با استفاده از ویژگی جدید اشتراک گذاری اطلاعات که در ios 13.1 و iPad OS 13.1 معرفی شد، می‌توانید از یک آیفون با استفاده از دو ایرپاد فایل صوتی به اشتراک بگذارید. با این ویژگی می‌توانید فقط با یک کلیک ویدئو تماشا کرده یا به همراه دوستانتان به موزیک گوش دهید!

دو راه اصلی برای به اشتراک گذاشتن صدا از یک دستگاه به دو ایرپاد وجود دارد. قبلا درباره نحوه اتصال مستقیم دو ایرپاد به یک آیفون یا آی‌پد صحبت کردیم.

در این راهنما، روی استفاده از ویژگی اشتراک صدا موجود روی دستگاه‌هایی که شامل ios 13.1 و iPad OS 13.1 و بالاتر هستند، تمرکز می کنیم و این روش را به شما یاد می دهیم که چطور بدون نیاز به جفت کردن هر دو  ایرپاد، فایل صوتی را بین دستگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

مرتبط : حل مشکلات رایج ایرپادها

امکانات موردنیاز

همانطور که گفتیم، این ویژگی روی دستگاه‌هایی که شامل  ios 13.1 و iPad OS 13.1 یا بالاتر و همچنین دستگاه‌هایی که از بلوتوث ۵.۰ پشتیبانی می کنند، کار می کند. اگر بخواهیم به طور موردی مشخص کنیم این ویژگی در آیفون ۸ و بالاتر، آی ‌پد Pros، آی پد (نسل پنجم به بعد)، آی‌پد Air، آی‌پد مینی (نسل پنجم) و آی‌پد تاچ (نسل هفتم) کار می کند.

در رابطه با هدفون هم اپل از گستره‌ای از هدفون های ایرپاد و Beats پشتیبانی می‌کند. در نتیجه این ویژگی روی ایرپادها، ایرپادهای پرو، پاور بیتس پرو(Powerbeats Pro)، پاور بیتس ۳، بیتش سولو پرو (Beats Solo Pro)، بیتس سولو ۳ بی سیم، بیتس استدیو ۳ بی سیم و بیتس X.

به طور کلی می توان گفت این ویژگی با هر کدام از هدفون‌های اپل که شامل یک چیپ W1 یاH1 می‌شوند سازگار است.

چگونگی استفاده از ویژگی‌های به اشتراک گذاری موزیک

قابلیت اشتراک گذاری موزیک می‌تواند با استفاده از مرکز کنترل در دسترس قرار بگیرد.

در آیفون یا آی پد که یک نوار خانگی نرم‌افزار دارد، از گوشه سمت راست صفحه به سمت پایین بکشید (جایی که می‌توانید علائم وضعیت را ببینید) تا به “مرکز کنترل دسترسی (Control Center)” دسترسی پیدا کنید.

share

اگر آیفون یا آی پد شما یک دکمه خانه دارد برای نشان دادن مرکز کنترل، پایین ترین قسمت صفحه را به سمت بالا بکشید.

در مرکز کنترل، روی وضعیت “در حال پخش” ضربه زده و نگه دارید.

share

حالا روی دکمه AirPlay ضربه بزنید.

حتی می‌توانید با ضربه زدن بر روی دکمه AirPlay از طریق برنامه موسیقی یا ویجت “در حال پخش  (Now Playing)” صفحه قفل به این بخش دسترسی داشته باشید.

share زمانی که ایرپاد متصل است، یک گزینه جدیدبه اسم “اشتراک گذاری صوتی (Share Audio)” خواهید دید. روی آن ضربه بزنید.

share

حالا آیفون یا آی‌پد که هدفون به آن متصل است را نزدیک دستگاه بیاورید. همچنین می‌توانید ایرپاد یا هدفون را نزدیک بیاورید.

share

سپس دستگاه جفت شده را در پاپ آپ یا همان نوتیفیکیشن خواهید دید. در این بخش روی گزینه “اشتراک گذاری صوتی (Share Audio)” ضربه بزنید.

اشتراک موزیک

حالا هر دو دستگاه به آیفون یا آی‌پد شما متصل خواهند شد.

در کنار هر دو دستگاه checkmarks نمایش داده می شود. دستگاه فعلی در کنار آن یک checkmark خواهد داشت. برای اتصال به هدفون دوم، فقط روی آن ضربه بزنید.

هم اکنون هر دو دستگاه به iOS یا iPadOS شما متصل شده‌اند. فایل صوتی را پخش کنید تا ببینید این فایل به طور همزمان روی هر دو هدفون هم شروع به پخش می شود.

برای قطع کردن اتصال ایرپاد یا هدفون ها، دوباره به صفحه AirPlay برگشته و روی آیکون checkmark کلیک کنید. همچنین می‌توانید هدفون را خاموش کرده یا ایرپاد ها را در جعبه خودش بگذارید تا اشتراک گذاری صدا متوقف شود.

ایرپاد

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید