در این مقاله نکاتی درباره باتری لپ تاپ را به شما ارائه می دهیم. امروزه زندگی با وجود تکنولوژی هایی مثل لپ تاپ کمی آسان تر شده است. به طوری که پیدا کردن یک پریز برق در صندلی هواپیما دیگر یک اتفاق عجیب و غریب یا خیلی پیشرفته محسوب نمی شود. به عنوان مثال شرکت های هواپیمایی آمریکا از نظر تأمین پریز های برق به مسافران جزو پرمخاطب ترین خطوط هوایی محسوب می شوند.

با این حال هنوز هم خالی شدن باتری لپ تاپ حین پرواز یا در یک روز پر کار دور از یک پریز برق، امری محال نبوده و به ممکن است بار ها به آن بر بخورید.

اعمال تنظیماتی در لپ تاپ و لوازم جانبی آن

هنگامی که قصد استفاده از لپ تاپتان را در حین سفر یا یک روز کاری دارید، می توانید با کم کردن شدت روشنایی صفحه نمایش لپ تاپ مقدار قابل توجهی از انرژی باتری را ذخیره کنید. هم چنین مطمئن شوید که CD یا DVD داخل دستگاه نباشد و هیچ USB به لپ تاپ متصل نکرده باشید. بلوتوث، Wi-Fi و دیتا را نیز خاموش کنید.

هم چنین تغییراتی در بخش باتری دستگاه خود اعمال کنید. به عنوان مثال در ویندوز ویستا به بخش Control Panel رفته، وارد بخش Power Options شوید و در آنجا گزینه Power Saver را انتخاب کنید. هم چنین می توانید این حالت را شخصی سازی کنید و یا حتی حالت جدیدی برای مدیریت باتری ایجاد کنید.

مرتبط : بازگرداندن آیکون باتری لپ تاپ

یک باتری اضافه خریداری کنید

نکاتی درباره باتری لپ تاپ

بعضی از لپ تاپ ها این قابلیت را دارند که همزمان از دو باتری استفاده کنند. به طوری که وقتی شارژ باتری اول تموم می شود، باتری دوم وارد عمل شده و مانع از خاموشی دستگاه شما می شوند. در اکثر مواقع باتری دوم به صورت جداگانه فروخته می شود.

به عنوان مثال HP EliteBook 6930p مدت زمان حداکثر ۲۴ ساعت استفاده از باتری را به شما ارائه داده است. اما در صورت اضافه کردن یک باتری اضافی با ظرفیت ۱۲ سلولی برای تقویت باتری لپ تاپ کارایی لپ تاپ افزایش یافته و مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که با اضافه کردن باتری دوم، که گاهی به آن ها برش باتری (battery slices) نیز گفته می شود، وزن لپ تاپ شما بیشتر از حد معمول می شود.

راه حل دوم این است که یک پک باتری قابل حمل خریداری کنید. پیشنهاد ما به شما Duracell Powersource Mobile 100 است، زیرا این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از کابل های برق خود دستگاه های مختلفی مثل لپ تاپ، تلفن همراه، دستگاه پخش دی وی دی و دوربین های فیلمبرداری را شارژ کنید.

با مشخصات باتری آشنا شوید

هنگام خرید لپ تاپ جدید یا حتی باتری دوم، به مشخصات آن توجه کنید. از جمله اینکه باید بدانید که باتری لپ تاپ شما چند سلولی است. هر چه تعداد سلول بیشتر باشد، شارژ باتری طولانی تر می شود. به عنوان مثال یک باتری ۱۲ سلولی بسیار طولانی تر از یک باتری شش سلولی بازدهی دارد و کار می کند.

از طرف دیگر این مشخصات می توانند بر حسب وات بر ساعت یا WHr بررسی شوند. هرچه این عدد بیشتر باشد، باتری شما دوام بیشتری دارد. برخی از سازندگان مانند شرکت اپل، باتری های لپ تاپ خود را بر حسب WHR معرفی می کنند.

مرتبط : چه زمانی وقت آن است که باتری لپ تاپ خود را تعویض کنیم؟

موسیقی را در یک پخش کننده قابل حمل گوش کنید

پخش موسیقی یا فیلم روی لپ تاپ یک روش عالی برای گذر زمان و در عین حال تخلیه شدن باتری لپ تاپ است. موسیقی و فایل های صوتی مدام با هارد دیسک لپ تاپ در حال تعامل هستند که نتیجه آن مصرف بیشتر باتری است.

اگر می خواهید به موسیقی گوش دهید، اما در عین حال نمی خواهید باتری شما به سرعت تمام نشود پیشنهاد می کنیم از یک پخش کننده موسیقی قابل حمل استفاده کنید. امروزه حتی اکثر هواپیماها دارای یک سیستم موسیقی در پرواز هستند که می توانید با استفاده از آنها به موسیقی گوش دهید.

ویدیو ها را روی هارد درایو تماشا کنید

پخش ویدیو در درایو دی وی دی لپ تاپ انرژی باتری را مصرف می کند. اما پخش ویدیو از طزیق هارد درایو انرژی و باتری کمتری مصرف می کند. بنابراین برای مواقعی مثل یک پرواز طولانی، چند فیلم را روی هارد درایو ذخیره کرده و از آن طریق فیلم را تماشا کنید.

یا اینکه دی وی دی های خود را به فایل هایی تبدیل کنید که بتوان آن را روی هارد دیسک ذخیره کرد. می توانید از برنامه های محبوبOpen Source  استفاده کرده تا دی وی دی ها را به فایل هایی که بتوان در لپ تاپ یا آیفون مشاهده کرد تبدیل کنید.

برای خرید لپ تاپ و خرید لوازم جانبی و استفاده از خدمات پس از فروش دل به نمایندگی دل ایران ( کندل ) مراجعه بفرمایید.

pcworld

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید