DAE یک اصطلاح تقریبا محبوب اینترنتی است که ممکن است آن را در ردیت (Reddit) یا توییتر دیده باشید. اما این کلمه چه معنایی دارد، از کجا آمده‌ و چطور باید از آن استفاده کنید؟

اصطلاح DAE

آیا شخص دیگری ؟

DAE یک کلمه خلاقانه است که در فضای مجازی ایجاد و رایج شده و مخفف “آیا شخص دیگری” است.  معمولا فردی از این اصطلاح استفاده می ‌کند که می خواهد بداند آیا دیگران هم یک عادت یا تجربه خاصی را فرد به اشتراک می گذارد را داشته‌اند یا خیر. شما این واژه را معمولا فقط در ردیت می‌ بینید، اما گاهی اوقات مردم از آن در چت های خود و رسانه‌های اجتماعی هم استفاده می کنند.

برخی افراد از واژه  DAE برای مسخره کردن عقاید یا عادات دیگران استفاده می ‌کنند. برای مثال، اگر کسی یک عادت غیر معمول مثل ریختن سس کچاپ روی بستنی داشته باشد، به طور کنایه آمیزی نسبت به آن واکنش نشان می دهند و می گویند: آیا شخص دیگری هم سس کچاپ روی بستنی‌اش می ریزد؟؟

شروع استفاده از DAE در ردیت

اصطلاح DAE

DAE به احتمال زیاد اولین بار در ساب ردیت /r/AskReddit استفاده شده بود. در این ساب ردیت مردم سوالات مختلفی دیگری از یکدیگر می‌ پرسند، مثل این که “اگر شما دوباره ۱۵ ساله بودید چه کارهایی انجام می دادید؟”

نکته: ساب ردیت‌ها جمعی هستند که در ریدت روی موضوعی تمرکز می‌ کنند و شما می ‌توانید موضوع مورد علاقه خود را پیدا کنید و در آن به فعالیت بپردازید.

با این حال بدیهی بود که همه در /r/AskReddit از پست های سبک “آیا شخص دیگری” خسته شده بودند. زیرا در سال ۲۰۰۹ ، آن ها برای تمام سوال های این سبکی یک ساب ردیت جداگانه به اسم /r/DoesAnybodyElse ایجاد کردند. ( البته این ساب ردیت یک ماه قبل از /r/DAE ایجاد شد و این دو با یکدیگر تفاوت دارند). از همان ابتدا تشکیل این ساب ردیت نوشته های/r/DoesAnybodyElse  با مخفف DAE شروع میشد.

پس این واژه مخفف ازطریق  ردیت ایجاد و پخش شده است، اما به اندازه اصطلاحات عامیانه اینترنتی محبوب نیست. اگر از آن در فیس بوک یا توییتر استفاده کنید (یا حتی در برخی از ساب ردیت ها ، این امکان وجود دارد که مردم متوجه شوند شما در مورد چه چیزی صحبت می کنید. اما به طور کلی این کلمه یک مخفف مفید و جالب است و سعی کنید از آن استفاده کنید تا بیشتر محبوب شود.

چطور باید از DAE استفاده کنیم؟

اصطلاح DAE

اغلب DAE  یا “آیا شخص دیگری” را در ابتدای یک جمله مشاهده می کنید، اما می توانید در هر قسمت جمله‌ از این عبارت استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید بپرسید:

  • آیا شخص دیگری هم از نوشابه نارنجی متنفر است؟
  • من روی تخم مرغ کره بادام زمینی می ریزم، آیا شخص دیگری هم این کار را انجام می دهد؟

همان طور که قبلا هم گفتیم از این واژه برای مسخره کردن، ایجاد حس پوچی در افراد و طعنه در فضای آنلاین هم استفاده می شود.در کلDAE  یک ابتکار اینترنتی است که در خارج از ردیت زیاد استفاده نمی شود.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید