اگر به محصولات Google علاقه مند باشید، احتمالا تا به حال به فروشگاه گوگل یا همان Google Store برخورد کرده اید. این فروشگاه مکانی است که گوگل محصولات خود را ارائه می کند و به فروش می رساند، اما فقط هم این اتفاق در این فروشگاه نمی افتد. فروشگاه Google از تاریخچه جالبی برخوردار است.

Google Store کار خود را از یک زبانه ساده شروع کرده است

زبانه “Devices” اکنون به Google Store اضافه شده است.

اولین “فروشگاه” گوگل، بازار برای برنامه های اندرویدی بود. این فروشگاه فقط در دستگاه های اندرویدی وجود داشت و برنامه ها و بازی های اندرویدی را تحویل کاربران می داد. گوگل به آرامی محتواهای مختلفی را به بازار اندرویدی خود اضافه کرد که با توجه به امکانات جدید، تغییر این بازار به برنامه جامعی به نام “Google Play” را ضروری می کرد.

فروشگاه Google Play انواع مختلفی از کالاهای دیجیتالی را در خود جای داده است، اما این فروشگاه جایی بود که گوگل در آن، تلفن ها و تبلت هایNexus ، Chromecasts و Chromebook را نیز به فروش می رساند. همه این موارد در زبانه “Devices” در Play Store قرار گرفته بودند.

سرانجام، گوگل علاقه زیادی به ساخت سخت افزار متعلق به خود نشان داد که منجر به ایجاد Google Store شد.

“ساخته شده توسط Google

“ساخته شده توسط Google” در سال ۲۰۱۶ – Google

اولین دستگاه سخت افزاری که به طور کامل توسط شرکت گوگل ساخته شد، دستگاه رسانه ای Nexus Q در سال ۲۰۱۲ بود. در این زمان، تنها سخت افزاری که در فروشگاه Play فروخته می شد، دستگاه های Nexus بودند که توسط خود گوگل ساخته نشده بودند.

دستگاه Nexus Q در نهایت با شکست رو به رو شد، اما منجر به تولید دستگاه Chromecast در سال ۲۰۱۳ شد که موفقیت چشمگیری برای شرکت گوگل به همراه داشت. این دستگاه ابتدای راه Google برای تولید دستگاه های هوشمند خانه ای و خرید شرکت های سخت افزاری بود.

Google Store رسماً در مارس سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد. تا این زمان، گوگل فقط با دستگاه های سخت افزاری سر و کار داشت. با این حال، این شرکت در حال آماده سازی خود برای حرکت بزرگی در این زمینه بود و راه اندازی Google Store گام مهم در این جهت بود.

سال بعد، گوگل اولین تلفن های Pixel و اسپیکر هوشمند اصلی Google Home را معرفی کرد. این اقدام، “Made by Google” را آغاز کرد. از آن زمان تا به اکنون، ده ها محصول در Google Store راه اندازی شده است. این فروشگاه خانه ای برای تلفن های Pixel، دستگاه های هوشمندNest ، Chromecasts ، Chromebook و لوازم جانبی است.

چه محصولاتی را می توانید در Google Store خریداری کنید؟

Google کالاهای دیجیتالی را در Store Play توزیع می کند، اما همانطور که قبلاً نیز ذکر شد، سخت افزارهای این شرکت در Google Store به فروش می رسد. این محصولات سخت افزاری شامل تلفن هایPixel ، Chromebook ، Chromecasts ، دستگاه های Nest و برخی از محصولات شرکای Google است.

Google Store تنها مکان موجود برای خرید سخت افزار Google نیست. بسیاری از محصولات آن را می توان در خرده فروشی هایی مانند Best Buy یا Amazon نیز خریداری کرد. با این حال، اگر یک محصول Google را از خود Google خریداری کنید، معمولاً پشتیبانی مشتری و جایگزینی محصول بهتری را دریافت خواهید کرد.

وب سایت Google Store

معادل Google Store، فروشگاه Apple Store خواهد بود. این فروشگاه متعلق به خود شرکت اپل است که محصولات فروخته شده را تولید می کند. در هر دو فروشگاه، ممکن است محصولات سایر تولیدکنندگان اشخاص ثالث را نیز پیدا کنید، اما بیشتر محصولات موجود در این فروشگاه ها متعلق به مالک فروشگاه ها است.

برخلاف فروشگاه اپل، فروشگاه گوگل فقط یک بازار آنلاین است. در دنیای واقعی فروشگاه گوگلی مثلا برای فروش محصولات ساختمانی وجود ندارد. اما ممکن است بخش های خاص Google را در فروشگاه هایی مانند Best Buy پیدا کنید.

در قانون “محصولات فیزیکی” Google Store یک استثنا وجود دارد و آن خرید اشتراک برنامه ها است. می توانید اشتراک خدماتی مانندGoogle One ، Stadia Pro و YouTube Premium را خریداری کنید. این اشتراک ها معمولاً همراه با محصولات فیزیکی ارائه می شود.

توصیف خود گوگل از Google Store، ساده ترین توضیحی است که برای هدف این فروشگاه ارائه شده است: “فروشگاه گوگل جایی برای دست یافتن به دستگاه ها و لوازم جانبی ساخته شده توسط شرکت گوگل”.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید