بسیاری از ما از خدمات اشتراک مختلف مثل پلتفرم‌های استریم، ذخیره‌سازی ابری، برنامه‌های تلفن … استفاده می کنیم. اما، در حال حاضر یک مورد خدمات اشتراک وجود دارد که به بسیار مفیداست و حتی ممکن است در هزینه شما صرفه جویی کند: مایکروسافت ۳۶۵.

مایکروسافت ۳۶۵ که قبلاً آفیس ۳۶۵ نامیده می شد و هدف اصلی آن دسترسی به کتابخانه سنتی برنامه های کاربردی بهره وری Office است. شما Word، Excel، PowerPoint، OneNote و غیره را دریافت می کنید، اما مایکروسافت نیز در چند سال گذشته خدمات و برنامه های بیشتری را به بسته اضافه کرده است. اکنون دارای یک بررسی گر دستور زبان، یک ویرایشگر ویدیو، فضای ذخیره سازی ابری و بسیاری موارد دیگر است.

استفاده از برنامه Office اما به صورت متفاوت

مایکروسافت ۳۶۵ شامل دسترسی کامل به ورد، اکسل و پاورپوینت است و اگر از خرید اشتراک متنفرید، همچنان می‌توانید بسته «خانه و دانشجو» را با قیمت ۱۵۰ دلار خریداری کنید که به شما امکان می‌دهد از آن برنامه‌ها در یک مک یا رایانه شخصی استفاده کنید. با این حال، اشتراک شامل آن سه برنامه و دسترسی کامل به نسخه های تلفن همراه است. همچنین نسخه های وب Word، Excel و PowerPoint وجود دارد که برای مشاهده و ویرایش اسناد از ذخیره سازی ابری OneDrive استفاده می شود. بین تمام آن نسخه‌های مختلف، می‌توانید روی چیزهای خود در هر چیزی که دارید کار کنید.

استفاده از برنامه Office اما به صورت متفاوت

در هر نسخه مختلف از Word، Excel و PowerPoint چند نکته کوچک وجود دارد – برخی از ویژگی ها قبل از سایرین به یک پلتفرم می آیند، برنامه های وب گاهی اوقات نمی توانند قالب بندی پیچیده را مدیریت کنند و غیره. با این حال، همه آنها به طور کلی تجربه بهتری نسبت به Google Docs در مرورگر دارند. نسخه‌های Mac Word، PowerPoint و Excel عالی هستند، با ادغام بومی‌ تر و میانبر های صفحه کلید مورد انتظار نسبت به برنامه‌های Google. برنامه های ویندوز مناسب هستند، اگرچه مایکروسافت تعمیرات اساسی آنها را برای مطابقت با ویندوز ۱۱ انجام نداده است.

تفاوت Office در تبلت و کامپیوتر

هنگام استفاده از تبلت، Office ممکن است در مقایسه با Docs بهتر باشد. بیایید پردازشگر کلمه را به عنوان مثال در نظر بگیریم – در مقایسه با Docs، برنامه Word در iPad گزینه‌ های قالب‌ بندی بیشتری دارد (مخصوصاً برای جداول)، تنظیمات طرح‌ بندی بیشتر، توانایی ترسیم در بالای صفحات و موارد دیگر. هر دو برنامه تمام اصول اولیه را پوشش می دهند، اما Word بسته کامل تری است.

تفاوت Office در تبلت و کامپیوتر

Google Docs (چپ) و Microsoft Word (راست) در iPad

Google Docs (چپ) و Microsoft Word (راست) در Galaxy Tab S6

برنامه‌های مایکروسافت نیز برای مدت طولانی در تبلت‌های اندرویدی بسیار بهتر از Docs بودند، اگرچه اندروید توسط گوگل ساخته شده است، اما گوگل در حال پیشرفت است. اگر می‌خواهید کارتان را روی iPad یا Galaxy Tab انجام دهید، این احتمال وجود دارد که Microsoft 365 زندگی شما را آسان‌تر کند.

موارد دیگر

مایکروسافت ۳۶۵ فقط آفیس نیست، اما نقطه فروش اصلی دیگر ۱ ترابایت فضای ذخیره سازی OneDrive یا ۶ ترابایت فضای ذخیره سازی برای طرح های خانوادگی (۱ ترابایت برای هر نفر) است. OneDrive دارای تمام ویژگی‌های ذخیره‌سازی ابری معمولی است، مانند همگام‌سازی دسکتاپ برای مک و ویندوز، اشتراک‌گذاری فایل‌ها با افراد دیگر و غیره. اگر از Google Drive یا iCloud استفاده کرده باشید، تفاوت زیادی را متوجه نخواهید شد.

ویژگی‌های پشتیبان‌ گیری عکس و ویدیو

اخیراً، مایکروسافت ویژگی‌های پشتیبان‌گیری عکس و ویدیو را ایجاد کرده است و OneDrive را به Google Photos یا iCloud Photos نزدیک‌تر کرده است. می‌توانید برای پشتیبان‌گیری از رسانه‌های خود در فضای ابری، برنامه را روی هر تلفن Android یا iPhone نصب کنید، اگرچه برنامه آیفون به دلیل محدودیت‌های اپل، تنها زمانی پشتیبان‌گیری می‌کند که باز باشد. این ویژگی به خوبی Google Photos نیست – من نمی‌توانم “سگ” را جستجو کنم و همه عکس‌های سگم را ببینم، مانند خدمات Google – اما برای نیازهای من به اندازه کافی خوب است. همچنین، هیچ پشتیبانی (رسمی) از لینوکس دسکتاپ وجود ندارد، که بسیار بد است.

ویژگی‌های پشتیبان‌ گیری عکس و ویدیو در مایکروسافت 365

تماس های گروهی

مایکروسافت ۳۶۵ همچنین ویژگی های برتر را در تیم های مایکروسافت باز می کند. در حالی که نسخه رایگان تماس های گروهی را به ۶۰ دقیقه و ۱۰۰ شرکت کننده محدود می کند، اشتراک آن را به حداکثر ۳۰ ساعت و ۳۰۰ شرکت کننده می رساند. این اشتراک همچنین شامل ویژگی های بیشتری در ویرایشگر ویدیوی Clipchamp است که اکنون در اکثر رایانه های شخصی ویندوز از قبل نصب شده است و به عنوان یک برنامه وب در سایر سیستم عامل ها در دسترس است. Clipchamp بیشتر برای ایجاد کلیپ های کوتاه برای رسانه های اجتماعی است تا فیلم های خانگی، اما یک گنجاندن مفید است.

گرامرلی

این اشتراک شامل ویرایشگر مایکروسافت نیز می شود که نسخه Grammarly مایکروسافت است. این می تواند املا و دستور زبان شما را در وب سایت ها از طریق یک افزونه مرورگر بهبود بخشد، و مایکروسافت ۳۶۵ بررسی های اضافی (اختیاری) را برای واژگان، علائم نگارشی و مختصر بودن باز می کند. من چند ماهی است که از آن استفاده می‌کنم و مقاله‌هایی را برای How-To Geek می‌نویسم – مانند Grammarly، برای گرفتن خطاهای آشکار مانند فاصله‌های دوتایی عالی است، اما گاهی اوقات پیشنهادات نادرستی می‌دهد.

Teams

سرویس‌ها و ویژگی‌های بیشتری در این اشتراک بسته‌بندی شده‌اند، از جمله یک نمونه خصوصی Teams در طرح خانواده (که اساساً یک چت گروهی خانواده با هزینه فوق‌العاده به شما می‌دهد)، بدون تبلیغات و ویژگی‌های بیشتر در سرویس پست الکترونیکی Outlook، برنامه ایمنی برای خانواده‌ها، ویژگی های برتر در برنامه آتی Microsoft Designer و بسیاری موارد دیگر.

هزینه خریداری اشتراک مایکروسافت ۳۶۵

به طور خلاصه، مایکروسافت ۳۶۵ دارای تمام برنامه‌های آفیس برای چندین پلتفرم، یک بررسی گر دستور زبان برای مرورگر شما، یک ویرایشگر ویدیو، ۱ ترابایت فضای ذخیره‌سازی ابری (هر کدام برای حداکثر ۶ نفر در طرح خانواده)، پشتیبان‌گیری از عکس و ویدیو برای تلفن‌های شما است. و تبلت‌ها، ویژگی‌های بیشتر در Outlook.com تماس‌های ویدیویی گروهی بهتر در Teams و موارد دیگر. مجموع نهایی؟ ۶.۹۹ دلار در ماه در ایالات متحده، یا ۶۹.۹۹ دلار در سال. طرح خانواده از ۲ تا ۶ نفر پشتیبانی می کند و در مجموع ۹.۹۹ دلار در ماه یا ۹۹.۹۹ دلار در سال هزینه دارد.

هزینه خریداری اشتراک مایکروسافت 365

اغراق آمیز بودن این معامله سخت است. قیمت ماهانه در طرح خانواده همان قیمت Netflix Basic، ۵ دلار کمتر از یک ماه Amazon Prime (۱۴.۹۹ دلار) و همان قیمت Spotify Premium برای یک نفر (۹.۹۹ دلار) است.

جایگزین های مایکروسافت ۳۶۵

قابل مقایسه ترین جایگزین های مایکروسافت ۳۶۵ احتمالا Google One و Apple iCloud هستند. با این حال، ارزش پیشنهادی با iCloud بسیار متفاوت است – فضای ذخیره سازی ابری ارزان تر است (می توانید ۲ ترابایت با قیمت ۹.۹۹ دلار در ماه دریافت کنید)، اما دارای ویژگی هایی است که اپل از سایر خدمات مانند پشتیبان گیری ابری پس زمینه در آیفون جلوگیری می کند.

Google One بیشتر بین پلتفرمی است، اما بیشتر به عنوان فضای ذخیره‌سازی اضافی برای Google Photos و Drive عمل می‌کند — Docs در حال حاضر اکثر ویژگی‌ها را به صورت رایگان در دسترس دارد. اگرچه مایکروسافت ۳۶۵ با همین قیمت به خانواده ها فضای ذخیره سازی بسیار بیشتری می دهد. طرح ۲ ترابایتی ۹.۹۹ دلار در ماه است که همه اعضای خانواده شما را ملزم می کند که این مجموعه ۲ ترابایتی را به اشتراک بگذارند، در حالی که مایکروسافت ۳۶۵ ۱ ترابایت را برای هر نفر با همان قیمت ماهانه ارائه می دهد.

How to Geek

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید