استفاده از “password” به عنوان رمز عبور هیچ وقت ایده خوبی نبوده است. اگر در به خاطر سپردن رمزهای عبور خود مشکل دارید (یا اینکه رمزهای عبور خوبی به ذهنتان نمی رسد)، یک مدیر رمز عبور، برای حفظ رمزهای عبور شما می تواند مفید باشد. ما در این مقاله ۴مورد از بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی می کنیم .

 

مدیران رمز عبور به شما این امکان را می دهند تا تمام رمزهای عبور، اطلاعات پرداخت و سایر اطلاعات شخصی خود را به طور ایمن در یک بانک اطلاعاتی رمزگذاری شده، که فقط شما می توانید با رمز اصلی خود به آنها دسترسی داشته باشید، ذخیره کنید. این مدیران رمز عبور همچنین می توانند رمزهای عبور قوی جدیدی تولید کنند و به شما این امکان را می دهند تا رمزهای عبورتان را با سایر کاربران ثبت شده در برنامه خودتان، به اشتراک بگذارید.

بسیاری از این برنامه ها به طور خودکار نام کاربری و رمزهای عبور ذخیره شده بر روی سایت های موردعلاقه شما را جمع می کنند، بنابراین دیگر نیازی به تایپ دستی آنها در هر بار بازدید از این سایتها نخواهید داشت. بهترین مدیران رمز عبور با همه دستگاه ها و مرورگرهای اصلی سازگار هستند، بنابراین می توانید از این خدمات روی لپ تاپی با سیستم عامل ویندوز و همچنین iPad استفاده کنید.

مطلع بودن از اخبار مربوط به نقض قانون و اتفاقات امنیتی مدیر رمز عبور، در حین استفاده از این مدیران خیلی مفید است. در حالی که این مدیران رمز عبوردر برابر اکثر حملات ایمن هستند، افرادی همیشه به دنبال راه های جدیدی برای سوء استفاده از آسیب پذیری ها و دستیابی به اطلاعات خصوصی اشخاص دیگر هستند. این مورد برای مدیر رمز عبور LastPass نیز در اواخر سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد.

آیا مدیر رمزعبور مرورگر ما ایمن است؟

مرورگرهای مدرن از قابلیت های اساسی مدیریت رمز عبور برخوردار هستند، بنابراین شاید به این فکر کرده باشید که “چرا از مدیر رمز عبور مرورگر خود به جای هزینه کردن برای یک مدیر اختصاصی رمز عبور استفاده نمی کنید؟” در حالی که استفاده از یک مدیر رمزعبور رایگان وسوسه انگیز است، اما امنیت آن نیز در مقابل مدیران رمز عبور پولی بسیار کم تر است و به همین دلیل استفاده از آن به نفع ما نیست. مرورگر شما در برابر آسیب پذیری های امنیتی باز است و گزینه های مدیریت رمز عبور آن نسبت به یک نسخه اختصاصی، در بهترین حالت کالبد آن هستند.

با محدود کردن خود به یک مدیر رمز عبور مرورگر مخصوص، نمی توانید رمزهای عبور خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، قادر به کنترل پارامترهای تابع تولید رمز عبور آن نیستید (مانند طول رمز عبور یا نوع کاراکترهایی که رمز عبور شما شامل آنها باشد)، نمی توانید سایر اطلاعات شخصی خود را ذخیره کنید یا از رمزهای عبور خود در سایر سیستم عامل ها استفاده نمایید. به علاوه، هنگامی که به حساب کاربری خود وارد می شوید، هیچ چیز دیگری مانع از دسترسی فرد دیگری به رمزهای عبور ذخیره شده شما نمی شود.

در انتخاب یک مدیر رمز عبور، به چه چیزهایی باید توجه شود

بهترین مدیران رمز عبور، علاوه بر اینکه نباید سد راه شما شوند، باید امنیت آنلاین شما را تسهیل کنند. فراتر از این، در زیر می توانید ویژگی های اساسی­ای که شما باید از این سرویس ها انتظار داشته باشید را مشاهده کنید.

قابلیت پر کردن فرم نام کاربری و رمزعبور

علاوه بر فراهم کردن مکانی برای ذخیره سازی ایمن رمزهای خود، استفاده از بهترین مدیران رمز عبور در هنگامی که آنلاین هستید، بسیار آسان است. وقتی به وب سایت های موردعلاقه خود مراجعه می کنید، نام کاربری و رمز عبور ذخیره شده شما باید به طور خودکار روی صفحه ورود به سایت ظاهر شود که با این وجود دیگر نیازی به تایپ کردن آنها ندارید.

پیشنهاد رمز عبور

اگر می خواهید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید یا رمز عبور فعلی خود را تغییر دهید، به یک رمزعبور قوی احتیاج دارید. از طریق برنامه مدیر رمز عبور، به طور خودکار یک رمز عبور برای شما ساخته می شود. سپس از شما خواسته می شود که اطلاعات جدید ورود به سیستم خود را نیز ذخیره نمایید.

رابط بصری

هر چند که یک مدیر رمزعبور بیشتر یک برنامه کاربردی تلقی می شود تا یک برنامه اجتماعی، اما این بدان معنا نیست که این برنامه باید خسته کننده، نازیبا یا دشوار باشد. بهترین مدیران رمز عبور آنلاین همه چیز را منظم و برچسب گذاری شده نگه می دارند تا بتوانید اطلاعات مورد نظر خود را فورا پیدا کنید. همچنین راهی آسان برای ارتباط با پشتیبانی مشتری نیز به شما ارائه می دهند.

سازگاری دستگاه

وقتی که برای استفاده از  مدیر رمز عبور هزینه پرداخت می کنید، باید بتوانید به این مدیر رمز عبور روی هر دستگاه و مرورگری که برای محافظت کامل استفاده می کنید، دسترسی داشته باشید. برخی از گزینه ها، مانند KeePass، به شما این امکان را می دهند که کلیه رمزهای عبور خود را به جای فضای ابری در فضای محلی به منظور داشتن امنیت بیشتر، ذخیره کنید.

ویژگی های پریمیوم اختیاری (اما مفید)

اکثر سرویس ها با پرداخت هزینه بیشتر نسخه پریمیوم سرویس خود را ارائه می دهند که همراه با آن امتیازهای خوبی ارائه می شود. این امتیازها معمولاً شامل مواردی مانند ذخیره سازی نامحدود رمز عبور، سرویس VPN، نظارت بر قانون شکنی یا نظارت بر اعتبار یا هویت است.

بهترین مدیر رمز عبور: ۱Password

بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور سال 2020

۱Password (هزینه آن از ۲٫۹۹ دلار در ماه شروع می شود) روی هم رفته به عنوان بهترین مدیر رمز عبور در نظر گرفته می شود و ما هم بر همین باور هستیم. این مدیر رمز عبور کلیه موارد استانداردی را که از یک سرویس خوب انتظار دارید، از جمله رمز عبورهای نامحدود و حتی ۱ گیگابایت فضا برای ذخیره سازی اسناد، را ارائه می دهد. این برنامه در کلیه سیستم عامل های اصلی و به صورت افزونه مرورگر در دسترس است، بنابراین شما را به طور کامل پوشش می دهد. این برنامه حتی دارای ادغام خط-فرمان (command-line) نیز می باشد.

۱Password به شما کمک می کند تا اطلاعات خود را با احراز هویت دو فاکتوری و رمزگذاری سرتاسر محافظت کنید و تنها از طریق رمز ورود اصلی خود به اطلاعاتتان دسترسی پیدا خواهید کرد. یکی از بهترین ویژگی های این سرویس، حالت سفر (Travel Mode) است که امنیت بیشتری را در حین سفر برای شما فراهم می کند. در هنگامی که این ویژگی فعال سازی شده باشد، داده های حساس را از دستگاه شما حذف می کند (برای زمانی که با نمایندگان مرزی سر و کار دارید، این ویژگی خیلی مفید است) و به شما این امکان را می دهد تا بعدا آنها را مجددا بازیابی نمایید.

بهترین مدیر رمز عبور پریمیوم: Dashlane

بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور سال 2020

Dashlane (رایگان یا ۴٫۹۹ دلار در ماه) برنامه ای غنی از ویژگی های متعدد، زیبا و پر از گزینه های اضافی است. گزینه اصلی محدود شده از ذخیره سازی ۵۰ رمز عبور، یک دستگاه، حالت پر کردن خودکار فرم های نام کاربری و رمز عبور و همچنین تأیید هویت دو فاکتوری پشتیبانی می کند. این برنامه یک انتخاب رایگان بسیار مناسب و یک گزینه عالی برای افراد مختلف است.

اما، جایی که Dashlane به خوبی خودش را نشان می دهد، وقتی است که با دو برنامه پریمیوم خود کار کند. برنامهPremium تمام قابلیت های برنامه رایگان، به علاوه یک VPN و مانیتورینگ وب تاریک را دارا می باشد و برنامه Premium Plus همچنین به نظارت بر اعتبار، بیمه سرقت هویت (حداکثر ۱ میلیون دلار از طریق AIG) و پشتیبانی از ترمیم هویت می پردازد. هزینه استفاده از Dashlane بیشتر از سایر سرویس های مدیریت رمز عبور موجود در بازار است، اما سرویس های اضافه ای که ارائه می دهد، استفاده از آن را برای کسانی که به این سرویس ها احتیاج دارند، مقرون به صرفه می کند و برنامه رایگان آن نیز برای کسانی که تمایلی به سرویس های اضافی ندارند، فوق العاده عمل می کند.

بهترین مدیر رمز عبور مقرون به صرفه: Keeper

بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور سال 2020

Keeper (هزینه استفاده از آن از ۲٫۴۹ دلار در ماه شروع می شود) برنامه های متنوعی را ارائه می دهد که نیازهای شخصی، خانوادگی، دانشجویی، شغلی و شرکتی را پوشش می دهد. برنامه شخصی شامل ذخیره نامحدود رمز عبور (و همچنین هویت و اطلاعات پرداخت)، دستگاه ها و همگام سازی نامحدود، دسترسی اضطراری و اشتراک سوابق ایمن است. این برنامه همچنین یک طرح اصلی رایگان را ارائه می دهد که تنها از یک دستگاه پشتیبانی می کند.

Keeper برنامه ای کراس-پلتفرم است، بنابراین روی تمام سیستم عامل ها و مرورگرهای اصلی دستگاه کار می کند. این برنامه از دسترسی بیومتریک پشتیبانی می کند، از تأیید هویت دو فاکتوری استفاده می نماید و از ویژگی تاریخچه نسخه برخوردار است که در آن می توانید نسخه های قبلی سوابق خود را در هنگام نیاز بازیابی کنید. برای امنیت بیشتر، می توانید تایمر خروج خودکار را فعال کنید یا گزینه Self-Destruction را فعال نمایید که به محض تشخیص پنج تلاش برای ورود به سیستم، تمام فایل های Keeper ذخیره شده در دستگاه شما را حذف می کند. تمرکز Keeper روی امنیت در کنار مدیریت رمز عبور، این برنامه را گزینه خوبی برای کسانی که احتیاج به حفاظت بیشتری دارند، می کند.

بهترین مدیر رمز عبور با ذخیره سازی محلی: Enpass

بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور سال 2020

بله، Enpass (با گزینه های ۱۲ دلار در هر ماه) یک مدیر رمز عبور قوی است، اما چیزی که آن را از بقیه مدیران رمز عبور جدا می کند این است که این امکان را به شما می دهد که تا با هزینه کم ۶۰ دلاری مجوز مادام العمر آن را بخرید. این هزینه، قیمت اشتراک یک ساله برای اکثر مدیران رمز عبور دیگر است، بنابراین اگر این پول را دارید (یا صرفاً دوست دارید از یک اشتراک همیشگی با نگرانی کمتر استفاده کنید، از این ویژگی استفاده کنید، این گزینه اقتصادی کاملا مقرون به صرفه به نظر می رسد).

ویژگی های Enpass

علاوه بر قیمت آن، Enpass در رابطه با ذخیره سازی و تولید رمز عبور، پر کردن خودکار فرم ها و دسترسی بیومتریک هوای شما را دارد. شما می توانید اطلاعات شخصی خود را در فضاهای ذخیره سازی جداگانه در داخل سرویس نگه دارید که اگر تعداد ورودهای شخصی و کاری شما خیلی زیاد باشد، بسیار مفید است و اینکه همه افراد خانواده شما نیز می توانند فضاهای ذخیره سازی متعلق به خودشان را داشته باشند. Enpass همچنین می تواند یک حسابرسی امنیتی را روی رمزهای عبور خود اجرا کند و به شما نشان دهد که آیا این رمزهای عبور ضعیف هستند یا خیر و یا اینکه تغییر آنها به نفع شما است یا نه.

با این حال، یک احتیاط انجام شده در Enpass این است که برای ارتقای اهداف امنیتی، اطلاعات شما را به جای ذخیره سازی در فضای ابری، به صورت پیش فرض در دستگاه شما به طور محلی ذخیره می کند. اگر بخواهید می توانید این اطلاعات را همگام سازی کنید، اما در این حالت برنامه مجبور است از یک منبع شخص ثالث (مانند Dropbox) برای همگام سازی استفاده کند. این کار درست مانند سایر مدیران رمزعبور، پس از تنظیم آن اجرا می شود. گفته می شود که Enpass ممکن است گزینه ای بهتر برای کاربران پیشرفته رایانه که می دانند چگونه این نوع کارها را انجام دهند و کسانی که از این مدیر رمز عبور به صورت مادام العمر استفاده می کنند، باشد.

reviewgeek

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید