ردیابی پیشرفت تناسب اندام، یکی از اصلی‌ترین دلایل خرید اپل واچ است. اگر شما در حال تمرین ماراتن هستید، می‌خواهید خوش‌اندام شوید یا فقط تحرک بیشتری داشته باشید، اپل واچ می‌تواند به شما در رسیدن به این اهداف مرتبط با تناسب‌اندام کمک کند.

حرکت‌ها، ایستادن‌ها و اهداف ورزشی خود را دریابید

در قلب ردیابی برنامه تناسب‌اندام اپل، سیستم حلقه قرارگرفته است. این سه حلقه هرکدام هدف مشخصی را برای یک روز نشان می‌دهند: Move (حرکت)، Stand (ایستادن) و Exercise  (ورزش). برای پر کردن حلقه‌ها، باید این فعالیت‌ها را انجام دهید.

حلقه حرکت، انرژی فعال شما را ردیابی می‌کند، یعنی انرژی‌ای که بدن شما می‌سوزاند درحالی‌که کارهای دیگری علاوه بر کارهای اساسی طبیعی بدن، انجام می‌دهید. اگر می‌خواهید هدف حرکت ساعت خود را تنظیم کنید، برنامه Activity را در اپل واچ خود راه‌ بیاندازید، صفحه ساعت را محکم فشار دهید  و سپس گزینه “Change Move Goal” را انتخاب کنید.

هرروزی که هدف حرکت خود را برآورده می‌کنید، یک خط حرکت (Move streak) برای شما شروع می‌شود. هر چه طول این خط بیش‌تر باشد، تلاش شما برای حفظ و پر کردن حلقه حرکت بیشتر خواهد شد.

مقدار ساعتی از روز را که ایستاده‌اید و در اطراف خود حرکت کرده‌اید، توسط حلقه Stand اندازه‌گیری می‌شود. اپل واچ هنگامی‌که زمان حرکت می­شود، یک اعلان برای شما ارسال می‌کند. اگر اعلان‌ها را دنبال می‌کنید، حلقه Stand خود را پر خواهید کرد و به‌احتمال‌زیاد از مشکلات ناشی از بی‌تحرکی خود جلوگیری خواهید کرد. هدف Stand  را نمی‌توانید تغییر دهید – این هدف برای همه، ۱۲ ساعت در روز تنظیم شده است.

همچنین نمی‌توانید هدف Exercise  (ورزش) را که ۳۰ دقیقه ورزش متوسط در روز است، تغییر دهید. تمرینات ورزشی شما درمجموع محاسبه می‌شود، بنابراین اگر ۳۰ دقیقه پیاده‌روی کنید، برای آن روز به هدف خود خواهید رسید. اپل واچ شما همچنین هر بازه فعالیت شدید (بر اساس ضربان قلب و داده‌های حرکتی) شما را تشخیص می‌دهد و این را نیز به‌عنوان ورزش در نظر می‌گیرد.

اپل واچ در مورد یادآوری به اهداف ورزشی روزانه بسیار خوب عمل می‌کند. یادآوری‌های ایستادن  را در تمام طول روز دریافت می‌کنید و یادآوری‌های حرکت  به شما می­گویند که چه مدت باید راه بروید تا حلقه خود را کامل کنید.

این امر به این بستگی دارد که شما چقدر متعهد هستید که حلقه‌های خود را کامل کنید و اینکه آیا از یادآوری‌های اپل واچ خود تبعیت می‌کنید یا خیر.

قدم‌ها و مسافت طی شده را بشمارید

اگر می‌خواهید پیاده‌روی خود را رصد کنید، صفحه Activity  را بیاورید و سپس به پایین این صفحه بروید تا تعداد گام‌های امروز خود و مسافتی که طی کرده‌اید را ببینید. می‌توانید این موارد را هرزمانی در طول روز بررسی کنید. نگاه کردن به مقدار گام‌های ثبت‌شده در یک روزی که فعالیت زیادی داشته‌اید، بسیار جالب به نظر می‌رسد – فوراً می‌فهمید که چرا پاهای شما این‌قدر درد می‌کند!

این اطلاعات در برنامه Health در iPhone شما ثبت‌شده است. به Browse > Activity بروید و روی “Steps” یا “Walking + Running Distance” ضربه بزنید تا مقدار پیاده‌روی خود را روی نمودار مشاهده کنید. بعد از واردکردن اطلاعات کافی، می‌توانید ببینید که میزان فعالیت شما در طول ماه یا سال چگونه نوسان کرده است. می‌توانید از این داده‌ها برای مشخص کردن زمان‌هایی از سال که نیاز به حرکت بیشتری دارید، استفاده کنید.

در زیر این نمودار، نکات برجسته‌ای بر اساس داده‌های فعالیت شما موجود است. روند فعالیت‌های خود را در اینجا می‌بینید، مثلاً اینکه این هفته بیشتر راه‌رفته‌اید یا هفته گذشته و میانگین هفتگی شما چقدر است.

این اطلاعات می‌تواند به شما در تغییر برنامه روزمره کمک کند، بنابراین تحرک بیشتری می‌کنید. به‌عنوان‌مثال، ممکن است یک یا دو ایستگاه زودتر از اتوبوس پیاده شوید و چند بلوک مانده تا خانه را پیاده طی کنید.

تمرینات خود را ردیابی کنید

اپل واچ می‌تواند اکثر انواع تمرینات را ردیابی کند و همه این‌ها در راستای هدف حرکت روزانه شما حساب می‌شود. عادت کنید که تمرینات خود را وارد کنید و تمرینات بدن‌سازی را نیز انجام دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر برای خرید یک نان به فروشگاه می‌روید، این کار یک تمرین متوسط محسوب می‌شود و می‌تواند به شما در رسیدن به هدف حرکت خود در روز کمک کند.

فعال ماندن با اپل واچ

اگر تمرینی که می‌خواهید ردیابی کنید در برنامه تمرین ذکر نشده است، “Other” را امتحان کنید. این قسمت بر اساس سرعت قدم زدن سریع، انرژی فعال را محاسبه می‌کند. با افزایش ضربان قلب، اپل واچ انرژی فعال بیشتری را برای شما در نظر می‌گیرد. همچنین می‌توانید از این قسمت، برای ثبت کارهای خانگی مانند جاروبرقی کشیدن، کار در حیاط خانه، بازی‌های ویدئویی فعال یا حتی بازی با سگ یا گربه خود استفاده کنید.

پس از اتمام ثبت تمرینات خود در “Other”، می‌توانید تعداد زیادی از برچسب‌ها، ازجمله “Mind & Body”  یا “Play” و یا فعالیت‌های خاص‌تری مانند  “Archery” (تیراندازی با کمان) یا “Strength Training” (تمرین قدرت)، را انتخاب کنید.

اهداف بدن­سازی خود را برای تمرین تعیین کنید

در برنامه Workouts، همچنین می‌توانید اهدافی مبتنی بر تمرین را تنظیم کنید. برای این کار، Workouts را راه‌اندازی کنید، به فعالیتی که می‌خواهید آن را ثبت کنید، بروید و سپس بر روی بیضی (…) کنار آن ضربه بزنید. سپس گزینه‌های زیر را مشاهده می‌کنید:

  • Open: یک تمرین منظم و باز و بدون هدف را ثبت کنید.
  • Kilojoules/Calories: مقدار کیلوژول یا کالری را تنظیم کنید و سپس در راستای رسیدن به آن هدف تلاش کنید.
  • Distance: مسیری را که می‌خواهید آن را طی کنید، تعیین کنید تا Apple Watch شما آن را ردیابی ‌کند.
  • Time: تعیین کنید که چه مدت می‌خواهید فعالیت کنید. وقتی‌که به هدف خود رسیدید، Apple Watch به شما اطلاع خواهد داد.

بسته به هدفی که تعیین کرده‌اید، اپل واچ به‌محض اینکه کاری انجام دادید، گزارش به‌روزرسانی شده‌ای را ارائه می‌دهد. بعد از رسیدن به هدف خود، تمرین شما پایان نمی‌یابد، ثبت فعالیت‌های شما ادامه می‌یابد تا زمانی که تصمیم بگیرید آن را متوقف کنید. با بهبود تناسب‌اندام خود می‌توانید اهداف جدیدی را تعیین کنید، سخت‌تر تمرین کنید و مسافت بیشتری را طی کنید و مدت بیشتری را برای انجام این کار صرف کنید.

فعال ماندن با اپل واچ

برای فعالیت‌های خاص، مانند دوچرخه‌سواری یا دویدن، اهداف مبتنی بر تمرین به‌ویژه می‌توانند مفید باشند، زیرا لازم نیست که پیشرفت خود را به‌طور مداوم روی اپل واچ بررسی کنید.

با دیگران به اشتراک بگذارید و رقابت کنید

اگر این مسابقه را جدی بگیرید، ممکن است بخواهید داده‌های فعالیت خود را با دیگران که تناسب‌اندام و ورزش خود را در اپل واچ دنبال می‌کنند، به اشتراک بگذارید. برای این کار، برنامه Activity  را در iPhone خود باز کنید، روی “Sharing” ضربه بزنید و سپس برای دعوت یک شخص، روی علامت (+) ضربه بزنید.

سپس می‌توانید داده‌های فعالیت شخص دیگر را در زیر برنامه Apple Watch Activity خود مشاهده کنید (برای مشاهده آن از سمت راست به سمت چپ بکشید). برای دیدن شرح کامل فعالیت‌های روزانه آن شخص، ازجمله هر نوع تمرینی که ثبت کرده است، مسافتی که طی کرده است و تعداد قدم‌هایی که برداشته است، روی نام آن شخص ضربه بزنید. همچنین هنگامی‌که مخاطب موردنظر شما، یک تمرین را به پایان برساند، اعلانی دریافت خواهید نمود، اما در صورت تمایل می‌توانید این موارد را از طریق بخش Sharing  برنامه Activity  غیرفعال کنید.

همچنین می‌توانید با دیگران رقابت کنید. این رقابت به‌جای انرژی مصرف‌شده، از امتیاز استفاده می‌کند که به شما امکان می‌دهد تا با افرادی که اهداف Move  و مصرف انرژی روزانه بسیار متفاوتی در مقایسه با شما دارند، رقابت کنید. شما نسبت به هدف Move خود، به خودتان امتیاز می‌دهید و هر جایزه‌ای را، درحالی‌که با مجموع قبلی خودتان رقابت می­کنید، کسب می‌کنید.

تنها نکته منفی این است که شما باید شخصی را با یک اپل واچ پیدا کنید تا بتواند در آن رقابت کند. اگر شریک زندگی یا دوستانتان اپل واچ دارند، عالی است؛ اگر نه، فقط باید با خود رقابت کنید.

پاداش گرفتن برای پیشرفت

با پیشرفت و ثبت فعالیت بیشتر،  “awards”(جوایز) دریافت می‌کنید که می‌توانید در برگه Awards  برنامه Activity  در iPhone خود مشاهده کنید. جوایز هفتگی، ماهانه و یک‌دفعه‌ای وجود دارد. هر بار که جایزه‌ای به دست آورید، صدایی از اپل واچ شما ساتع می‌شود.

فعال ماندن با اپل واچ

همچنین جوایز نسخه محدودی مانند “چالش یک‌ماهه قلب” در ماه فوریه، برای تنظیم گزارش‌های جدید در حلقه Move  یا Exercise ، وجود دارد و جوایزی که می‌توانید هر هفته، مانند جوایز  “Perfect Week”(هفته عالی) برای حرکت، ورزش و ایستادن، کسب کنید.

چیز دیگر در مورد این جوایز وجود ندارد، اما این­ها ‌راهی دلپذیر برای ثبت دستاوردهای تناسب‌اندام شما هستند. اگر مسیر تناسب‌اندام خود را از ابتدا شروع می‌کنید، این جوایز می‌توانند پیشرفتی را که داشته‌اید به شما نشان دهند و به شما انگیزه دهند تا فعالیت‌های بیشتری داشته باشید.

برنامه‌های شخص ثالث

یکی از بهترین موارد اپل واچ این است که بدون نیاز به ‌داشتن یا حمل آیفون ، کار می‌کند. همچنین می‌توانید آن را با برنامه‌های شخص ثالث، جفت کنید تا به شما در حرکت بیشتر کمک کند.

یک برنامه همراه اپل واچ برای هر ورزش یا فعالیتی وجود دارد. می‌توانید دوچرخه‌سواری خود را با Strava ردیابی کنید یا حتی مسیرهای جدید دوچرخه‌سواری را با Komoot کشف کنید. اگر می‌خواهید یک همراه در دویدن، به ساعت خود اضافه کنید، نگاهی به Nike Run Club بیاندازید- که شامل برنامه‌های هدایت خودکار دو و مربیگری سفارشی است.

برای تمرینات وزنه‌برداری‌ای که نیازی به ورزشگاه یا تجهیزات ورزشی ندارند، Sworkit را امتحان کنید. Seven یک برنامه تمرین هفت‌دقیقه‌ای است که می‌توانید به‌خوبی از آن استفاده کنید. Pocket Yoga بیش از ۲۷ جلسه مختلف با سطح دشواری و مدت‌زمان مختلف دارد.

اگر به سالن ورزشی می‌روید و می‌خواهید بدن خود را حرکت دهید، Gymaholic می‌تواند به شما در یادگیری حرکات برای تسلط بر یک برنامه بدن­سازی جدید، کمک کند. اگر بیش ازآنچه که روی تردمیل باشید، در زمین گلف هستید، Hole19 همراه خوبی برای بازی گلف است و به شما اجازه می‌دهد تا امتیاز کسب کنید و پیشرفت خود را ببینید.

یک دلیل عالی برای خرید اپل واچ

تناسب‌اندام تنها یک حوزه از اپل واچ است که به لطف سنسورهای ضربان قلب و توانایی ردیابی GPS، این ساعت در آن شکوفا شده است. همچنین می‌توانید از این ساعت برای برقراری تماس، گفتگو با Siri، سازمان‌دهی زندگی دیجیتالی خود استفاده کنید و (البته) زمان را نیز بررسی کنید.

اگر به دنبال دلایل بیشتری هستید تا بتوانید خود را متقاعد کنید تا اپل واچ بخرید، ما آن دلایل را به شما می‌دهیم!

Howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید