اگر از دسکتاپ مجازی در ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، این میانبرهای صفحه کلید به شما امکان کنترل و سرعت بیشتر ویندوز را می‌دهند.

مرتبط : نحوه جابجایی سریع بین دسکتاپ های مجازی در ویندوز ۱۰

میانبرهای دسکتاپ مجازی

درست مانند اکثر ویژگی‌های ویندوز ۱۰، شما می‌توانید چندین جنبه از دسک‌تاپ‌های مجازی خود را بدون ماوس کنترل کنید.

با مطالعه این مقاله، می‌توانید از میانبرهای صفحه کلید زیر برای مدیریت دسک‌تاپ‌های مجازی خود استفاده کنید:

  • Windows+Tab: Task View را باز کنید.
  • Windows+Ctrl+D: یک دسکتاپ مجازی جدید بسازید.
  • Windows+Ctrl + جهت‌های چپ و راست: جابجایی بین دسک‌تاپ‌های مجازی
  • Windows+Ctrl+F4: دسکتاپ مجازی فعلی را ببندید.
  • Esc: Task View را ببندید.

اجازه دهید نگاهی دقیق به هر یک از اینها بیندازیم.

Windows+Tab: Task View را باز کنید.

برای باز کردن سریع صفحه Task View، فقط Windows + Tab را فشار دهید. صفحه‌ای با تصاویر کوچک هر یک از دسک‌تاپ‌های مجازی و همچنین تصاویر کوچک هر برنامه‌ای که روی دسکتاپ مجازی فعلی انتخاب شده، اجرا می‌شوند.

همچنین می‌توانید با کلیک روی دکمه Task View در نوار وظیفه، این پنجره را باز کنید. در Task View، از کلید Tab برای جابجایی نشانگر بین لیست دسک‌تاپ‌های مجازی در بالا و تصاویر کوچک پنجره برنامه در زیر استفاده کنید. با استفاده از کلیدهای جهت‌دار، نشانگر را حرکت دهید و سپس Enter را فشار دهید تا دسک‌تاپ یا پنجره برنامه مورد نظر برای مدیریت انتخاب شود.

Windows+Ctrl+D: یک دسکتاپ مجازی جدید بسازید.

دسکتاپ مجازی

برای ساخت سریع دسکتاپ مجازی جدید، Windows + Ctrl + D را هم‌زمان فشار دهید و بلافاصله به دسک‌تاپ جدید منتقل خواهید شد. همچنین می‌توانید روی «دسک‌تاپ جدید» در Task View کلیک کنید.

Windows+Ctrl + جهت‌های چپ و راست: جابجایی بین دسک‌تاپ‌های مجازی

دسکتاپ مجازی

Windows + Ctrl + جهت چپ  را فشار دهید تا به دسکتاپ مجازی با شماره پایین‌تر رفته، یا Windows + Ctrl  + جهت راست  را فشار دهید تا به دسک‌تاپ با شماره بالاتر روید. به عنوان مثال، اگر در دسک‌تاپ ۳ هستید و می‌خواهید به دسک تاپ ۴ بروید، Windows + Ctrl  + جهت راست را فشار دهید.

Windows+Ctrl+F4: دسک‌تاپ مجازی فعلی را ببندید

برای بستن دسکتاپ مجازی فعلی، Windows + Ctrl + F4 را فشار دهید. هر پنجره‌ بازی در هر دسک‌تاپی که بسته شده، دقیقا در دسکتاپ قبلی آن ظاهر می‌شود. به عنوان مثال، اگر Notepad را روی دسک‌تاپ ۳ اجرا کرده‌اید و بعد دسک تاپ ۳ را می‌بندید، Notepad در دسک تاپ ۲ ظاهر می‌شود. همچنین می‌توانید با کلیک روی “X” در تصویر کوچک، یک دسکتاپ مجازی را در Task View ببندید.

Esc: Task View را ببندید

اگر Task View باز است و نمی‌خواهید به دسکتاپ مجازی دیگری بروید، فقط Esc را فشار دهید. پس از باز کردن Task View، به دسک‌تاپی که در حال مشاهده آن بودید باز خواهید گشت.

جابجایی یک پنجره بین دسک‌تاپ‌های مجازی

دسکتاپ مجازی

در حال حاضر، هیچ میانبر صفحه کلیدی برای انتقال یک پنجره برنامه از یک دسک‌تاپ مجازی به دسک‌تاپ دیگر وجود ندارد. در حال حاضر، اگر قصد انجام این کار را دارید، Task View را فعال کنید. سپس، تصویر کوچک پنجره را با ماوس خود بر روی تصویر کوچک دسک‌تاپ مجازی دیگر بکشید و رها کنید. بلافاصله در آنجا ظاهر می‌شود. همچنین می‌توانید روی تصویر کوچک پنجره راست کلیک کرده و سپس مقصدی را از فهرست  Move to” ” انتخاب کنید.

از ارسال نظر برای پست‌ها گرفته تا انجمن‌های آنلاین، میانبر صفحه کلید برای مدیریت این کار بسیار مورد توجه است بنابراین ممکن است در نسخه‌های بعدی ویندوز اضافه شود.

مرتبط : ۱۰ نکته و ترفند جالب در مورد دسکتاپ ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید