اگر در نوار آدرس مرورگر وب خود عبارت ” about:blank” را مشاهده کردید، به این معنی است که آن صفحه در واقع یک صفحه خالی می باشد. این صفحات بخشی از مرورگر های کروم ، موزیلا فایرفاکس، سافاری اپل، مایکروسافتEdge ، اینترنت اکسپلورر (IE) و مرورگرهای دیگر هستند.

صفحات about:blank هیچ مشکلی نداشته و بسیاری از افراد این گزینه را انتخاب می کنند تا صفحه اصلی مرورگر آنها همیشه با یک صفحه سفید خالی باز شود. اگر مرورگر شما همیشه با این صفحه باز می شود و شما آن را دوست ندارید، در این مقاله به شما آموزش می دهیم تا آن را حذف کنید.

منظور از about:blank چیست ؟

about:blank یک صفحه خالی است که در مرورگر وب شما ایجاد شده است. قسمت

” :about” این آدرس به مرورگر صفحات داخلی سایت را نشان می دهد. به عنوان مثال در مرورگر کروم با تایپ about:settings در نوار آدرس می توانید به صفحه تنظیمات مرورگر بروید. یا با تایپ عبارت about:downloads در نوار مرورگر به لیست دانلودی های مرورگر دسترسی پیدا می کنید.

هنگامی که about:blank  را در نوار آدرس تایپ کرده و Enter را فشارمی دهید، مرورگر وب شما یک صفحه خالی را بارگیری می کند. این صفحه بخشی از اینترنت نبوده و در مرورگر وب شما ساخته شده است.

مزایا about:blank چیست ؟

همانطور که گفتیم بسیاری از افراد از about:blank استفاده می کنند تا صفحه اصلی مرورگر آنها همیشه با یک صفحه سفید خالی باز شود. با این کار هر بار که مرورگر را باز کنید، با یک صفحه خالی رو به رو می شوید.

برای این کار باید به بخش تنظیمات مرورگر رفته و about:blank را به عنوان صفحه گیش فرض قرار دهید.

آیا about:blank یک نوع ویروس یا بدافزار است ؟

صفحه about:blank یک ویروس یا هیچ چیز خطرناک دیگری نیست. با این حال اگر فکر می کنید کامپیوترتان به یک بدافزار آلوده شده، بهتر است آن را با یک برنامه ضد بدافزار (antimalware) اسکن کنید.

ما به شما استفاده از برنامه Malwarebytes را پیشنهاد می کنیم. نسخه رایگان آن بدافزارها را به صورت دستی پاک کرده و با هر دو نسخه دسکتاپ (PC) و مک (Mac) سازگار می باشد.

بهترین راه حذف about:blank چیست ؟

در واقع شما نمی توانید از شر آن خلاص شده و آن را حذف کنید. چرا که about:blank بخشی از مرورگر وب شما بوده و همیشه درآن وجود خواهد داشت. اما اگر بخواهید می توانید آن را غیر فعال کرده و از دید خود پنهان کنید.

اگر هر زمان مرورگر وب خود را باز می کنید با صفحه about:blank موجه می شوید و ترجیح می دهید به جای آن یک برگه جدید یا صفحه های دیگری را ببینید، فقط کافی است که صفحه اصلی پیش فرض مرورگر خود را تغییر دهید.

گوگل کروم

در گوگل کروم از مسیر منو (menu)> تنظیمات (Settings) به قسمت ” On startup” بروید. سپس گزینه “Open the New Tab page” را انتخاب کرده یا صفحه about:blank را از لیست صفحاتی که در هنگام راه اندازی باز می شوند پاک کنید. در نهایت  صفحه مورد علاقه خود را به عنوان پیش فرض قرار دهید.

موزیلا فایرفاکس

در موزیلا فایرفاکس مسیر منو (menu)> تنظیمات (Settings)> صفحه اصلی (Home) را دنبال کنید. سپس صفحه اصلی مورد نظر خود را برای ویندوزها و تب های جدید انتخاب کنید. مطمئن شوید که صفحه about:blank یا Blank Page در لیست صفحات پیش فرض نباشد.

about:blank چیست

سافاری

در مرورگر سافاری اپل مسیر سافاری> Preferences> General را دنبال کنید. در صفحه اصلی about:blank را حذف کرده و صفحه اصلی مورد نظر خود را وارد کنید.

مرورگر سافاری

در مرورگر مایکروسافتEdge  مسیر منو (menu)> تنظیمات (Settings)> On startup را دنبال کنید. سپس “Open a new tab” را انتخاب کرده و صفحه about:blank را حذف کنید.

مرتبط : آموزش نصب و استفاده از افزونه ها (Extensions) در مایکروسافت Edge

مرورگر مایکروسافتEdge

در اینترنت اکسپلورر (IE) می توانید این صفحه را از طریقInternet Options  تغییر دهید. (البته حین این کار نباید از اینترنت اکسپلورر استفاده کنید.) برای این کار گزینه “about:blank” را از کادر صفحه اصلی حذف کرده و آدرس صفحه اصلی مورد نظر خود را وارد کنید.

مرتبط : ۶ روش ریکاوری و بازیابی تاریخچه پاک شده مرورگر

about:blank چیست

 

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید