آب شور بسیار خورنده است و شن و ماسه حتی برای تجهیزات نظامی نیز مشکلات بزرگی ایجاد می کند. یک روز ساحلی می‌تواند برای وسایل الکترونیکی شما فاجعه‌ آمیز باشد، بنابراین دفعه بعد که بیرون می‌ روید، اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

از کیسه زیپلاک استفاده کنید

استفاده از کیسه زیپلاک برای ایمن نگه داشتن گوشی هوشمند و سایر وسایل الکترونیکی خود در ساحل یکی از ارزان ترین ترفندهای احتیاطی است. شاید نخواهید از یک قاب بزرگ و ضخیم و محکم برای گوشی خود استفاده کنید و همچنین باید دستگاه خود را در برابر شن و ماسه بالاخص در شرایطی که باد میوزد، محافظت کنید.

برای استفاده از آن، نیازی نیست دستگاه صفحه لمسی خود را از کیف خارج کنید، مگر اینکه در حال برقراری تماس تلفنی باشید. اگر فقط می خواهید ایمیل خود را بررسی کنید یا یک متن ارسال کنید، می توانید این کار را در حالیکه وسایل الکترونیکی و گوشی شما داخل کیسه زیپ کیپ است، انجام دهید؛ زیرا بیشتر نمایشگرهای خازنی از طریق یک لایه پلاستیکی نازک به کار خود ادامه می دهند.

از کیسه زیپلاک استفاده کنید

اگر می خواهید به ساحل بروید، بهتر است تعدادی از این کیسه ها را در ماشین یا کیف خود نگه دارید. شن و ماسه صفحه نمایش شما را خراش می دهد و درگاه شارژ و گریل بلندگو را مسدود می کند. حتی اگر گوشی هوشمند شما دارای رتبه بندی مقاوم در برابر گرد و غبار یا آب باشد، بهتر است با قرار دادن یک مانع بین دستگاه و شن و ماسه، از آسیب دیدن به وسایل الکترونیکی خود جلوگیری کنید.

از یک قاب ضد گرد و غبار و ضد آب استفاده کنید

اگر زمان زیادی را در ساحل، در محیط های گرد و غبار، اطراف آب می گذرانید، استفاده از یک قاب محکم و ضخیم ممکن است کار عاقلانه ای باشد. این موارد نه تنها وسایل الکترونیکی شما را از آب و شن در امان نگه می‌دارند، بلکه در صورت افتادن دستگاه، از شکسته شدن صفحه نمایش یا فرورفتگی شاسی جلوگیری می‌کنند. گزینه دیگر استفاده از یک کیسه ضد آب مانند کیف شناور CaliCase است.

حتی در صورت استفاده از یک قاب ضد آب، باید مراقب استفاده از گوشی هوشمند خود در نزدیکی آب نمک باشید. پس از قرار گرفتن در معرض آب نمک، قبل از برداشتن دستگاه، کیس را کاملاً بشویید. نمک بسیار خورنده است و می تواند به گوشی هوشمند و وسایل الکترونیکی شما آسیب برساند، حتی اگر دارای رتبه خوبی در برابر آب باشد. به ویژه، تماس های روی پین های شارژ هنگام قرار گرفتن در معرض نمک خورده می شوند. با گذشت زمان این آسیب می تواند مانع از شارژ شدن دستگاه شما با استفاده از کابل شود.

وسایل الکترونیکی را در سایه نگه دارید

صفحه نمایش های لمسی و بدنه تیره گوشی های هوشمند گرمای زیادی را جذب می کنند. این می تواند باعث شود دستگاه شما به سرعت گرم شود و باید از آن اجتناب کنید. گرما به طور کلی برای وسایل الکترونیکی، به ویژه برای باتری گوشی شما مضر است.

با نگه داشتن گوشی هوشمند خود در سایه به راحتی می توان از گرمای بیش از حد جلوگیری کرد. گوشی و واسل الکترونیکی خود را در یک کیسه بگذارید و درب آن را ببندید. کیسه سیاه یا تیره ممکن است ایده آل نیست، زیرا گرما را نیز جذب می کند، اما هر چیزی بهتر از این است که وسایل الکترونیکی خود را برای چند ساعت در معرض آفتاب قرار دهید.

برای حوادث آماده باشید

اگر به اندازه کافی از گوشی هوشمند خود محافظت نکرده اید و به هر حال تصمیم گرفته اید از آن استفاده کنید، باید همیشه برای وقوع حوادث آماده باشید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، آب نمک به دلیل خورندگی بسیار برای وسایل الکترونیکی آسیب زا است.

با فرض اینکه دستگاه شما در برابر آب مقاوم است، باید بتوانید در حین پاک کردن نمک باقیمانده روی دستگاه، از آسیب ناشی از آب جلوگیری کنید. متأسفانه، مقاوم بودن در برابر آب به معنای ضدآب بودن نیست، بنابراین همچنان باید مراقب باشید. اگر دستگاه شما فاقد درجه مقاومت در برابر آب است، حداقل مطمئن شوید که در صورت وقوع بدترین حالت، یک نسخه پشتیبان از اظلاعات گوشی خود تهیه کرده اید.

شن و ماسه صفحه نمایش شما را خراش می دهد، بنابراین یک محافظ صفحه نمایش می تواند از ایجاد خش جلوگیری کند. محافظ صفحه نمایش شیشه‌ای بهترین گزینه است. این محافظ ها حس ممتاز یک نمایشگر گوشی هوشمند بدون محافظ را حفظ می کنند و به گونه ای طراحی شده اند که در صورت وقوع حادثه از خراشیدگی یا خرد شدن صفحه نمایش جلوگیری می کند.

ورود شن و ماسه به درگاه شارژ گوشی هوشمند

ورود شن و ماسه به درگاه شارژ چیز دیگری است که باید مراقب آن باشید. می‌توانید از یک برس نرم برای تمیز کردن شن و ماسه از درگاه شارژ خود استفاده کنید، بهتر است ابتدا صبر کنید تا گوشی شما کاملا خشک شود، زیرا ماسه مرطوب به وسایل الکترونیکی میچسبد. از هوای فشرده در درگاه شارژ خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است به دستگاه شما، به ویژه مهر و موم مقاوم در برابر آب (اگر دارید) آسیب برساند.

از شارژ کردن گوشی خود تا زمانی که مطمئن نشدید درگاه عاری از شن و ماسه است، خودداری کنید، زیرا ممکن است پین های شارژ خراشیده یا آسیب ببینند. پین های شارژ آسیب دیده ممکن است از شارژ شدن دستگاه شما جلوگیری کند و خراش دادن روکش طلا ممکن است مس زیر آن را نمایان کند. مس بسیار رسانا است اما مستعد خوردگی است، به همین دلیل است که این اتصال ها در وهله اول آبکاری می شوند.

وسایل الکترونیکی خود را در ماشین رها نکنید

اگر به سمت ساحل رانندگی می کنید، ممکن است وسوسه شوید که وسایل الکترونیکی را تا زمانی که به آنها نیاز ندارید در ماشین بگذارید. اما نباید گوشی هوشمند یا ابزارهای مشابه خود را در یک ماشین داغ رها کنید، مگر اینکه یک محفظه خنک کننده داشته باشید.

حتی اگر ماشین شما در زیر آفتاب نباشد، باز هم مستعد اثر گلخانه ای است. دمای هوای داخل گرم می شود و این می تواند برای کودکان، حیوانات خانگی و وسایل الکترونیکی آسیب زا باشد.

وسایل الکترونیکی خود را در ماشین رها نکنید

این نکته ای است که می توانید در تمام طول سال به خصوص در طول زمستان از آن استفاده کنید. باتری‌ گوشی‌های هوشمند از دمای شدید، چه سرد و چه گرم متنفرند. رها کردن گوشی هوشمند در ماشین نیز دلیلی برای نفوذ دزدان به خودروی شما می باشد. حتی اگر دزدی فقط گوشی هوشمند شما را ببرد، باز هم باید پنجره و هر آسیب دیگری که ایجاد شده است را تعویض کنید.

وسایل الکترونیکی پوشیدنی

با کمال تعجب، به نظر نمی رسد که ابزارهای پوشیدنی مانند اپل واچ به اندازه گوشی های هوشمند در معرض آسیب آب نمک و شن و ماسه قرار بگیرند. ما خودمان این تئوری را با شنا کردن در اقیانوس با اپل واچ بدون عواقب بد آزمایش کرده‌ایم، اما همیشه باید قبل از خطر کردن از توصیه‌های سازنده مطلع باشید.

Howtogeek

۱. مقاله مرتبط: فعال کردن پرچم های گوگل کروم (Google Chrome Flag) برای آزمایش ویژگی های بتا

۲. مقاله مرتبط: گوگل کروم ۹۳، عرضه شده برای سیستم عامل اندروید، آیفون، مک و ویندوز

۳. مقاله مرتبط: نحوه فعال کردن ویژگی “Reading List” گوگل کروم در یک دستگاه اندرویدی

۴. مقاله مرتبط: نحوه غیرفعال کردن و حذف Chromecast در گوگل کروم

۵. مقاله مرتبط: نحوه فعال یا غیرفعال کردن آیکون “جستجوی برگه” در مرورگر کروم

 

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید