اینتل با تراشه های مخصوص ماینینگ وارد بازار استخراج ارز می شود و این شرکت قول داده است که از پردازنده های گرافیکی مدرن در استخراج ارز استفاده کند که عمل کرده بهتری داشته باشد.

اینتل تراشه های جدید خود را با نام “blockchain accelerator” به معنی شتاب دهنده بلاک چین قرار داده است که کار آن با تمرکز بر عملکرد و بهره وری انرژی همراه میشود.

راجا کدوری معاون ارشد اینتل درباره تراشه های جدید این شرکت می گوید : “ما انتظار داریم که نوآوری ما “شتاب دهنده بلاک چین” را که عملکرد آن بیش از ۱۰۰۰ برابر بهتر از هر وات نسبت به پردازنده های گرافیکی اصلی برای استخراج از الگوریتم مبتنی بر SHA-256 داشته باشد”.

این مقدار حجم ارز تولید شده به ازای هر وات توان مصرفی در مقایسه با کارت های گرافیکی است که برای اجرا به برق و انرژی زیادی نیاز دارند، قابل توجه است.

جدا از اطلاعات اولیه در مورد تراشه های مخصوص ماینینگ، اینتل می گوید: جزئیات بیشتری را در مورد این تراشه در کنفرانس بین المللی مدارهای جامد از ۲۰ فوریه تا ۲۴ فوریه بر گزار می شود ، اعلام خواهد کرد.

مشکلات استخراج ارز دیجیتال با کارت های گرافیکی

استخراج ارز دیجیتال با کارت های گرافیکی دو مشکل بسیار مهم دارد. یک، اثرات زیست محیطی که ناشی از GPU های که به صورت دائم کار می کنند وجود دارد و همچنین GPU ها به مشکل بر می خورند. کارت های گرافیکی در حال حاظر تنها راه برای استخراج ارز دیجیتال مثل بیت کوین است ک باعث می شود کارت ها بین مردم محبوب شوند .

امیدواریم تراشه های ماینینگ کریپتو اینتل ادعاهای این شرکت را برآورده کند زیرا که میتواند باعث شود کسانی که ماینر هستند به سمت آن بروند. این باعث بهبود بر محیط زیست و کمبود کارت های گرافیکی می شود.

howtogeek

۱. مقاله مرتبط: چگونه دمای CPU را بر روی ویندوز ۱۰ چک کنیم؟

۲. مقاله مرتبط: تفاوت پردازنده مرکزی CPU و پردازنده گرافیکی GPU

۳. مقاله مرتبط: با شبکه بی سیم Li-Fi سرعتی ۱۰۰ برابر بیشتر از Wi-Fi را تجربه کنید

۴. مقاله مرتبط: ۱۱ راهکار برای افزایش سرعت لپ تاپ

۵. مقاله مرتبط: تفاوت بین CPU و GPU در چیست؟

 

سایر مقالات ما در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید