پس از حذف Flash از برنامه Reader و Acrobat PDF در ماه نوامبر و قطع پشتیبانی از آن در ماه ژانویه، Adobe اکنون قصد دارد پلاگین Flash Player خود را از ماه ژوئیه از ویندوز ۱۰ حذف کند.

مرتبط: نحوه مشاهده جدیدترین به روزرسانی های نصب شده در ویندوز ۱۰

چند ماه قبل، مایکروسافت به روزرسانی اختیاری KB4577586 را منتشر نمود. این به روز رسانی نه تنها پلاگین ۳۲ بیتی Adobe Flash حذف می کند، بلکه از نصب مجدد آن نیز جلوگیری می نماید. در حال حاضر، این به روزرسانی فقط به صورت دستی از طریق Microsoft Catalog قابل اجرا است، اما مایکروسافت قصد دارد این به روز رسانی را از طریق WSUS و یک به روز رسانی برای ویندوز در آینده توزیع کند.

طبق یکی از پست های اخیر وبلاگ مایکروسافت: “از ژوئن ۲۰۲۱، به روزرسانی KB4577586 به منظور حذف Adobe Flash Player، در به روزرسانیPreview  برای ویندوز ۱۰، نسخه ۱۸۰۹ و نسخه های بالاتر را شامل خواهد شد. همچنین در آخرین به روزرسانی تجمعی بعدی (Latest Cumulative Update) موجود خواهد بود.”

مرتبط: چگونه می‌توان آخرین تاریخ نصب ویندوز ۱۰ را مشاهده کرد

به روزرسانی KB4577586

همچینین در ادامه مایکروسافت بیان کرده است که “از ژوئیه ۲۰۲۱، به روزرسانی KB4577586 به منظور حذف Adobe Flash Player، در آخرین به روزرسانی تجمعی برای ویندوز ۱۰، نسخه ۱۶۰۷ و ویندوز ۱۰، نسخه ۱۵۰۷ وجود دارد. KB نیز در Monthly Rollup و به روزرسانی امنیتی تنها برای ویندوز ۸.۱ ، ویندوز سرور ۲۰۱۲ و ویندوز ۸Embedded  استاندارد وجود خواهد داشت.”

در غیر این صورت، اگر سیستم عامل خود را به ویندوز ، نسخه ۲۱H1 یا بالاتر – که پیش نمایش عمومی آن در این ماه شروع می شود – به روز رسانی کنید، Flash به طور خودکار از روی سیستم شما حذف می شود. ویندوز ۱۰ در حال حاضر روی بیش از یک میلیارد دستگاه در حال اجرا است که به زودی همه این دستگاه ها از خطر امنیتی Adobe خلاص می شوند.

مرتبط: بهترین روش نصب به روزرسانی اکتبر ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ (۲۰H2)

BleepingComputer

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید