Home پوشیدنی ها اپل واچ دکمه کناری اپل واچ (Side Button) چه کاری انجام می دهد؟

دکمه کناری اپل واچ (Side Button) چه کاری انجام می دهد؟

0
1148

شاید فکر کنید که دکمه کناری اپل واچ (یا دکمه Side اپل واچ)، قسمت کم اهمیت اپل واچ است که برای خاموش کردن ساعت مورد استفاده قرار می گیرد، اما این دکمه بی ادعا بسیاری از ویژگی ها، از جمله راه انداز برنامه شخصی شده را در خود پنهان کرده است. در این مقاله تمام وظایفی که دکمه Side در اپل واچ انجام می دهد را بررسی می کنیم.

دکمه کناری اپل واچ همراه با ویژگی های دوستانه ای به بازار عرضه شده است

هنگامی که اپل واچ برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ به بازار آمد، دکمه کناری آن یک هدف کاملاً متفاوت داشت. این دکمه قرار بود روشی باشد تا با یک کلیک ضربان قلب خود را برای دوستانتان ارسال کنید. اصلا جای تعجب ندارد که این روش نتیجه نداد.

با فشار دادن دکمه کناری در اپل واچ، صفحه Friends ظاهر می شد. این صفحه حاوی مخاطبینی بود که آن ها هم دستگاه اپل واچ داشتند. در این قسمت می توانستید برای ارسال قلب یا doodle یا برقراری تماس روی صفحه ضربه بزنید.

ویژگی Digital Touch هنوز هم وجود دارد، اما اکنون در عمق برنامه Messages  پنهان شده است.

این دکمه کناری همانند یک Dock عمل می کند

به روزرسانی watchOS 3 در سال ۲۰۱۶ ویژگی جدیدی Dock را به ارمغان آورد. این ویژگی شبیه Dock بود که در گوشی آیفون، تبلت آیپد و سیستم مک به آن عادت کرده اید، اما این ویژگی پیچ و تاب جدیدی داشت.

دکمه کناری اپل واچ

وقتی دکمه کناری اپل واچ را فشار می دهید، لیستی از برنامه هایی که اخیراً استفاده کرده اید به شما نشان داده می شود که جدیدترین برنامه در بالای لیست قرار گرفته است. در اینجا، می توانید با استفاده از انگشت یا Digital Crown به سمت پایین پیمایش کنید تا سایر برنامه ها را مشاهده نمایید. فقط کافی است روی یک برنامه ضربه بزنید تا به آن برنامه وارد شوید.

مرتبط: نحوه اضافه کردن یک برنامه به تبلت آیپد و گوشی آیفون

می توانید دکمه کناری را به یک راه انداز برنامه شخصی شده تبدیل کنید

دلیلی وجود دارد که بخاطر آن اغلبا از دکمه کناری استفاده نمی کنید. به این دلیل که رفتار پیش فرض Dock  به اندازه کافی کاربردی نیست. اکثر کاربران، همانند گوشی آیفون یا تبلت آیپد، فقط بین سه یا چهار برنامه به صورت مکرر جابه جا می شوند و غالبا از این برنامه ها استفاده می کنند.

خوشبختانه یک ویژگی مخفی وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا Dock را به یک راه انداز برنامه شخصی سازی تبدیل کنید (بنابراین در نهایت می توانید راه انداز برنامه پیش فرض را دور بزنید). به جای نمایش برنامه های اخیر، می توانید به برنامه های مورد علاقه خود بروید.

برای تنظیم این ویژگی، برنامه “Watch” را در گوشی آیفون خود باز کنید. از زبانه “My Watch”، گزینه “Dock” را انتخاب کنید.

در اینجا، در ابتدا در بخش “Dock Ordering” گزینه “Favorites” را انتخاب کنید تا فعال شود.

اکنون لیستی از برنامه های از پیش انتخاب شده را مشاهده خواهید کرد. برای شخصی سازی Dock، روی دکمه “Edit” ضربه بزنید.

می توانید برای دیدن همه برنامه های موجود نصب شده در اپل واچ خود، به سمت پایین پیمایش کنید. برای افزودن این برنامه به لیست مورد نظر، روی دکمه “+” کنار برنامه ضربه بزنید.

سپس از آیکون سه خطی برای تنظیم مجدد ترتیب برنامه استفاده کنید. شما می توانید برنامه ها را اضافه نموده و طرح بندی Dock را به دلخواه خود تغییر دهید. پس از پایان کار، روی دکمه “Done” ضربه بزنید تا طرح بندی مورد نظر ذخیره شود.

اپل واچ

اکنون وقتی دکمه کناری را فشار می دهید، Dock لیست برنامه های از پیش انتخاب شده شما را با پیش نمایش آنچه در برنامه اتفاق می افتد، نشان می دهد.

دکمه کناری اپل واچ

برای رفتن به برنامه، روی آن ضربه بزنید. Dock برنامه ای که قبلا در آن قرار داشته اید را به خاطر می سپارد، بنابراین دفعه دیگر که دکمه کناری را فشار دهید، بالاترین مورد این لیست برای شما نمایش داده نمی شود.

می توانید از این دکمه برای Apple Pay استفاده کنید

اپل واچ

Kaspars Grinvalds/Shutterstock

اگر در کشوری زندگی می کنید که از Apple Pay پشتیبانی می کند، می توانید با استفاده از دکمه کناری به سرعت به کارت های خود دسترسی پیدا کرده و در هر مکانی که NFC در دسترس باشد، از طریق اپل واچ خود پول پرداخت کنید. فقط کافیست دکمه کناری اپل واچ را دو بار فشار دهید تا برنامه Apple Pay باز شود.

مرتبط: نحوه راه اندازی و استفاده از Apple Pay در اپل واچ

نحوه خاموش کردن اپل واچ (یا Contact Emergency SOS)

در آخر، دکمه کناری روشی برای خاموش کردن اپل واچ و نحوه تماس با سرویس های اضطراری است. دکمه کناری را فشار داده و نگه دارید، سپس از گزینه لغزشی “Power Off” برای خاموش کردن اپل واچ خود استفاده کنید.

دکمه کناری اپل واچ

برای برقراری تماس با خدمات اضطراری محلی، می توانید از نوار لغزنده “Emergency SOS” استفاده کنید. اگر شناسه پزشکی (Medical ID) خود را در برنامه Health تنظیم کرده باشید، یک نوار لغزنده Medical ID را نیز در اینجا مشاهده می کنید.

اگر چند سالی است که از دستگاه اپل واچ خود استفاده می کنید، احتمالا مجبورید که همه روزه دستگاه خود را شارژ کنید. در این لینک نحوه افزایش عمر باتری دیتگاه اپل واچ ارائه شده است.

مرتبط: ۱۲ نکته در رابطه با افزایش عمر باتری اپل واچ

.howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here