اپل واچ شما با به‌روزرسانی جدید watchOS 9 که در ماه سپتامبر در کنار iOS 16 و iPadOS 16 عرضه می‌شود، هوشمندتر می‌شود. در اینجا خلاصه‌ای از ویژگی‌هایی منحصر بفرد این سیستم عامل را بررسی می کنیم.

واچ فیس های بیشتر

با هر آپدیت واچ او اس، اپل تعداد انگشت شماری واچ فیس های جدید اضافه می کند و watchOS 9 نیز از این قاعده مستثنی نیست. این فیس واچ ها را در تب Face Gallery در برنامه Watch for iPhone پیدا خواهید کرد، یا می توانید آنها را به روش معمول در  ساعت خود تنظیم کنید.

واچ فیس های بیشتر موجود در WatchOs 9
واچ فیس های بیشتر موجود در WatchOs 9

امسال یک فیس واچ نجومی باز طراحی می شود که شامل پوشش ابری در زمان واقعی است، یک چهره آنالوگ جدید به نام Metropolitan با اعداد قابل تنظیم و چهار گوشه برای Complications، و یک چهره قمری که از تقویم‌های فاز ماه چینی، عبری یا اسلامی استفاده می‌کند، وجود دارد.

واچ فیس نجومی
واچ فیس نجومی آپدیت شده روی WatchOs 9

اپل در سایر فیس واچ ها نیز تغییراتی ایجاد کرده است. فیس واچ پرتره که به شما امکان می‌دهد عکس‌ها را با برش‌های هوشمند برای سوژه‌ها روی مچ دست خود قرار دهید، اکنون از گربه‌ها و سگ‌ها (علاوه بر افراد) به‌ علاوه امکان رنگ‌آمیزی پس‌زمینه پشتیبانی می‌کند. واچ فیس هایی مانند Modular و X-Large اکنون رنگ‌های پس‌زمینه جدیدی برای انتخاب دارند، و اپل می‌گوید که اکنون فیس واچ های بیشتری از پیچیدگی‌ها پشتیبانی می‌کنند.

نوتیفیکیشن های آزاردهنده کمتر

وقتی نوتیفیکیشن ها روی ساعت شما طاهر می شوند، کا صفحه ساعت را می پوشانند که این مورد به نوعی آزار دهنده است. در watchOS 9، اعلان‌ها به صورت بنرهای کوچک در بالای صفحه، نمایش داده می‌شوند که اگر در انجام کار دیگری روی ساعت خود هستید (مانند شروع تمرین یا تغییر صفحه ساعت)، نوتیفیکیشن وارده در کار شما اختلال وارد نکند.

اگر به طور فعال و مداوم از ساعت خود استفاده نمی کنید یا در شرایطی که ساعت شما یک ویبره کوچک میرود و مچ خود را می چرخانید تا از این نوتیفیکیشن و دلیل ویبره رفتن مطلع شوید، نوتیفیکشن وارد شده به ساعت شما مانند watchOS 8 کل صفحه را می گیرد.

اطلاعات ورزشی و ضربان قلب

در حین تمرین، می‌توانید با چرخاندن Digital Crown به نماهای جدید Workout دسترسی پیدا کنید تا مواردی مانند نمای کلی تمرین ورزشی خود را ببینید.

اطلاعات ورزشی و محدوده ضربان قلب روی WatchOs 9
اطلاعات ورزشی و محدوده ضربان قلب روی WatchOs 9

یکی از نماها اطلاعات ضربان قلب را نشان می دهد که ساعت شما به طور خودکار بر اساس داده های سلامت موجود شما ایجاد می کند تا سطح فعلی شدت را در تمرین انتخابی شما بسنجد. علاقه مندان به تناسب اندام در صورتی که اهداف خاصی را در نظر داشته باشند، می توانند محدوده ضربان قلب سفارشی ایجاد کنند.

ویژگی های بیشتر برای دوندگان و مسیرهای تکراری

اگر دونده هستید، WatchOS 9 مملو از ویژگی‌هایی است که به طور مشخص نوع تمرین مورد علاقه شما را هدف قرار می‌دهند. به‌روزرسانی جدید اطلاعات مفیدتری در مورد طول گام، زمان تماس با زمین و نوسان عمودی ارائه می‌دهد تا بتوانید در تکنیک دویدن خود پیشرفت کنید و بفهمید که چگونه زمان‌های خود را بهتر کنید.

ویژگی های بیشتر برای ورزشکاران

همچنین یک قدرت سنج وجود دارد که می تواند به شما کمک کند سرعت دویدن خود را بهتر کنید، که میزان تلاش شما برای دویدن را بر حسب وات اندازه گیری می کند. این می تواند به شما کمک کند که انرژی کافی برای پایان تمرین خود ذخیره کنید.

اگر به ورزش‌های دویدن در فضای باز یا دو چرخه سواری در فضای باز علاقه دارید، اکنون می‌توانید مسیرها را تکرار کنید تا رکورد زمان‌های قبلی خود را شکست دهید. در حین انجام این ورزش ها، نوتیفیکیشن هایی دریافت می‌کنید تا به شما اطلاع دهد که چگونه ورزش می‌کنید، بنابراین می‌دانید چه زمانی باید فشار فعالیت بدنی خود را بیشتر یا کمتر کنید. برنامه Workouts این مسیرها را هنگام شروع یک تمرین جدید پیشنهاد می کند، یا می توانید آنها را نادیده بگیرید و راه خود را ادامه دهید.

تمرینات ورزشی خود را سفارشی کرده یا بصورت چندگانه انجام دهید

تمرینات خود را با watchOS 9 سفارشی کنید تا دوره‌های کار و استراحت را با فواصل زمان‌بندی‌شده ایجاد کنید که برای انواع ورزش‌های با شدت بالا مناسب است. گرم کردن را به بالای تمرین خود اضافه کنید، بخش های قابل تکرار را تنظیم کنید، هشدارهایی را برای سرعت و ضربان قلب دریافت کنید، و تغییراتی ایجاد کنید تا تمرینات خود را جذاب و چالش برانگیز نگه دارید.

سفارشی سازی تمرینات ورزشی با WatchOs 9
سفارشی سازی تمرینات ورزشی با WatchOs 9

با این سیستم عامل جدید اپل واچ، ورزشکارانی که سه فعالیت ورزشی را با هم انجام می دهند، بسیار راضی تر از قبل می شوند، زیرا اپل یک تمرین ورزشی چند گانه جدید را اضافه کرده است که می تواند به طور خودکار بین دوچرخه سواری، دویدن و شنا، بدون نیاز به ورودی جدید، جا به جا شود.

ردیابی بهتر خواب در WatchOS 9

با watchOS 9 اگر وقتی که اپل واچ خود را به دستتان بسته اید، بخوانید، بینش عمیق تری در مورد کیفیت خواب، با مراحل خواب قابل ردیابی، دریافت خواهید کرد. این اطلاعات شامل REM، خواب اصلی و عمیق با نمودارهایی برای ردیابی کیفیت خواب شما در طول زمان است. تنها مشکلی که در اینجا وجود دارد این است که باید اپل واچ خود را در رختخواب بپوشید، که اگر عادت به شارژ در هنگام خواب داشته باشید، ممکن است برای شما مشکل ساز شود.

ردیابی خواب در WatchOs 9
ردیابی خواب در WatchOs 9

بهبود مانیتورینگ فیبریلاسیون دهلیزی

فیبریلاسیون دهلیزی یک اصطلاح پزشکی برای ریتم نامنظم قلب است که با افزایش خطر سکته مغزی، نارسایی قلبی و سایر شرایط مرتبط است. اکثر مدل های اپل واچ از قبل می توانند این وضعیت را تشخیص دهند، اما watchOS 9 یک ویژگی تاریخچه را معرفی می کند که فرکانس این وضعیت را در طول زمان ردیابی می کند. این یک تخمین از مدت زمانی را که در این حالت سپری می‌کنید و همچنین اینکه کدام فعالیت‌ها یا زمان‌های روز بیشتر باعث ایجاد آن می‌شوند، ارائه می‌کند.

ردیابی وضعیت پزشکی

پس از فعال شدن، اعلان‌های هفتگی دریافت خواهید کرد که خلاصه‌ای از وضعیت هفته گذشته را ارائه می‌کند. همچنین می توانید به راحتی سابقه خود را با صادر کردن داده ها به یک PDF قابل اشتراک گذاری با پزشک به اشتراک بگذارید.

یک اپلیکیشن دارویی جدید در ساعت شما

اپلیکیشن Health در iOS 16 دارای ویژگی جدیدی برای ردیابی و ثبت داروها و ویتامین ها است. WatchOS 9 این ویژگی را با ارائه قابلیت دریافت یادآوری برای مصرف داروهای خود و همچنین ثبت گزارش هنگام مصرف آنها گسترش می دهد. این قابلیت به یک برنامه جدید به نام داروها برون سپاری شده است که می توانید آن را از منو راه اندازی کنید یا به داک خود پین کنید.

اپلیکیشن دارویی روی WatchOs 9
اپلیکیشن دارویی روی WatchOs 9

پیشرفت هایی روی تقویم و داک

تعداد انگشت شماری بهبود در سایر برنامه ها از جمله تقویم وجود دارد که اکنون به شما امکان می دهد رویدادها را مستقیماً در ساعت خود اضافه کنید و قرارهای آینده خود را در نمای هفته جدید مشاهده کنید.

در watchOS 9، قسمت Apple Watch Dock برنامه‌هایی را که در حال حاضر استفاده می‌کنید بر سایر برنامه‌هایی که ممکن است پین کرده باشید، اولویت‌بندی می‌کند و پرش از یک برنامه به برنامه دیگر را با استفاده از دکمه Side آسان‌تر می‌کند.

گزینه های دسترسی جدید هوشمند

شاید یکی از بزرگترین ویژگی های جدید در watchOS 9 مربوط به Accessibility باشد. اپل در حال اضافه کردن یک ژست سریع دو انگشتی جدید برای راه اندازی میانبرهایی مانند شروع تمرین، پاسخ دادن به تلفن، گرفتن عکس و توقف پخش رسانه است. این برای طیف وسیعی از کاربران صرف نظر از نیازهای حرکتی آنها مفید به نظر می رسد.

گزینه های دسترسی روی WatchOs 9

ویژگی بهتر از این، ویژگی جدید اپل واچ Mirroring است که برای ساده‌تر کردن استفاده از ساعت شما طراحی شده است، حتی اگر نیاز به دسترسی داشته باشید. با فعال کردن Mirroring، می‌توانید همه عملکردهای ساعت خود را در iPhone خود کنترل کنید و از ویژگی‌های موجود در iOS مانند  Switch  Control برای کنترل ساعت خود استفاده کنید.

WatchOS 9 در پاییز ۲۰۲۲ موجود می شود

watchOS معمولاً درست در کنار به‌روزرسانی‌های سالانه iOS و iPadOS اپل، در پایان ماه سپتامبر ارائه می‌شود.

howtogeek

۱. مقاله مرتبط: نحوه کنترل هشدارها و نوتیفیکیشن های اپل واچ

۲. مقاله مرتبط: نحوه سفارشی کردن ظاهر واچ فیس در اپل واچ

۳. مقاله مرتبط: نحوه تغییر واچ فیس ها در اپل واچ

۴. مقاله مرتبط: نحوه افزایش اندازه متن در دستگاه اپل واچ

۵. مقاله مرتبط: دکمه کناری اپل واچ (Side Button) چه کاری انجام می دهد؟

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید