قبل از اینکه برخی از ویژگی‌ها در گوگل کروم انتشار یابد، این ویژگی‌ها اغلب به‌عنوان ترفندهایی اختیاری که در پشت «پرچم‌ها» پنهان‌شده‌اند، اضافه می‌شوند که با فعال‌سازی آن‌ها می‌توان نگاهی سریع به این ویژگی‌ها کرد. در اینجا برخی از بهترین پرچم‌های گوگل کروم برای جستجوی بهتر آورده شده است.

پرچم‌های کروم در نوامبر سال ۲۰۱۹ روی «کروم ۷» آزمایش‌شده‌اند. اگر از نسخه جدید کروم استفاده می‌کنید، احتمالاً بسیاری از آن‌ها هنوز به‌طور یکسان کار می‌کنند.

قبل از شروع به کلیک کردن و فعال کردن تمام پرچم‌های موجود، به یاد داشته باشید که بیشتر این ویژگی‌ها هنوز کامل نشده‌اند. درنتیجه، این پرچم‌ها می‌توانند باعث ناپایداری مرورگر یا رایانه شما شوند و با فعال‌سازی پرچم‌های بیشتر، احتمال وقوع این اتفاق بیشتر می‌شود.

هدف ما این نیست که شما را از امتحان کردن این ویژگی‌ها دور کنیم، ولی باید انتظارات خود را کنترل کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که گوگل می‌تواند هر یک از این ویژگی‌ها را هرلحظه‌ای که بخواهد حذف کند، به همین دلیل بهتر است خیلی دل‌بسته این ویژگی‌ها نشوید. این احتمال وجود دارد که هر پرچم خاص پس از به‌روزرسانی بعدی به‌سادگی از بین برود. اگرچه این اتفاق اغلب نمی‌افتد، اما احتمال آن هست.

چگونگی فعال‌سازی پرچم‌های کروم

اگر هنوز به دیدن آنچه در پشت‌صحنه کروم اتفاق می‌افتد، علاقه‌مند هستید، یک برگه مرورگر جدید کروم را بازکنید و موارد زیر را در نوار آدرس آن تایپ کنید:

chrome://flags

کلید Enter را فشار دهید تا صفحه پرچم‌ها باز شود. در این صفحه انواع مختلفی از ویژگی‌های خیلی خوبی را می‌توانید پیدا کنید. هر پرچم دارای جزئیاتی است که نشان می‌دهد کدام سیستم‌عامل (کروم برای ویندوز، مک، لینوکس، سیستم‌عامل کروم، اندروید یا همه آن‌ها) روی آن کار می‌کند. حتماً به این جزییات توجه کنید. برخی از پرچم‌ها فقط برای سیستم‌عامل‌های خاصی هستند و ممکن است روی سیستم‌عامل فعلی شما کار نکنند.

وقتی پرچم موردنظر خود را پیدا کردید، روی منوی کشویی کلیک کنید و “Enable” را انتخاب کنید تا این ویژگی در کروم اعمال شود.

 

پس از فعال کردن یک پرچم، باید با استفاده از دکمه آبی کوچکی که در انتهای صفحه ظاهر می‌شود، کروم را مجدداً راه‌اندازی کنید.

می‌توانید چندین پرچم را در یک‌زمان اعمال کرده و پس از اتمام کار، مرورگر را مجدداً راه‌اندازی کنید. توصیه می‌کنیم هر بار فقط یکی از آن‌ها را فعال کنید و آن را آزمایش نمایید در این حالت در صورت بروز مشکل شما فقط با دو پرچم که باهم کار نمی‌کنند، مواجه هستید.

 

تا اینجا ما نحوه فعال کردن یک پرچم کروم را توضیح دادیم، هم‌اکنون برای داشتن جستجوی بهتر در کروم، به بررسی بهترین پرچم‌های کروم می‌پردازیم.

زبانه‌ها را با همدیگر گروه‌بندی کنید

 

خیلی وقت‌ها تعداد زیادی برگه را به‌طور هم‌زمان باز می‌کنیم که گاهی تشخیص این برگه‌ها از یکدیگر بسیار دشوار می‌شود. پرچم «گروه‌بندی زبانه‌ای» قرار است همه‌چیز را برای همه زبانه نگه‌دارنده‌ها در کروم کمی آسان‌تر کند.

با استفاده از این پرچم، می‌توانید تمام زبانه‌های باز خود را در گروه‌های منظم بدون نیاز به بستن یک دسته یا بارگیری یک برنامه افزودنی، جمع کنید. زبانه‌ها را گروه‌بندی کنید، آن‌ها را برچسب‌گذاری کنید و به گروه‌ها کد رنگ بدهید تا به‌راحتی شناسایی شوند.

لینک زیر را در نوار آدرس کپی کنید و کلید Enter را فشار دهید تا به‌طور مستقیم به این پرچم بروید:

chrome://flags/#tab-groups

از حالت مخفی خواننده کروم استفاده کنید

باوجود سال‌ها آزمایش بر روی نسخه دسک تاپ کروم، گوگل کروم یکی از آخرین مرورگرهایی است که دارای حالت خواننده داخلی شده است. بااین‌وجود، می‌توانید به‌جای گزینه خط فرمان که قبلاً موردنیاز بود، حالت خواننده داخلی را از طریق یک پرچم پنهان فعال کنید.

حالا هر زمان که می‌خواهید مقاله‌ای را بدون همه حواس‌پرتی، تبلیغات و داده‌های اضافی که همراه آن است، بخوانید، می‌توانید صفحه وب را در کمترین حالت خالی از این اضافی‌ها کنید تا خواندن آن راحت‌تر شود.

پیوند زیر را در نوار آدرس کپی کنید و کلید Enter را فشار دهید تا مستقیم به این پرچم بروید:

chrome://flags/#enable-reader-mode

افزونه‌های نوارابزار کروم را مرتب کنید

 

پرچم‌های کروم

آیا از پسوندهای کروم در نوارابزار و منوی خود استفاده می‌کنید؟ گوگل در حال کار بر روی راه‌حلی برای آشفتگی همراه با نصب همه برنامه‌های افزودنی است. منوی جدید برنامه‌های افزودنی، افزونه‌ها را در یک آیکن نوارابزار ترکیبی پنهان می‌کند.

اگرچه این برنامه افزودنی به‌طور پیش‌فرض در آینده فعال خواهد شد، می‌توانید همین امروز با فعال‌سازی پرچم آن، آن را فعال کنید. می‌توانید این متن را در نوار آدرس کپی کرده تا پرچم فعال شود:

chrome://flags/#extensions-toolbar-menu

حالت تاریک را در همه‌جا اعمال کنید

 

پرچم‌های کروم

می‌توانید برای مرورگر کروم خود حالت تاریک را فعال کنید، اما اکثر وب‌سایت‌ها از آن پیروی نمی‌کنند. توسعه‌دهندگان وب می‌توانند وب‌سایت‌های خود را کدگذاری کنند تا به‌صورت خودکار همراه با بقیه سیستم‌عامل شما وارد حالت تاریک شوند، اما تعداد بسیار کمی از توسعه‌دهندگان وب این کار را می‌کنند.

در پرچم‌های کروم یک راه‌حل بی‌رحمانه برای رفع این مشکل وجود دارد.«تحمیل حالت تاریک برای محتوای وب» را فعال کنید تا کروم حالت تاریک را در وب‌سایت‌هایی که بارگذاری می‌کنید اعمال کند و پشت زمینه‌های سفید را تاریک کند به نور متن تاریک را روشن نماید. این حالت به‌خوبی و شفافی حالت تاریکی که توسط توسعه‌دهندگان وب کدگذاری شده است نیست، ولی ابداً بد نیست و می‌توانید با انتخاب چندین گزینه حالت تاریک آن را به‌طور دقیق تنظیم نمایید.

این متن را در نوار آدرس کروم کپی کنید و Enter را فشار دهید تا پرچم را پیدا کنید:

chrome://flags/#enable-force-dark

به‌روزرسانی: این پرچم ظاهراً باعث ایجاد مشکلات جدی در سیستم‌عامل کروم در کروم ۷۸ می‌شود. این پرچم را در کروم بوک فعال نکنید در غیر این صورت لازم است سیستم‌عامل کروم خود را مجدداً تنظیم کنید.

دکمه پخش / مکث را برای موسیقی و فیلم دریافت کنید

 

پرچم‌های کروم

بسیاری از ما در وب به موسیقی گوش می‌دهیم و فیلم می‌بینیم، اما کنترل زبانه‌ای که رسانه در آن اجرا می‌شود می‌تواند کاری سخت باشد به‌خصوص اگر در پنجره مرورگر دیگری باشد. نشانگر کوچک گوگل کروم در زبانه‌ها کمی کمک می‌کند، اما دکمه پنهان پخش / مکث بسیار بهتر است.

دکمه پخش / مکث به شما امکان می‌دهد سرعت پخش رسانه وب را به‌سرعت کنترل کنید و از نوارابزار کروم نام آن رسانه‌ای که در حال پخش است را مشاهده کنید.

برای یافتن این پرچم، متن زیر را در نوار آدرس کروم کپی کنید و Enter را بزنید:

chrome://flags/#global-media-controls

روان‌تر صفحه را بالا و پایین کنید

 

پرچم‌های کروم

این پرچم هنگام مشاهده محتوا در اینترنت با ماوس و صفحه‌کلید، پیمایش را هموارتر می‌کند. در هنگام مشاهده محتوا در یک صفحه وب، از یک حرکت پیمایش روان‌تر استفاده می‌کند، درحالی‌که به نظر می‌رسد پیمایش پیش‌فرض در کروم در بهترین زمان‌ها در صفحات بسیار طولانی گیر می‌کند و یا به‌سرعت حرکت می‌کند.

لینک زیر را در نوار آدرس کپی کنید و کلید Enter را فشار دهید تا مستقیم به پرچم بروید:

chrome://flags/#smooth-scrolling

بعد از فعال کردن پرچم و راه‌اندازی مجدد کروم، صفحات طولانی‌تر که قبلاً در هنگام بالا و پایین رفتن گیر می‌کردند، روان‌تر بالا و پایین می‌شوند.

سریع‌تر با پروتکل QUIC جستجو کنید

 

پرچم‌های کروم

پروتکلQUIC (HTTP / 3)، طراحی‌شده توسط گوگل، راهی سریع‌تر برای مرورگرها و سرورهای وب جهت برقراری ارتباط و ارسال اطلاعات بین یکدیگر است. درحالی‌که QUIC از قبل در اپرا و کروم کَنری فعال‌شده است، با این پرچم مخفی، می‌توانید استفاده از آن را در کانالی پایدار، بلافاصله قبل از انتشار آن شروع کنید. مطمئناً، در صورت دسترسی به وب‌سایتی که روی سروری مجهز به QUIC بناشده است، جستجو را سرعت می‌بخشد.

برای استفاده ازHTTP / 3، لینک زیر را در نوار آدرس کپی کنید، کلید Enter را فشار دهید و پرچم را فعال کنید:

chrome://flags/#enable-quic

فایل سیستم موقت را برای جستجوی ناشناس فعال کنید

 

پرچم‌های کروم

برخی از وب‌سایت‌ها برای کسی که از حالت ناشناس استفاده کند، محتوا را مسدود می‌کنند که هنگام مراجعه به صفحه وب آن‌ها ممکن است جستجوی ناامیدی شوید.

با فایل سیستم API در پرچم ناشناس، یک سیستم فایل موقت در حافظه ایجاد می‌شود که معمولاً در حالت ناشناس غیرفعال است. این ویژگی باعث می‌شود وب‌سایت‌ها فکر کنند که از یک نمونه معمولی کروم استفاده می‌کنید و محتوا را غیر مسدود می‌کنند. پس از بسته شدن پنجره، اگر در این بازه چیزی ذخیره‌شده باشد، سریعاً حذف می‌شود.

برای بازداشتن وب‌سایت‌ها از نمونه‌برداری از مرورگر شما برای بررسی اینکه آیا شما از حالت ناشناس استفاده می‌کنید یا خیر، URL را در نوار آدرس کپی کنید، کلید Enter را فشار دهید و سپس فایل سیستم API را در پرچم ناشناس فعال کنید:

chrome://flags/#enable-filesystem-in-incognito

درحالی‌که بسیاری از این پرچم‌های کروم هنوز درحال‌توسعه هستند، هنگام فعال کردن هم‌زمان چندین پرچم، محتاط باشید. همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، گاهی اوقات پرچم‌ها برای هم‌زمان فعال بودن با یکدیگر آزمایش نمی‌شوند و می‌توانند به‌طور غیرمنتظره‌ای رفتار کنند. از این پرچم‌های ارتقادهنده مرورگر با احتیاط لذت ببرید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید