اگر احساس میکنید که ارتباط بی سیم وای فای در خانه و یا محل کارتان کند شده یا متوجه تمام شدن غیر معمول حجم اینترنت خود شده اید، احتمالا شخصی دیگر بدون اجازه شما از آن در حال استفاده است! اما چگونه میتوانیم متوجه این شویم که کسی بدون اجازه در حال استفاده از شبکه WiFi ما میباشد؟ در این مقاله از مجله نمایندگی دل بهترین نرم افزار های موجود جهت مشاهده افراد متصل به وای فای ذکر شده است، با این برنامه ها که برای نمایش دستگاه های متصل به مودم وایرلس کاربرد دارند، میتوانید به راحتی دستگاه های مشکوک را پیدا کرده و دسترسی آن ها را مسدود کنیم.

مشاهده افراد متصل به وای فای

بسیار عالی، شکی نیست که اینترنت اکنون بخشی از زندگی ما شده‌ است و این به خاطر افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌های متصل به اینترنت میباشد. در این دنیا، داشتن یک اتصال wifi برای متصل شدن به اینترنت، تبدیل به یک مساله اجتناب ناپذیر شده است.

با این حال، همانند دیگر دستگاه‌های متصل به اینترنت، شبکه WiFi در محل کار یا خانه شما به مراقبت و نگهداری نیاز دارد. بسیاری از کاربران از اتصال WiFi به اندروید خود شکایت می‌کنند. عوامل خاصی می‌توانند سرعت WiFi را دچار مشکل کنند؛ برای مثال کسی ممکن است به WiFi متصل شده باشد و پهنای باند را اشغال کرده باشد، یا اینکه ممکن است یک محدود کننده سرعت (speed limiter) برای شما تنظیم شده باشد، یا دستگاه شما سیگنال خوبی دریافت نکند و غیره.

بهترین برنامه‌های کاربردی برای مشاهده افراد و دستگاه های متصل به وای فای

البته در اغلب موراد، دلیل کندی شبکه متصل بودن چندین دستگاه به وای فای میباشد. از آنجا که سرعت اینترنت محدود است، این سرعت بین دستگاه ها و وسایل دیگر تقسیم میشود؛ بنابراین اگر شما تصور میکنید ارتباط اینترنت شما کند شده و احتمال می دهید بدلیل دسترسی دیگران به وای فای باشد، در اینجا ما می‌خواهیم چند برنامه اندروید را که برای ردیابی مزاحمان و نمایش دستگاه های متصل به مودم وایرلس کاربرد دارد، فهرست کنیم. بسیاری از کاربران سوال می پرسند که آیا وای فای من هک شده است یا از کجا بفهمیم چه کسی از اینترنت ما استفاده می کند؛ بنابراین، در این مقاله ما می خواهیم پنج برنامه برتر به شما معرفی کنیم که به شما کمک میکنند تا به آسانی افراد متصل به وای فای را شناسایی کرده و آن ها را مسدود کنید. پس اجاره دهیم لیست بهترین برنامه های شناسایی افراد وصل شده به WiFi را بررسی کنیم تا بالاخره بفهمیم که چه کسانی به شبکه وایرلس ما متصل شده اند!

۱- Fing- Network Tools

نمایش دستگاه های متصل به مودم وایرلس

یکی از بهترین نرم‌افزارهای موجود در گوگل پلی است. بهترین چیز در مورد ابزار Fing – Network این است که به کاربران اجازه می‌دهد تا کل شبکه wifi را اسکن کنند تا دستگاه های متصل را جستجو کنند. با اسکن شبکه وایرلس با این برنامه، شما می‌توانید دقیق‌ترین اطلاعات نظیر آدرس ip، آدرس mac، نام دستگاه، مدل، فروشنده و سازنده را به دست آورید. بنابراین, این برنامه یکی از بهترین برنامه‌های کاربردی android است که می‌توانید از آن‌ برای پیدا کردن افرادی که به wifi متصل هستند استفاده کنید؛ حالا تنها کاری که باید بکنید این است که بررسی کنید که کدام یک از دستگاه های پیدا شده برای شما نیست.

۲- IP Tools

نمایش دستگاه های متصل به مودم وایرلس

اگر دنبال یک برنامه کاربردی اندروید هستید که بتواند به شما کمک کند تصویر کاملی از وضعیت شبکه خود بدست آورید، IP Tools ممکن است بهترین انتخاب باشند. IP Tools یک آنالیزگر قوی wifi نیز در کنار امکانات وسیع خود دارد که می‌تواند وسایل متصل به شبکه wifi شما را اسکن و پیدا کند. این برنامه همچنین اطلاعات کاملی درباره دستگاه های متصل، مانند آدرس ip، آدرس mac، نام دستگاه و غیره را نشان می‌دهد.

۳- NetCut

مشاهده افراد متصل به وای فای

NetCut یکی دیگر از برنامه‌های تحلیلگر WiFi است که می‌تواند به سرعت تمامی کاربران شبکه را در WiFi به تشخیص دهد. چیزی که این برنامه را جالب‌تر می‌کند توانایی آن برای قطع دسترسی بین دو کاربر شبکه در LAN است. با این حال، برای انجام این کار، شما باید یک گوشی هوشمند روت «Root» شده داشته باشید. علاوه بر آن، NetCut امکانات محافظتی نیز به همراه دارد که می‌تواند حملات شبکه را شناسایی کند. بنابراین، NetCut بهترین ابزار WiFi است که می‌توانید در گوشی موبایل خود از آن استفاده کنید.

۴- ezNetScan

مشاهده افراد متصل به وای فای

ابزار شبکه ezNetScan یکی دیگر از ابزار های حاضر در لیست ماست که مورد استفاده مدیران شبکه قرار میگیرد. این برنامه به طور موثر شبکه بی‌سیم را اسکن می‌کند و تمام اطلاعات مربوط به همه دستگاه‌های متصل را نمایش می‌دهد. علاوه بر این، ezNetScan نیز امکانات سفارشی سازی مانند اختصاص آیکن و نام برچسب به هر دستگاه را فراهم می‌کند. ابزارهای دیگر پشتیبانی شده در این برنامه شامل پینگ، traceroute، غیره هست.

۵- Network Scanner

مشاهده افراد متصل به وای فای

Network Scanner یکی از برنامه‌های کاربردی WiFi است که می‌توانید بر روی گوشی موبایل خود داشته باشید. این ابزار جدا از اسکن کردن و نمایش دستگاه‌های متصل به WiFi، آسیب‌پذیری‌های مشکوک یا مسایل امنیتی را در شبکه نشان می‌دهد. نه تنها این، بلکه ابزارهای پیشرفته نظیر Wake on Lan ،PING ،traceroute (روشن کردن کامپیوتر با موبایل از طریق شبکه LAN) و غیره را ارایه می‌دهد. این برنامه با یک رابط کاربری جذاب از بهترین برنامه های مدیریت وای فای است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

[wp-svg-icons icon=”reply” wrap=”i”] بنابراین، موارد بالا پنج برنامه کاربردی اندروید است تا بفهمید چه کسی به WiFi شما متصل است؛ اگر شما برنامه و ترفند هایی را در این مورد میشناسید و یا به مشکل برخورده اید میتوانید نظرات خود را در پایین بنویسید.

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید