هرکسی که به دنبال قدرت گرافیکی جدی است، باید کارت گرافیک AMD ، NVIDIA یا (به زودی) اینتل داشته باشد. با این وجود همه به دنبال این نوع قدرت نیستند، بخصوص هنگامی که قیمت آن از ۱۵۰ تا بیش از ۱۰۰۰ دلار باشد.

مرتبط : آموزش کاربردی نصب کارت گرافیک

کیفیت Integrated Graphic چگونه است؟

اگر علاقه‌ای به پرداخت هزینه برای کارت گرافیک ندارید، اما همچنان دوست دارید گاهی Civilization VI یا The Witcher 3 را بازی کنید، چه کاری باید انجام دهید؟

هنوز چیزی را از دست نداده‌اید. می‌توانید از گرافیک داخلی یا یکپارچه پردازنده خود عملکردی قابل استفاده یا حتی گاهی برجسته انتظار داشته باشید. همه چیز به این بستگی دارد که می‌خواهید کدام بازی‌ها را انجام دهید، چه تنظیمات گرافیکی مورد نیازتان است و CPU شما چند ساله می‌باشد.

بازی در اینجا مهمترین موضوعی است که باید به آن توجه کنید. گرافیک یکپارچه برای اکثر موارد معمولی در کامپیوتر بسیار خوب کار خواهد کرد. کارهای حرفه‌ای نیز وجود دارد که به GPU سیستم متکی هستند. این موارد شامل ویرایش ویدئو، رندر گرافیکی و محاسبات شتاب GPU با استانداردهایی مانند NVIDIA CUDA و OpenCL است. اگر کار شما به GPU قدرتمندی نیاز دارد، احتمالا به این مورد آگاهید.

البته گرافیک یکپارچه برای استفاده استاندارد در کامپیوتر که شامل مرور وب، پخش رسانه‌ای، کنفرانس‌های ویدیویی، نوشتن اسناد و ویرایش عکس است  باید مناسب باشد.

اما بازی کلا چیز دیگری است.

مرتبط : نحوه شناسایی مشخصات کارت گرافیک نصب شده روی سیستم

بسیاری از بازی‌ها قابل پخش هستند، اما معاوضه‌هایی نیز وجود دارد

بدانید که با گرافیک یکپارچه، هرگز تجربه بازی کامل یا حتی تقریباً کاملی نخواهید داشت مگر اینکه یک بازی بسیار قدیمی یا بسیار ساده را بازی کنید!

هدف این است که با تغییر تنظیمات و وضوح گرافیک، بهترین میزان فریم ممکن را بدست آورید. ابتدا، شما می‌خواهید با رزولوشن پیش فرض خود ۱۰۸۰p شروع کنید و در صورت لزوم مایل باشید تا ۷۲۰p کاهش پیدا کند.

اولا اینکه این روزها رزولوشن استاندارد اکثر گیمرها ۱۴۴۰p یا ۴K است و بالاتر از این به قدرت گرافیک بیشتری نسبت به گرافیک یکپارچه نیاز دارد.

بعدی تنظیمات گرافیکی است. با توجه به آپدیت بودن پردازنده مرکزی شما، بازی‌هایی وجود دارند که با اجرا در تنظیمات بالا یا حتی فوق العاده شما را شگفت زده می‌کنند. اینها عمدتا بازی‌های قدیمی خواهند بود که دیگر چالشی برای کارت‌های گرافیک مدرن نیستند، اما بسیاری از آثار کلاسیک وجود دارد که ارزش بازی را دارند.

اکثر بازی‌ها به طور خودکار تنظیمات گرافیکی مناسب را برای شما انتخاب می‌کنند و شما می‌توانید از همان جا تغییراتی را شروع کنید. به عنوان مثال، می‌توانید جلوه‌های اضافی را خاموش وضوح تصویر را کاهش دهید یا تنظیمات گرافیکی را یک یا دو درجه دیگر کاهش دهید. این دو تغییر اغلب می‌توانند شرایطی را تغییر دهند.

شاید بعضی از بازی‌ها ارزش آن را داشته باشد. به عنوان مثال، بازی با کیفیت ۱۰۸۰p با گرافیک پایین، در حالی که بازی‌های دیگر ممکن است با کیفیت ۷۲۰p با گرافیک متوسط تجربه بهتری ارائه دهند. این کاملا به عملکرد بازی بر روی سیستم شما و معیار مورد نظرتان بستگی دارد.

سرانجام، آخرین مورد، بررسی عملکرد میزان فریم است. در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید یک بازی با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه یا نزدیک به آن اجرا شود. این برای گرافیک‌های یکپارچه تا حد زیادی غیرواقعی است، گرچه GPUهای داخلی جدید می‌توانند شما را غافلگیر کنند. حداقل ۳۰ فریم در ثانیه است و این در مورد بهترین بازی‌هایی است که می‌توانید از اکثر بازی‌های دارای گرافیک یکپارچه انتظار داشته باشید. هر چیزی زیر ۳۰ فریم در ثانیه با مکث بیش از حد و تقسیم صفحه به سرعت غیرقابل پخش می‌شود، اگرچه ۲۷ فریم در ثانیه اغلب امکان پذیر است.

کدام یک از بازی‌ها با Integrated Graphics اجرا می‌شوند؟

آیا یک بازی خاص با Integrated Graphic اجرا خواهد شد؟ دشوار است که بفهمید برای یک بازی خاص چه عملکردی خواهید داشت.

اگر به حداقل تنظیمات گرافیکی بازی‌های معروف نگاه کنید، آنها همیشه یک کارت گرافیک گسسته را توصیه می‌کنند، در حالی که گرافیک یکپارچه تا حد زیادی نادیده گرفته می‌شود.

این بدان معناست که شما یا باید بفهمید که GPU داخلی شما نزدیک به کدام کارت گرافیک عمل می‌کند یا به تفکیک عملکرد در هر بازی فکر کنید. روش دوم روشی است که ما توصیه می‌کنیم، زیرا اطلاعات در دسترس هستند و به طور کلی قابل اطمینان‌تر خواهند بود.

برای مثال در نظر می‌گیریم که لپ تاپ شما دارای یک پردازنده مرکزی “Tiger Lake” Core i7-1185G7 با گرافیک Intel Xe است و شما به دنبال بازی The Witcher 3 هستید. به سادگی چیزی مانند “Intel Xe graphics Witcher 3” را به Google متصل کنید تا ببینید چه مواردی پیشنهاد می‌دهد. شما باید تعدادی فیلم با مثال‌هایی از گیم پلی و نتایج را از سایت‌هایی مانند User Benchmark دریافت کنید.

برخی از فیلم‌ها را مشاهده کنید تا ببینید عملکردی که برای بازی مورد نظر شما ایجاد می‌شود چگونه است، به خاطر داشته باشید که گرچه گرافیک آن یکسان است، پردازنده مرکزی ممکن است از شما قوی‌تر یا ضعیف‌تر باشد. آنچه از این فیلم‌ها درمی‌یابید این است که گیمر با چه وضوحی بازی می‌کند، چه تنظیمات گرافیکی دارد و چه نوع عملکرد فریم را دارد. بیشتر اوقات، اطلاعات گرافیکی و رزولوشن یا در ویدئو یا در توضیحات ویدئو است و نرخ فریم معمولاً در طول فیلم نمایش داده می‌شود. زمانی که یک ایده از عملکرد یک بازی مشخص گرفتید، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا واقعا ارزش زمان و پول شما را دارد یا نه.

نکاتی درباره پردازنده‌ها

گرافیک یکپارچه خوب

گرافیک آنبورد راه طولانی را طی کرده است، اما بهترین عملکردها فقط در سالهای اخیر بوده است. با Ryzen 3000 APU در دسک تاپ یا پردازنده Ryzen 4000 در لپ‌تاپ‌ها بهترین نتیجه را خواهید داشت. برای اینتل هرچه جدیدتر بهتر است. اینتل Xe در دسامبر ۲۰۲۰ در لپ تاپ‌ها عملکرد خوبی را ارائه می‌دهد. در دسک‌تاپ، یک پردازنده مرکزی با گرافیک UHD 620 یا بالاتر بسته به بازی کار خواهد کرد.

کاربران Mac کمی راحت‌ترند، زیرا تعداد انگشت شماری از بازی‌های مقایسه‌ای برای اجرا در سیستم عامل در دسترس هستند و نیازهای سیستم مشخص می‌کند که شما به کدام نسل مک نیاز دارید. با این حال، به طور کلی، بازی‌های Mac در Steam با اکثر Mac های مبتنی بر Intel حدودا در سه سال اخیر ساخته شده و کار خواهند کرد.

با این حال، کسانی که دارای Mac مبتنی بر M1 MM هستند بیشتر از یک تجربه آزمایش و خطا برخوردار خواهند بود. از آنجا که در حال حاضر نرم افزار کمی برای این رایانه‌ها ساخته شده، شما باید بازی‌ها را از طریق لایه سازگار Rosetta 2 اجرا کنید که با توجه به عنوان ممکن است کار کند یا نکند.

 

استفاده از کارت گرافیک آنبورد به جای کارت گرافیک همیشه آسان نیست، اما برای کسانی که مایل به سازش هستند این کار عملی است. شما قادر به انجام جدیدترین و بهترین بازی‌ها نخواهید بود و همچنین عملکردی با کارت میان رده با کیفیت ۱۰۸۰p را نخواهید داشت. با این وجود، هنوز گزینه‌هایی بدون هزینه اضافی کارت گرافیک برای شما وجود خواهد داشت.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید