چند نفر از دوستانتان نشان دهید و ممکن است که این کار هم زمان زیادی از شما بگیرد و هم مشکل ساز باشد. به لطف سیستم عامل اندروید و  Chromecast دیگر نگران این مشکل نباشید. به شما آموزشمی دهیم که چگونه گوشی یا تبلت های اندرودی خود را به تلویزیون متصل کنید. در این مقاله به آموزش اتصال و قطع اتصال بی سیم گوشی های اندروید به تلویزیون با استفاده از Screen Cast میپردازیم.

قبل از شروع، لازم به ذکر است آینه کردن صفحه نمایش گوشی شما بر روی تلویزیون، بهترین روش برای اشتراک گذاری محتوا روی تلویزیون نمی باشد. بسیاری از برنامه‌های ویدیویی و تصاویر به شما این امکان را می‌دهند تا صفحه نمایش خود را روی دستگاهی که دارای Chromecast فعال است بیاندازید. این تجربه بسیار بهتر از انعکاس صفحه نمایش عمل خواهد کرد.

برای این که صفحه نمایش گوشی را به تلویزیون متصل کنیم، به چند چیز لازم دارید:

  • یک گوشی یا تبلت اندروید ۵.۰ یا بالاتر.
  • تلویزیونی که از سیستم عامل اندروید یا از کروم کست بشتیبانی کند.

برای انجام دادن این کار به ساده ترین شکل ممکن شروع می کنیم. در گوشی یا تبلت اندرویدی خود، منو بالای صفحه را به پایین بکشید و به گزینه “quick settings” بروید.

گزینه “screen cast” را انتخاب کنید.

پس از انتخاب گزینه screen cast یک صفحه ای برای شما باز می شود که در آن دستگاه های که می توانید به آن متصل شوید را می توانید ببینید و انتخاب کنید.

گزینه screen cast

یک پیام برای شما میاید که همه اطلاعات و جزییاتی را که می توانید استفاده کنید را به شما اطلاع می دهد. در صورت موافقت برای ادامه، گزینه “Start Now” را انتخاب نمایید.

حال می توانید صفحه نمایش گوشی خود را در تلویزیون مشاهده کنید.

اگر شما گزینه “Screen Cast” را در منو “quick setting” مشاهده نمی کنید، شما به برنامه “google home” نیاز دارید تا بتوانید صحه نمایش خود را به تلویزیون انتقال دهید. در گوشی یا تلبت های اندرویدی خود برنامه را باز کنید و در این برنامه دستگاهی که میخواهید متصل شوید را انتخاب نمایید.

گزینه screen cast

در پایین برنامه گزینه “Cast my screen” را انتخاب کنید.

پیامی را دریافت خواهید کرد که به شما نحوه کار کردن mirroring را توضیح می دهد. گزینه “Cast Screen” را انتخاب نمایید.

گزینه screen cast

در آخر، یک پیام برای شما میاید که همه اطلاعات  و جزییاتی را که می توانید استفاده کنید را به شما اطلاع می دهد. در صورت موافقت برای ادامه گزینه “Start Now” را انتخاب کنید.

گزینه screen cast

حال می توانید صفحه نمایش گوشی خود را روی تلویزیون مشاهده کنید.

برای توقف ارسال محتوا گوشی به تلویزیون، انگشت خود را از بالای صفحه گوشی به پایین بکشید و روی Disconnect در نوتیفیکشن ارسال محتوا ضربه بزنید.

گزینه screen cast
قطع Screen Cast

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید