کروم ورژن ۹۷ خود را در ۴ ژانویه ۲۰۲۲ منتشر کرده است. در این آپدیت، کروم ۹۷ ابزار بهتری برای حذف داده های ذخیره شده وب سایت، برنامه های وب با ظاهر زیبا تر و کنترل و بزرگ نمایی دقیق تر برای نسخه موبایل عرضه کرده است.

حذف داده های ذخیره شده وب سایت

کروم 97

ورژن کروم ۹۷ یک سری تغییرات را در بخش تنظیمات “Privacy and Security” انجام داده است. حال شما می توانید تمامی داده های ذخیره شده توسط یک وب سایت را حذف کنید. در ورژن های قبلی کروم شما فقط می توانستید قسمتی از این داده ها را حذف کنید. این تغییرات جدید را در مسیر Settings>Security and Privacy>Site Settings>View می توانید مشاهد کنید.

برنامه های وب بومی تر شده اند

تصویر بالا (قبل از ورژن کروم ۹۷) / تصویر پایین (ورژن کروم ۹۷)

یکی از دلایلی که برنامه های وب واقعا شبیه برنامه بومی نبودند، نوار بالای برنامه بود. کروم ۹۷ به برنامه های وب اجازه می دهد تا از این فضا برای عناصری چون: نوار جستجو، دکمه پیمایش و رنگ ها استفاده کنند. شما می توانید برنامه وب را به صورت آزمایشی امتحان کنید، واقعا زیبا به نظر می رسند.

زوم وب سایت در موبایل با کروم ۹۷

کروم 97

مدتی است که کروم می تواند برزگنمایی وب سایت شما را روی دسکتاپ ها به خاطر بسپارد. اگر روی هر سایتی زوم کنید، با هر بار رفتن به آن وب سایت، تنظیمات قبلی حفظ شده است. ورژن کروم ۹۷ این ویژگی را در قالب یک پرچم در موبایل قرار داده است.

پرچم را می توانید در مسیر chrome:flags#enable-accessibility-page-zoom پیدا کنید. پس از فعال شدن، می توانید با کلیک کردن روی نماد قفل در نوار آدرس، بزرگنمایی را تنظیم کنید. ”Zomm” را انتخاب و به دلخواه خود تنظیم کنید. کروم ۹۷، دفعه بعد که از آن وب سایت بازدید کنید، آن نتظیمات را به خاطر می آورد.

پشتیبانی بهتر از HDR برای کد های CSS

آزمایش توانایی CSS برای تشخیص این که آیا صفحه از محتوای HDR پشتیبانی می کند یا خیر از کروم ۹۴ شروع شد. این ویژگی اکنون در کروم ۹۷ فعال است. این ویژگی توسعه دهندگان وب اجاره می دهند تا محتوای HDR را برای کسانی که نمایشگر HDR ندارند، فعال کنند.

آیا چیز جدید دیگری به نسخه کروم ۹۷ اضافه شده است؟

گوگل هر چهار هفته یک بار نسخه های کروم را منتشر می کند، این بدان معناست که ویژگی های خیلی زیادی به نسخه های جدید اضافه نشده است. اگر چه تغییرات زیادی جزئی ای اتفاق افتاده است که می توانید بسیاری از این تغییرات را در وب سات Google  و همچنین در وبلاگ Chromium مطالعه کنید.

چگونه کروم خود را آپدیت کنیم

کروم به صورت خودکار فایل بروزرسانی را در دستگاه شما نصب می کند. برای بررسی و نصب سریع فایل به روزرسانی، روی منو سه نقطه ای کلیک کنید و روی گزینه Help>About Google chrome کلیک نمایید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید