ویژگی جدید به اشتراک گذاری اطلاعات اپل باعث می‌شود که شما و دوستانتان بدون استفاده از بلندگو، به راحتی به آهنگ گوش دهید یا فیلم تماشا کنید. متاسفانه، این ویژگی به آیفون های جدیدتر، آی‌پدها و آی‌پد تاچ های جفت شده با ایرپاد یا پاور بیتس ها محدود است.

مرتبط : حل مشکلات رایج ایرپادها

کدام دستگاه‌ها با ویژگی اشتراک گذاری صدا (Audio Sharing ) کار می‌کنند؟

همان طور که گفتیم، ویژگی جدید اپل از ایرپادهای نسل اول و دوم و هدفون های بی‌سیم پاوربیتس پشتیبانی می‌کند.

در حال حاضر، ویژگی به اشتراک گذاری صدا(Audio Sharing )  فقط در دستگاه‌های زیر موجود است:

  • آیفون ۸ و بالاتر
  • آی پد Pro (نسل اول و بالاتر)
  • آی پدAir (نسل سوم و بالاتر)
  • آی پدmini (نسل پنجم و بالاتر)
  • آی پد تاچ (نسل هفتم و بالاتر)

جفت کردن دو ایرپاد با آیفون

با استفاده از ویژگی اشتراک گذاری صدا(Audio Sharing) اپل می‌توانید دو جفت از هدفون های بی‌سیم را به یک آیفون، آی‌پد یا آی‌پد تاچ وصل کنید و بدون هیچ گونه تاخیری و یا قطعی صدایی، به هر دو دستگاه گوش دهید.

برای جفت کردن دو ست ایرپاد به آیفون، کیس ایرپاد را نزدیک آیفون خود باز کنید. بعد از این کار یک پیغام پاپ آپ خواهید دید که نشان می دهد این ایرپادها برای شما نیستند، اما با این حال می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. پس روی گزینه “اتصال” ضربه بزنید.

سپس، با فشردن کلید پشت کیس ایرپاد، آن را در حالت جفت کردن قرار دهید. پس از اینکه اتصال انجام شد و وضعیت باتری روی صفحه را دیدید، روی گزینه “Done” ضربه بزنید.

جفت کردن دو ست ایرپاد

نحوه پخش صدا در دو جفت ایرپاد

حالا که جفت دوم ایرپاد با دستگاه شما جفت شدند، می‌توانید خروجی صدا را از طریق منویAirPlay  کنترل کنید. از جمله ویجتNow Playing  در مرکز کنترل، برنامه موسیقی و ویجتNow Playing  صفحه قفل.

ما به شما مراحل استفاده از منویAirPlay  در مرکز کنترل شما را یاد داد. مرکز کنترل را با کشیدن صفحه آیفون یا آی پد از بخش گوشه سمت راست به سمت پایین، مرکز کنترل را باز کنید.  اگر یک آیفون یا آی‌پد تاچ دارید که یک دکمه خانه (Home) دارد، برای دسترسی به مرکز کنترل صفحه را از پایین به سمت بالا بکشید.

جفت کردن دو ست ایرپاد

در این بخش روی ویجت” در حال پخش (Now Playing)” ضربه زده و آن را نگه دارید.

گزینه ” AirPlay” را انتخاب کنید.

جفت کردن دو ست ایرپاد

حالا همه دستگاه‌های موجود را خواهید دید. اگر ایرپادها متصل باشند، به عنوان دستگاه خروجی فعلی انتخاب می شوند. همچنین جفت دوم ایرپادها را زیر جفت اول خواهید دید. روی دکمه “checkmark”  کنار آن کلیک کنید.

هم اکنون هر دو جفت ایرپادها به عنوان خروجی صدا برای آیفون، آی پد یا آی‌پد تاچ فعال هستند.  هر فایلی که باز کنید، روی هر دو دستگاه در دسترس خواهد بود.

هم چنین می توانید که صدا را برای هر دو دستگاه به طور مستقل و یا با هم کنترل کنید. از اسلایدر پایین ویجت استفاده کنید تا سطح صدا هر دو ایرپادها را با هم تغییر دهید. از اسلایدر پایین هر کدام از ایرپادها هم برای کنترل حجم آن ایرپاد موردنظر استفاده کنید.

چگونه فایل صوتی را با یک شخص دیگر و با استفاده از آیفون به اشتراک بگذاریم؟

یک راه دیگر برای به اشتراک گذاشتن صدا از یک آیفون با دو جفت ایرپاد وجود دارد که در آن دیگر نیازی به فرآیند جفت کردن نیست. در عوض، شما با آیفون شخص مقابل که ایرپادهایش را با آیفون خودش جفت کرده‌ است، ارتباط برقرار می‌کنید.

این ویژگی روی دستگاه‌های iOS و iPadOS با بلوتوث ۵ کار می کند که شامل آیفون ۸ و بالاتر، آی پد پرو (نسل دوم)، آی پدAir  (نسل سوم) و آی پدmini  (نسل پنجم) می شود.

اگر هر دو آیفون ها  ۱۳iOS  یا بالاتر باشند، شخص مقابل به سادگی باید آیفون خودش را روی آیفون شما قرار دهد. این کار یک پاپ آپ روی آیفون شما نشان می دهد و از شما درخواست می‌کند که آیا می‌خواهید فایل صوتی آیفون خود را با ایرپاد شخص مقابل به اشتراک بگذارید یا خیر.

روی “اشتراک گذاری صوتی (Share Audio)” ضربه بزنید. زمانی که شخص مقابل هم آیفون شما را تایید کند، اشتراک صدا آغاز می شود.

 

سپس هر دو ایرپاد در منوی AirPlay ظاهر شده و شما می توانید پخش و سطح آن را از این بخش مدیریت کنید.

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید