هر سال اپل یک به‌روزرسانی بزرگ جدید را برای دستگاه‌های آیفون و آی‌پد منتشر می‌کند، اما برخی از دستگاه‌ها این به‌روزرسانی را دریافت نمی‌کنند، معمولاً حدود هفت سال پس از اولین عرضه. در اینجا مشخص شده است که کدام دستگاه‌ها با iOS 16 و iPadOS 16 سازگار هستند.

iOS 16 به آیفون ۸ یا بهتر می آید

به‌روزرسانی iOS 16 در سپتامبر ۲۰۲۲ برای هر کسی که آیفون ۸ (یا پلاس)، آیفون X و نسل دوم آیفون SE یا جدیدتر داشته باشد، ارائه می‌شود. می‌توانید در قسمت تنظیمات > عمومی > درباره آیفون بررسی کنید.

 

این بدان معناست که اگر صاحب آیفون ۷، آیفون ۶ اس یا نسل اول آیفون SE هستید، نمی‌توانید در پاییز به نسخه بعدی سیستم عامل موبایل اپل ارتقا دهید. همچنین هیچ مدلی از iPod Touch در لیست پشتیبانی‌شده‌های این بار وجود ندارد و دستگاه از وب‌سایت اپل در سراسر جهان حذف شده است.

دستگاه های سازگار با iOS 16
دستگاه هایی که به روز رسانی iOS 16 را دریافت می کنند.

آیفون ۶ اس در اواخر سال ۲۰۱۵ معرفی شد، در حالی که آیفون ۷ یک سال بعد در سال ۲۰۱۶ پس از عرضه اولین نسل آیفون SE در مارس ۲۰۱۶ وارد بازار شد.

iPadOS 16 برای iPad Pro، Air 3G و iPad 5G عرضه می شود

در مورد iPadOS 16، می‌توانید در ماه سپتامبر به‌روزرسانی را دریافت کنید، مشروط بر اینکه هر مدلی از iPad Pro، نسل سوم آی‌پد ایر، نسل پنجم آی‌پد، یا نسل پنجم آی‌پد مینی (فقط آخرین   سال عرضه‌شده) را داشته باشید.

دستگاه هایی سازگار با به روز رسانی  iPadOS 16
دستگاه هایی که به روز رسانی iOS 16 و iPadOS 16 را دریافت می کنند.

این بدان معناست که اپل امسال پشتیبانی از نسل دوم آی‌پد ایر و نسل چهارم آی‌پد مینی را کاهش می‌دهد. این نشان‌دهنده تغییر نسبت به به‌روزرسانی سال گذشته است، که در آن همه دستگاه‌هایی که با iPadOS 14 سازگار بودند نیز به iPadOS 15 ارتقا یافتند.

دستگاه‌های قدیمی‌تر همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی دریافت می‌کنند

فقط به این دلیل که دستگاه شما دیگر به‌روزرسانی‌های اصلی را دریافت نمی‌کند، به این معنی نیست که شما همچنان به‌روزرسانی گاه به گاه را نخواهید دید. هنگامی که آیفون دریافت به‌روزرسانی‌ها را متوقف می‌کند، اپل به‌طور دوره‌ای به‌روزرسانی‌هایی را برای آخرین نسخه خوب iOS که از آن مدل پشتیبانی می‌کند، معمولاً به شکل وصله‌های امنیتی منتشر می‌کند. می‌توانید این موارد را در صفحه وب گزارش به‌روزرسانی‌های امنیتی اپل ببینید.

 

با این حال، معنای این موضوع این است که دیگر ویژگی‌های جدید، نسخه‌های جدید اصلی برنامه‌هایی مانند سافاری (که می‌تواند به معنای عملکرد محدود در برخی وب‌سایت‌ها، به مرور زمان) باشد، دریافت نخواهید کرد، و همچنین ممکن است متوجه شوید که برخی از ویژگی‌های . برنامه ها اپل را از دست داده‌اید.

 

اگر دستگاه شما به طور رسمی از لیست دستگاه های پشتیبانی شده در سال جاری حذف شده است، نگاهی به بهترین مدل های iPad یا بهترین آیفون های جایگزین آن بیندازید.

howtogeek

۱. مقاله مرتبط:چگونه ماوس و کیبورد را به PS5 وصل و استفاده کنیم؟

۲. مقاله مرتبط:تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری

۳. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۱)

۴. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۲)

۵. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۳)

۶. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۴)

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید