تایپ کردن جزئیات رمز عبور Wi-Fi در تلفن های هوشمند و تبلت های جدید کمی دردسر آور است، خصوصاً اگر رمز عبور Wi-Fi شما خیلی پیچیده و طولانی باشد. با تبدیل رمز عبور Wi-Fi خود به یک کد QR، وارد کردن رمز عبور بسیار ساده تر می شود و در این شرایط بدون خطا و دردسر، شخص شما و مهمانان شما می توانند به سادگی به شبکه بی سیم شما وارد شوند. در این مقاله نحوه ایجاد QR کد برای اشتراک سریع رمز عبور Wi-Fi را آموزش خواهیم داد.

مرتبط : امنیت وای فای ( Wi-Fi ) خانه شما چقدر است؟

نحوه تنظیم کد QR Code برای رمز عبور Wi-Fi

تنظیم کد QR سفارشی و شخصی سازی شده، فرایند سریع و آسانی دارد و پس از تنظیم این کد، می توانید آن را چاپ کرده و یک نسخه از آن را در زیر شیشه میز پذیرایی خود گذاشته یا به یخچال بچسبانید تا افراد خانه و مهمانان شما بتوانند هر وقت که خواستند این کد را اسکن کرده و بدون درخواست رمز عبور، از شبکه بی سیم شما استفاده کنند.

برای شروع به وب سایتی مانند qifi.org مراجعه کنید. پس از ورود به این وب سایت، اطمینان حاصل کنید که جزئیات رمز عبور Wi-Fi خود را در دسترس دارید تا بتوانید این رمز را بدون خطا تایپ کنید. اگر خود شما شبکه اینترنت خانگی خود را راه اندازی نکرده اید و از این جزییات رمز عبور آن مطمئن نیستید، برای کسب این اطلاعات، قسمت زیرین یا پشت روتر خود را نگاه کنید یا با ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود تماس بگیرید.

مرتبط : نحوه قطع اتصال وسایل الکترونیکی کودکان از Wi-Fi

اشتراک سریع رمز عبور Wi-Fi

QiFi

پس از داشتن رمز عبور خود، از منوی کشویی که شامل گزینه های “WEP”، “WPA/WPA2″ یا ” None ” است، نوع رمزگذاری را انتخاب کنید. سپس نام شبکه Wi-Fi خود را در قسمت SSID و رمز عبور مربوطه را در قسمت Key وارد کنید. پس از اتمام کار، روی گزینه “Generate!” کلیک کنید تا کد QR شما در پایین صفحه نشان داده شود.

مرتبط : وای فای یا کابل شبکه اترنت کدم یک بهتراست؟

پس از ظاهر شدن کد، می توانید آن را در رایانه خود ذخیره کرده، از آن خروجی بگیرید یا اینکه آن را چاپ کنید. می توانید این کد را در جایی قرار دهید که افراد مورد اعتماد شما به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. اما دقت کنید تا این کد در دسترس کسانی که نمی خواهید به شبکه Wi-Fi شما متصل شوند، قرار نداشته باشد.

هم کاربران دستگاه های اندرویدی و هم iOS می توانند کد QR را با استفاده از برنامه دوربین تلفن خود اسکن کنند. همچنین می توانید به جای استفاده از دوربین گوشی، یک برنامه اسکن QR شخص ثالث مانند NeoReader QR & Barcode Scanner برای سیستم عامل iOS و Android بارگیری نمایید. پس از اسکن کد، دستگاه مورد نظر به طور خودکار به شبکه متصل می شود.

مرتبط : آموزش مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده Wi-Fi

اگر نگران امنیت شبکه خود هستید، توصیه می کنیم تا از qifi.org یا هر سایت تولید کننده کد QR دیگری که اجرا کننده JavaScript خالص است، استفاده کنید. این بدان معناست که کد شبکه شما در مرورگر شما و در دستگاه شما تولید می شود و در طی مراحل تولید این کد با هیچ سروری در تماس قرار نمی گیرد. حتی اگر دکمه Save را بزنید همچنان  QiFiامن است، زیرا داده ها را در HTML5 localStorage ذخیره می کند.

مرتبط : آموزش دسترسی به تنظیمات روتر Wi-Fi

reviewgeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید