اگر احیانا شما به دلیل تحصیل یا مشغله کاری دور خانواده و افرادی که دوستشان دارید زندگی می کنید، چت تصویری یا ویدئو چت بهترین راه برای ایجاد ارتباط با آنهاست، چرا که بیشتر حضور آنها را احساس کرده و فکر می کنید که خودتان هم در آن جمع حضور دارید. در این مقاله به بررسی بهترین روش ها برای ویدئو چت می پردازیم.

اما تعداد زیادی برنامه برای چت تصویری وجود دارد که بسیاری از آنها فقط روی یکسری سیستم عامل های خاص کار می کنند. شما از کدام یک استفاده می کنید؟

اگر تا به حال با شخصی تماس تصویری برقرار کرده باشید، حتما از مشکلات آن اطلاع دارید. خوشبختانه ما در این موضوع به شما کمک می کنیم. در این مقاله تعدادی برنامه برای ویندوز، مک، آیفون و اندروید به شما معرفی می کنیم تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 

توصیه ما: فقط از پیام‌رسان فیس بوک استفاده کنید

پیام‌رسان فیس بوک راهی عالی برای گفتگوی ویدیویی می باشد. ممکن است شما متوجه این موضوع نشده ‌باشید که فیس بوک چت تصویری دارد. اما در واقع دارای این قابلیت بوده و به طرز شگفت آوری هم خوب کار می کند.

از آنجایی که امروزه افراد زیادی از فیس بوک استفاده می کنند، مشخص می شود این برنامه در پلت فرم های مختلف در دسترس است. در پلت فرم های اندروید و iOS برنامه‌ پیام‌رسان فیس بوک وجود دارد، اما کاربران دسکتاپ فقط می ‌توانند از نسخه وب آن استفاده کنند.

بنابرین فیس بوک بسیار گزینه مناسبی برای چت تصویری می باشد و نباید در استفاده از این پیام‌رسان مفید شک کنید. اگر احیانا شما یا طرف مقابلتان برنامه فیس بوک را نداشت، جای نگرانی نیست! در ادامه ما ابزارهای مختلف مبتنی بر سیستم عامل را به شما معرفی می کنیم.

 

بهترین برنامه برای ویندوز: اسکایپ (Skype)

بهترین روش ها برای ویدئو چت

اگر می خواهید از ویندوز استفاده کنید، اسکایپ بهترین برنامه محسوب می شود. از آنجایی که مایکروسافت مالک این برنامه است، اسکایپ سازگاری خوبی با ویندوز دارد و هر کسی که اکانت اسکایپ داشته باشد می تواند تماس تصویری برقرار کند. حتی اگر نتوانید یک اکانت اسکایپ ایجاد کنید، می توانید از طریق فیس بوک وارد برنامه شده و از آن استفاده کنید.

 

بهترین برنامه برای ایجاد چت تصویری در دستگاه های اپل (مک، آیفون و آی‌پد): فیس تایم (FaceTime)

بهترین روش ها برای ویدئو چت

برنامه فیس تایم یکی از بهترین روش ها برای ویدئو چت برای کاربرانی که از محصولات اپل استفاده می کنند می باشد. البته افرادی که زیاد چت تصویری برقرار می کنند، حتما با این برنامه آشنا بوده و از آن استفاده کرده‌اند. در صورتی که شما از این برنامه استفاده نکرده‌اید، پیشنهاد می کنم حتما آن را امتحان کنید. این برنامه در تمام دستگاه های مک، آیفون و آی‌پد موجود بوده و عملکرد عالی نیز دارد.

 

بهترین  برنامه برای اندروید: Google Duo

بهترین روش ها برای ویدئو چت

در اندروید نسبت به iOS یا مک، برنامه های بیشتر و متنوع تری برای ویدئو چت وجود دارد. همه برنامه های اسکایپ، پیام‌رسان فیس بوک و حتی و قدیمی ترین برنامه برای چت ویدئویی یعنی Hangouts در اندروید موجود هستند. با این حال وقتی صحبت از چت تصویری در اندروید می شود، گزینه مهم‌تر دیگری به نام Google Duo وجود دارد که از بقیه رقبا بهتر عمل می کند. این گزینه بهترین برنامه چت تصویری در اندروید است که بسیار عالی کار می ‌کند.

 

سایر پلت فرم ها: اسکایپ و Hangouts

بهترین روش ها برای ویدئو چت

برای افرادی که فیسبوک ندارند و از یک پلت فرم متفاوت نسبت به شما استفاده می ‌کنند، گزینه های مناسب اسکایپ و hangouts هستند. هر دو برنامه تقریباً برای هر سیستم عامل معروفی در دسترس هستند. اسکایپ در ویندوز، اندروید، مک و iOS در دسترس است. در حالی که Hangouts در اندروید، iOS و نسخه وب در دسترس می باشد. برای استفاده از هر یک آنها فقط به یک حساب کاربری نیاز دارید.

همچنین لازم به ذکر است اگر خواستید از طریق یک سیستم اندروید و یک iOS چت تصویری برقرار کنید، Google Duo گزینه مناسبی بوده و در هر دو سیستم عامل نیز موجود است.

howtogeek

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید