واتس اپ به طور خودکار رسانه ها را در گالری تلفن همراه شما ذخیره می کند. در نگاه اول این ذخیره سازی خودکار به نظر ایده خوبی می رسد، اما وقتی شما عضو چندین گروه واتس اپی باشید، ذخیره سازی خودکار فضای زیادی از حافظه تلفن شما را اشغال می کند. در این مقاله نحوه متوقف کردن ذخیره سازی خودکار تصاویر واتس اپ در تلفن همراه آورده شده است.

متوقف کردن ذخیره سازی خودکار تصاویر در واتس اپ

متوقف کردن ذخیره سازی خودکار تصاویر توسط واتس اپ در گوشی آیفون

به طور پیش فرض، تمام عکس ها و فیلم هایی که دریافت می کنید به طور مستقیم در Camera Roll در برنامه Photos روی آیفون شما ذخیره می شوند.

برای غیرفعال کردن این ویژگی، برنامه واتس اپ را باز کنید و به زبانه “Settings” بروید. در اینجا گزینه “Chats” را انتخاب نمایید.

متوقف کردن ذخیره سازی خودکار تصاویر در واتس اپ

در این صفحه، روی گزینه فعالسازی موجود در سمت راست «Save to Camera Roll»، ضربه بزنید تا ویژگی ذخیره سازی خودکار خاموش شود.

عکس ها و فیلم ها همچنان به صورت خودکار در گوشی آیفون شما بارگیری می شوند، اما از این به بعد تنها در حافظه برنامه واتس اپ ذخیره می گردند.

اگر می خواهید رسانه ها را به صورت دستی در Camera Roll خود ذخیره کنید، قسمت عکس یا فیلم را باز کنید و روی دکمه “Share” ضربه بزنید.

در اینجا، روی گزینه “Save” ضربه بزنید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، برنامه واتس اپ هنوز هم عکس ها و فیلم ها را بارگیری می کند ولی فقط آنها را در حافظه خود برنامه نگهداری می کند. اگر می خواهید بارگیری مستقیم رسانه ها را به طور کامل متوقف کنید، به زبانه “Settings” بروید و گزینه “Data and Storage Usage” را انتخاب نمایید.

در اینجا گزینه “Photos” را انتخاب کنید.

در این صفحه، حالت “Never” را انتخاب نمایید.

اکنون می توانید همین کار را برای بخش Audio (صوتی)، Videos (فیلم ها) و Documents (اسناد) نیز انجام دهید.

از این به بعد هر وقت که رسانه ای دریافت کنید، دکمه “Download” را نیز مشاهده خواهید کرد. برای بارگیری رسانه روی آن ضربه بزنید.

متوقف کردن ذخیره سازی خودکار تصاویر توسط واتس اپ در گوشی اندروید

روند متوقف کردن ذخیره سازی خودکار روی گوشی اندروید کمی با گوشی آیفون متفاوت است. برنامه واتس اپ را باز کنید و در نوار ابزار بالای صفحه، روی دکمه منوی سه نقطه ای ضربه بزنید.

ذخیره سازی خودکار تصاویر واتس اپ

در اینجا، بر روی گزینه “Settings” ضربه بزنید.

ذخیره سازی خودکار تصاویر واتس اپ

از صفحه تنظیمات، روی “Data and Storage Usage” ضربه بزنید.

در بخش “Media Auto-Download”، سه گزینه مختلف برای داده های تلفن همراه، Wi-Fi و رومینگ را مشاهده می کنید.

ذخیره سازی خودکار تصاویر واتس اپ

در داخل هر بخش رفته و گزینه های Photos، Audio، Video  و Documents را برای هر کدام از بخش ها غیرفعال کنید تا بارگیری خودکار توقف شود.

ذخیره سازی خودکار تصاویر واتس اپ

اگر می خواهید بارگیری خودکار فعال باشد، اما رسانه بارگیری شده در برنامه Gallery گوشی شما نمایش داده نشود، از طریق بخش “Chat” در تنظیمات می توانید این حالت را فعال کنید.

در اینجا، روی گزینه سمت راست “Media Visibility” ضربه بزنید. اکنون رسانه های تازه بارگیری شده در برنامه Gallery شما دیده نمی شوند.

ذخیره سازی خودکار تصاویر واتس اپ

یک ویژگی جدید به وجود آمده برای گروه های واتس اپی که فضای زیادی از حافظه گوشی را اشغال می کنند، این است که فقط در صورت رضایت شما یک فرد قادر به اضافه نمودن شما به یک گروه خواهد بود.

howtogeek

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید