حساب کاربری گوگل نقش مهمی در استفاده از گوشی‌ها یا تبلت‌های اندرویدی دارد. حساب گوگل پیش فرض نحوه ورود به سیستم بسیاری از برنامه‌ها، به ویژه اپلیکیشن‌های گوگل را تعیین خواهد کرد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید.

مرتبط : نحوه شخصی سازی فید Google Discover در گوشی های اندرویدی

گرچه افزودن چندین حساب گوگل به دستگاه اندرویدی آسان است، اما تنظیم یک حساب ویژه به عنوان حساب “پیش فرض” کار دشواری است. حساب پیش فرض همان حسابی است که در هنگام راه اندازی دستگاه وارد می‌کنید. این بدان معناست که برای تغییر حساب پیش‌فرض، باید از حساب فعلی خارج شوید.

فرض کنید روی دستگاه اندرویدی خود دو حساب گوگل وارد کرده‌اید. ابتدا باید از حساب پیش فرض فعلی خارج شوید و با این کار حساب دوم به عنوان پیش فرض در نظر گرفته می‌شود، حالا می‌توانید دوباره وارد حساب اول شوید. به این تریب این کار را انجام می‌دهیم:

برای شروع، انگشت خود را از بالای صفحه نمایش هوشمند تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی خود به پایین بکشید (بسته به سازنده یک یا دو بار) و سپس روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا منوی ” Settings” باز شود.

به لیست تنظیمات بروید و “Google” را انتخاب کنید.

حساب گوگل

حساب پیش فرض گوگل شما در بالای صفحه نشان داده خواهد شد. نماد پیکان زیر نام خود را انتخاب کنید تا فهرست حساب‌ها ظاهر شوند.

حساب گوگل

در مرحله بعد، روی عبارت ” Manage Accounts on this Device” ضربه بزنید.

حساب گوگل

اکنون فهرستی از همه حساب‌هایی که در دستگاه خود وارد کرده‌اید را مشاهده خواهید کرد. حساب گوگل پیش فرض خود را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

روی « Remove Account» ضربه بزنید.

حساب گوگل

لازم به یادآوری است که با حذف حساب پیش فرضتان، همه پیام‌ها، مخاطبین و سایر داده‌های مرتبط با آن حساب در تلفن یا تبلت اندرویدی شما حذف خواهند شد. خوشبختانه برخی از این داده‌ها در حساب شما نسخه پشتیبان دارند و با ورود مجدد به حسابتان، بازیابی می‌شوند.

اگر با این مورد مشکلی ندارید، روی « Remove Account » در پیام تأیید نمایش داده شده، ضربه بزنید.

حساب گوگل

حساب پیش فرض از لیست و دستگاه شما حذف خواهد شد. روی پیکان در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید تا به تنظیمات گوگل برگردید.

حساب گوگل

مجددا نماد پیکان در کنار نام خود را انتخاب کنید تا فهرست حسابها باز شود. این بار، روی ” Add Another Account” ضربه بزنید.

پس از وارد کردن گذرواژه یا اثر انگشت، صفحه گوگل باز می شود. مراحل روی صفحه را دنبال کنید و اطلاعات حساب مورد نظر خود را وارد کنید.

حساب گوگل

ممکن است طی کردن این مراحل چند دقیقه طول بکشد. پس از اتمام این روند، یک حساب گوکل پیش فرض جدید در تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی شما آماده خواهد شد!

مرتبط : نحوه آزادسازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه اندرویدی با استفاده از برنامه Google Files

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید