اگر اخیرا با قیمت های باور نکردنی کارت های گرافیک شرکت AMD و شرکت NVIDIA برخورد داشته اید، بدانید که این قیمت ها قرار است در بازار های که به صورت تکی و خورده فروشی هستند، کاهش یابد.

مقاله مرتبط: گرافیک یکپارچه خوب در کامپیوتر چیست؟

شرکت (TOM`s HARDWARE) اولین شرکتی است که کاهش قیمت های کارت گرافیک را مشاهد کرد. این وب سایت متوجه آن شد در وب سایت های مانند eBay که قیمت تمامی کارت های گرافیک شرکت NVIDIA و شرکت AMD کاهش یافته است

به طور مثال کارت گرافیک NVIDIA RTX 3080 10GB در حدود ۲ ماه  قبل به قیمت ۱.۷۷۳$ فروخته می شود. در حال حاظر همان کارت به قیمت ۱.۶۰۰$ که یعنی ۱۱ درصد کاهش قیمت داشته است. این قیمت هنوز هم نسبت به به قیمت اولیه سری کارت های Founder`s Edition که NVIDIA آن را قیمت ۶۹۹$ دلار فروخته شده است، یک افزایش قیمت شدید است.

مقاله مرتبط: چگونه دمای CPU را بر روی ویندوز ۱۰ چک کنیم؟

حتی بهتر از آن، این فقط یک کارت است. همه پردازنده‌های گرافیکی محبوب اخیراً بین ۵ تا ۱۰ درصد کاهش یافته‌اند که نشان می‌دهد این ممکن است در واقع یک روند قیمت‌گذاری باشد. احتمالاً زمان زیادی طول خواهد کشید تا بتوانیم چیزی نزدیک به (قیمت شرکت تولید کننده)MSRP برای یک پردازنده گرافیکی شرکت AMD یا شرکت NVIDIA بپردازیم، اما حداقل به نظر می رسد این حرکتی در جهت درست باشد.

مقاله مرتبط: نحوه نظارت بر استفاده از GPU در Windows Task Manager

علل کاهش قسمت کارت گرافیک های شرکت NVIDIA و شرکت AMD

در مورد اینکه چرا قیمت کارت ها کاهش یافته است، می تواند سقوط قابل توجه ارز دیجیتال باشد. کاهش حجم فروش همچنین می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که مردم از این که تلاش برای خرید کارت از طریق اسکالپر (ربات معملاتی) صرف نظر می‌کنند و ما باید منتظر بمانیم و ببینیم که این همه اختلاف تفاوت، قیمت چگونه اتفاق افتاده است، اما این یک نشانه دلگرم‌ کننده است.

مقاله مرتبط: تفاوت بین CPU و GPU در چیست؟

سایر مقالات ما در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید