قلم اپل یا Apple Pencil ، چیزی فراتر از یک ابزار طراحی است. همچنین این قلم یک جایگزین مناسب برای صفحه کلید محسوب می شود. به جای تایپ کردن در کادرهای متنی، می توانید تنها با استفاده از قلم اپل خود بنویسید. دستگاه آیپد شما به طور خودکار نوشته شما را به متن تبدیل می کند.

ویژگی Scribble برای اولین بار در نسخه iPadOS 14  منتشر شده است. این ویژگی با تمام آیپدها و iPad Pro  هایی که از قلم اپل (تمام نسل های قلم اپل) پشتیبانی می کنند، کار می کند. همانطور که از محصولات اپل انتظار می رود، این ویژگی بدون هیچ پیش نیازی کار می کند. به همین دلیل نیازی به فعال کردن این ویژگی نمی باشد.

با استفاده از قلم اپل می توانید در تمام کادرهای متنی آیپد بنویسید

اگر مایلید یادداشت های خود را با دست خط خودتان بنویسید، ویژگی Scribble در این مورد به کمک شما می آید. این ویژگی به طور خودکار هر آنچه را که می نویسید، به متن تبدیل می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که متن نوشته شده با دست شما حداقل باید به صورت نیمه خوانا باشد. با این حال اپل در رونویسی و خواندن متن های دست نویس خیلی خوب عمل می کند.

مرتبط: نحوه ایجاد تصاویر پس زمینه آیفون و آیپد با استفاده از میانبرها

تمام کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از قلم اپل در یک قسمت نوشتاری کادر متنی ضربه بزنید (به جای استفاده از نشانگر ماوس یا انگشت خود). مشاهده می کنید که به جای صفحه کلید، آیکون شناور Pencil (قلم) روی صفحه ظاهر می شود.

نگارش در کادرهای متنی دستگاه آیپد

حالا با استفاده از قلم اپل خود در قسمت متنی چیزی بنویسید. پس از نوشتن چند کلمه، قلم اپل خود را از روی صفحه بلند کنید. در عرض یک یا دو ثانیه، کلمات دست نویس از صفحه ناپدید می شوند و به طور خودکار به متن تایپی تبدیل می شوند.

نگارش در کادرهای متنی دستگاه آیپد

اگر می خواهید متن طولانی تری بنویسید، به نوشتن در قسمت متنی ادامه دهید. برای ویرایش متن رونویسی شده نیز می توانید از قلم اپل خود استفاده کنید. به بخش آخر مراجعه کنید تا با نحوه کار ویرایش متن رو نویسی شده آشنا شوید.

با استفاده از قلم اپل و برنامه Notes متن های طولانی تری بنویسید

ویژگی Scribble برای وارد کردن سریع متن در یک کادر متنی کوچک بسیار مناسب است. اما بزرگترین محدودیت آن، اندازه خود کادر متنی است. اگر می خواهید یک پاراگراف یا یک صفحه متن بنویسید، باید از یک برنامه اختصاصی برای نوشتن یا یادداشت برداری استفاده کنید.

خوشبختانه برنامه Apple Notes همراه با ویژگی داخلی Scribble ساخته شده است.

برنامه Notes را در آیپد خود باز کرده و یادداشت جدیدی بنویسید. سپس با استفاده از قلم اپل روی قسمت خالی یادداشت ضربه بزنید. به طور پیش فرض این حالت شما را به حالت ترسیم (drawing mode) می برد.

برای دیدن گزینه های قلم، روی دکمه “Pencil” موجود در نوار ابزار ضربه بزنید.

نگارش در کادرهای متنی دستگاه آیپد

از نوار ابزار قلم، قلمی که روی آیکون آن حرف “A” قرار گرفته است را انتخاب کنید.

حالا در حالت Scribble هستید. به بالای این یادداشت بروید و با قلم اپل شروع به نوشتن کنید. هر آنچه را که می نویسید فوراً به متن نوشتاری رونویسی شده تبدیل می شود.

نگارش در کادرهای متنی دستگاه آیپد

با استفاده از قلم اپل، متن مورد نظر را انتخاب و ویرایش کنید

وقتی با قلم اپل متنی را می نویسید، متن رونویسی شده، همیشه هم بدون ایراد و دقیق نمی باشد. علاوه بر این موضوع شاید در مواردی مایل به تغییر و ویرایش متن خود باشید. با استفاده از قلم اپل و چند کار ساده می توانید متن خود را ویرایش کنید.

متن خود را با استفاده از قلم اپل انتخاب کنید

انتخاب متن به سادگی کشیدن یک حلقه به دور یک کلمه یا پاراگراف است.

نگارش در کادرهای متنی دستگاه آیپد

پس از کشیدن این حلقه، گزینه هایCut ، Copy و Paste ظاهر می شوند. اگر می خواهید متن نوشته شده را حذف کنید، روی دکمه “Cut” ضربه بزنید.

اگر می خواهید متن طولانی تری را انتخاب کنید، لازم است که زیر این متن یک خط ممتد بکشید. دو بار ضربه زدن روی یک کلمه نیز این کار را انجام می دهد. اگر می خواهید پاراگرافی را انتخاب کنید، سه بار روی متن ضربه بزنید.

حذف متن با قلم اپل

برای پاک کردن سریع یک کلمه یا حذف چند کلمه، کافی است روی کلمات مورد نظر را خط خطی کنید (مانند وقتی که یک کلمه را روی کاغذ خط خطی می کنید تا خوانده نشود).

درج متن با قلم اپل

برای نوشتن چیزی در بین یک متن نوشته شده، در جایی که می خواهید متن مورد نظر را وارد کنید ضربه بزنید و قلم اپل خود را در آنجا نگه دارید. با این کار فضای کمی برای نوشتن مجدد در این ناحیه ایجاد می شود. سپس نوشتن در فضای موجود را آغاز کنید. وقتی قلم اپل را بلند می کنید، سیستم عامل آیپد این متن را به طور خودکار با متن قبلی ادغام می کند.

افزودن یا حذف فاصله با قلم اپل

برای افزودن یا حذف سریع فاصله، فقط کافیست در جای مورد نظر یک خط عمودی بکشید. اگر این خط را در جایی ترسیم کنید که در آنجا فاصله ای وجود ندارد، یک فاصله ایجاد می شود. همچنین اگر در این جا فاصله وجود داشته باشد، با کشیدن خط عمودی فاصله حذف خواهد شد.

مرتبط: بهترین روش پنهان کردن تصاویر در آیفون و آیپد

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید