Mac به طور خودکار تمام شبکه‌های Wi-Fi را که تاکنون به آن متصل شده همراه با رمز عبورشان را ذخیره می‌کند. اگر در اتصال به Wi-Fi مشکلی دارید، می‌توانید برای عیب یابی مشکل خود لیست شبکه ها را حذف کنید.

مرتبط : نحوه نظارت بر فعالیت های دیسک در قسمت Dock سیستم مک

اگر شبکه‌ای که قبلا به آن متصل شده‌اید و حالا غیرفعال شده را حذف کنید و مجدد اتصال برقرار کنید، نقطه خوبی برای شروع عیب یابی است.

اگر می‌خواهید یک شبکه ضعیف یا هر شبکه Wi-Fi که macOS در طول سال‌ها ذخیره کرده‌ را حذف کنید، می توانید این کار را در صفحه تنظیمات Mac’s Network انجام دهید.

ابتدا System Preferences را باز کنید. برای انجام این کار، روی نماد “Apple” در سمت راست بالای نوار منو کلیک کنید و “System Preferences” را انتخاب کنید.

از فهرست System Preferences، روی گزینه “Network” کلیک کنید.

دقت کنید که “Wi-Fi” را در سمت چپ پنجره انتخاب کرده و روی دکمه “Advanced” در پایین پنجره کلیک کنید تا گزینه‌های بیشتری نمایش داده شود.

روی شبکه‌ای که می‌خواهید حذف کنید کلیک کنید تا آن را مشخص کنید. اگر می‌خواهید چندین شبکه را حذف کنید، با فرمان + روی هر کدام از آن‌ها کلیک کنید. برای حذف شبکه روی دکمه “-” کلیک کنید.

برای حذف شبکه‌ها، روی ” Remove” در پنجره بازشو کلیک کنید. اگر بیش از یک شبکه را برای حذف انتخاب کردید، می‌توانید ” Apply To All” را علامت بزنید تا چندین بار این پنجره بازشو مشاهده نشود.

Wi-Fi

اگر می‌خواهید از ذخیره شبکه‌های Wi-Fi در آینده اجتناب کنید، می‌توانید علامت کنار کادر ” Remember Networks This Computer Has Joined ” را بردارید. همیشه لازم نیست این کار انجام دهید، اما در صورتی که این درهم و برهمی دیجیتالی شما را آذیت می کند، این کار را انجام دهید.

Wi-Fi

پس از پایان کار بر روی دکمه ” OK” در پایین سمت راست کلیک کنید.

Wi-Fi

در آخر ، روی دکمه ” Apply” کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

Wi-Fi

اکنون می توانید پنجره System Preferences را ببندید. دفعه بعد که به یک شبکه حذف شده متصل شدید، باید آن را در فهرست Wi-Fi در Mac خود به صورت دستی انتخاب کنید و همچنین باید رمز عبور شبکه را دوباره تایپ کنید.

مرتبط : بهترین روش استفاده از Spotlight سیستم مک

Howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید