قسمت Dock سیستم عامل مک ابزاری همه کاره است که می توانید این قسمت را متناسب با سلیقه خود تنظیم کنید. همچنین با استفاده از این قسمت به راحتی می توانید به Finder دسترسی پیدا کنید. در این مقاله چگونگی پین کردن یک پوشه یا یک فایل و دسترسی مستقیم به آن را از طریق Dock سیستم مک توضیح داده ایم.

برنامه Finder را باز کنید و به مکان پوشه یا فایلی که می خواهید به قسمت Dock سیستم مک اضافه کنید، بروید.

مرتبط: نحوه سفارشی کردن و تغییر Dock سیستم مک

پین کردن پوشه های موجود در لیست Favorites به Dock

برای پین کردن پوشه ای که در لیست “Favorites” در سمت چپ قرار دارد، روی آن پوشه کلیک راست کنید. پس از کلیک راست کردن، گزینه “Add to Dock” را انتخاب نمایید.

افزودن یک پوشه به قسمت Dock سیستم مک

پین کردن سایر پوشه های سیستم به Dock

برای فایل ها و پوشه هایی که در قسمت Favorites قرار ندارند، روی فایل یا پوشه مورد نظر کلیک کنید. سپس گزینه “File” را که در گوشه بالا سمت چپ صفحه قرار دارد، انتخاب کنید.

کلید “Shift” را از صفحه کلید فشار داده و اندکی نگه دارید تا گزینه “Add to Dock” ظاهر شود. روی آن گزینه کلیک کنید تا یک میانبر برای فایل یا پوشه مورد نظر در قسمت Dock ایجاد شود.

افزودن به Dock

همچنین می توانید فایل یا پوشه مورد نظر را هایلایت کنید، سپس کلیدهای ترکیبی Ctrl + Cmd + Shift + T را فشار دهید. همچنین می توانید فایل یا پوشه مورد نظر را به سمت راست Dock بکشید.

قسمت Dock سیستم مک

پس از افزودن یک پوشه به قسمت Dock، امکان انجام تنظیمات بیشتر برای سفارشی کردن این پوشه وجود دارد.

به طور پیش فرض، یک پوشه به صورت مجموعه ای از تصاویر کوچک (thumbnail ها) فایل های موجود در آن، ظاهر می شود. برای پنهان کردن محتوا و نمایش آیکون استاندارد پوشه، روی پوشه موجود در Dock کلیک راست نمایید. حالا در بخش “Display As”، گزینه “Folder” را انتخاب کنید.

به همین ترتیب، وقتی از روی قسمت Dock روی پوشه ای کلیک می کنید، لیست فایل های موجود در این پوشه با طرح بندی فن مانند، باز می شود. برای تغییر این طرح بندی به یک لیست عادی یا شبکه ای، روی پوشه کلیک راست کنید.  از منوی “View Content As”، گزینه “Grid” و “List” را انتخاب کنید.

نمایش پوشه ها و فایل های قسمت Dock

همچنین می توانید نحوه مرتب سازی و چیدمان فایل های پوشه در قسمت Dock را نیز تنظیم کنید. برای انجام این کار، روی پوشه کلیک راست کرده و با استفاده از تنظیمات “Sort By”، چیدمان دلخواه را انتخاب کنید.

برای حذف یک فایل یا پوشه از قسمت Dock، روی آن کلیک راست کنید. سپس به مسیر  Options > Remove From Dock بروید.

مرتبط: نحوه باز کردن Finder با استفاده از یک میانبر صفحه کلید در سیستم مک

howtogeek

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید