هنگامی که در حال خرید تلفن یا شارژر قابل حمل هستید، مطمئناً با اصطلاح میلی آمپر ساعت یا مخفف mAh مواجه می شوید. مطمئن نیستید که این یعنی چه؟ این یک مفهوم ساده است و فهمیدن آنچه نیاز دارید نسبتا آسان است.

مقاله مرتبط: آیا شارژ کردن گوشی در طول شب برای باتری مضر است؟

میلی آمپر ساعت چیست؟

میلی آمپر ساعت واحدی است که به سادگی توان را در طول زمان با مخفف mAh اندازه گیری می کند. برای اینکه ایده بهتری درباره نحوه عملکرد این دستگاه داشته باشیم، می‌توانیم به چند میلی آمپر نگاه کنیم.

میلی آمپر اندازه گیری جریان الکتریکی، به ویژه یک هزارم آمپر است. آمپر و میلی آمپر قدرت جریان الکتریکی را اندازه گیری می کند. ساعت‌ها را به این اضافه کنید، و اندازه‌گیری می‌کنید که این جریان چقدر می‌تواند با آن قدرت جریان داشته باشد.

به عنوان مثال باتری را در نظر بگیرید. اگر آن باتری بتواند جریان خروجی یک میلی آمپر را برای ۱ ساعت حفظ کند، می توانید آن را باتری ۱ میلی آمپر ساعتی بنامید. یک میلی آمپر مقدار کمی نیرو است، بنابراین این باتری چندان کاربردی نخواهد بود.

عملاً، ما شاهد استفاده از mAh در هر وسیله الکترونیکی با باتری هستیم، از تلفن ها گرفته تا بلندگوهای بلوتوث. این دستگاه ها از نظر ظرفیت از صدها میلی آمپر ساعت تا هزاران میلی آمپر ساعت متغیر هستند، اما همه آنها به یک روش اندازه گیری می شوند.

نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که میلی آمپر ساعت تنها معیاری از ظرفیت است. آنها تعیین نمی کنند که شارژر شما با چه سرعتی یک دستگاه خاص را شارژ کند. این در شارژرها بسته به عوامل مختلفی متفاوت است، مانند اینکه آیا آنها از شارژ سریع پشتیبانی می کنند یا خیر.

مقاله مرتبط: چگونه شارژ تطبیقی باعث صرفه جویی در باتری اندروید شما می شود؟

میلی آمپر ساعت و ظرفیت شارژر

متوسط ​​ظرفیت باتری گوشی های هوشمند این روزها بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. این باتری‌ها در مقایسه با تلفن‌های تاشو و تلفن‌های هوشمند قدیمی‌تر، باتری‌های بسیار بزرگ‌تری هستند. اما با پیشرفته تر شدن تلفن ها، تقاضا برای باتری ها افزایش یافته است و در نتیجه عمر باتری به طور کلی کاهش می یابد. این بدان معناست که شارژرهای قابل حمل محبوب تر از همیشه هستند.

برای استفاده واقعی، یک شارژر قابل حمل می خواهید که حداقل به اندازه هر چیزی که می خواهید شارژ کنید، ظرفیت باتری داشته باشد. به هر حال، یک شارژر قدیمی با ظرفیت ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعتی برای آیفون ۱۳ پرو مکس با باتری ۴۳۵۲ میلی آمپر ساعتی کار زیادی نمی کند.

شارژری با ظرفیت تقریباً برابر با تلفن یا تبلت شما از هیچی بهتر است، اما در این مورد، بزرگتر تقریباً همیشه بهتر است. حتی اگر از حداکثر ظرفیت شارژر خود استفاده نمی کنید، اغلب بهتر است آب اضافی داشته باشید و به آن نیاز نداشته باشید تا اینکه متوجه شوید آن را از دست داده اید.

گفته می شود، نیازها می توانند بین افراد بسیار متفاوت باشند. اگر می‌خواهید هنگام کمپینگ تلفن هوشمند خود را شارژ کنید، شارژری با ظرفیت بالاتر می‌خواهید، زیرا احتمالاً فرصت‌های کمتری (در صورت وجود) برای شارژ مجدد خواهید داشت. به دنبال چیزی در همسایگی ۲۰۰۰۰ نفر باشید، به خصوص اگر برای سفرهای طولانی تر برنامه ریزی می کنید.

از سوی دیگر، اگر گاهی اوقات در پایان روز نیاز به شارژ کمی دارید، یک شارژر ۱۰۰۰۰ میلی آمپر ساعتی برای نیازهای شما کافی خواهد بود.

مقاله مرتبط: آیا استفاده از Fast Charging به موبایل آسیب می رساند؟

آیا چیزی به عنوان ظرفیت بیش از حد وجود دارد؟

با بزرگتر شدن باتری دستگاه های ما، ظرفیت شارژر همچنان در حال افزایش است. با در نظر گرفتن این موضوع، آیا امکان وجود شارژر با ظرفیت بیش از حد برای دستگاه هایی که شارژ می کنید وجود دارد؟

در حالی که ظرفیت شارژر بزرگ‌تر جنبه‌های منفی دارد، اما تعداد زیادی از آنها وجود ندارد و هیچ‌کدام خطرناک نیستند. داشتن شارژر با ظرفیت میلی آمپر ساعت بیشتر از نیاز شما به دستگاه شما آسیب نمی رساند.

مقاله مرتبط: ۱۰ نکته برای رفع اشکال گجت های هوشمند

نقطه ضعف شارژری با ظرفیت بیش از حد

در عوض، نقطه ضعف اصلی یک شارژر با ظرفیت بیشتر از نیاز شما، اندازه است. ظرفیت بیشتر به معنای باتری های بزرگتر است، که گاهی اوقات به فضای بیشتری برای خنک کردن نیاز دارند، بنابراین شارژر بسیار بزرگتری خواهید داشت. اگر در مسیر پیاده روی از یک شارژر استفاده می کنید، ممکن است ناخوشایند باشد، اما بسته بندی هوشمند می تواند این مشکل را حل کند.

نقطه ضعف دیگر باتری با ظرفیت بیشتر این است که شارژ مجدد آن زمان بیشتری می برد. این اغلب آن‌قدر که تصور می‌کنید بد نیست، اما اگر روزانه از شارژر استفاده می‌کنید، احتمالاً می‌خواهید سریع شارژ شود.

اگر عجله دارید و نمی خواهید ظرفیت باتری گوشی خود را برای انتخاب شارژر جستجو کنید، کافی است نگاهی به مجموعه ما از بهترین شارژرهای تلفن قابل حمل بیندازید. در حالی که در حال انجام آن هستید، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که شارژر دیواری شما نیز کاملاً خوب است.

howtogeek

۱. مقاله مرتبط: نحوه تشخیص سلامت باتری گوشی اندروید

۲. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۱)

۳. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۲)

۴. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۳)

۵. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۴)

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید