گاهی اوقات یک مرورگر یک نام ساده دارد که دقیقاً چه کاری که انجام می‌دهد (مانند اینترنت اکسپلورر) را بیان می کند. اما چرا مرورگر کروم اینگونه نام گرفته است؟

کلمه کروم، نام مرجع طراحی است

نام “Chrome” در اوایل چرخه توسعه در اواخر دهه ۲۰۰۰ به عنوان یک نام رمز به پروژه مرورگر گوگل اختصاص داده شد.

این هم اشاره ای به کروم واقعی موجود در ماشین های عضلانی نمادین و سریع اواسط قرن است – کروم برای جایگزینی سریعتر و کارآمدتر برای مرورگرهای روز طراحی شده است – و هم اشاره ای به طراحی خود مرورگرها.

همانطور که تزئینات کرومی براق و سپرهای خودروهای کلاسیک، از نظر بصری، دور بدنه خودرو پیچیده شده و آن را به نمایش می‌گذارند، اصطلاح کروم برای اشاره به همه چیز در مرورگر استفاده می‌شود، به جز خود پنجره واقعی مرورگر که صفحه را نمایش می‌دهد. . (به عبارت دیگر، «کروم مرورگر» شامل نوار ابزار مرورگر، برگه‌ها، نوار پیمایش و هر چیز دیگری در اطراف خود صفحه وب است.) کروم چیزهای براقی بود که در اطراف موضوع، صفحه‌ای که در حال خواندن آن بودید.

در حالی که کروم در ابتدا نام رمز بود، در نهایت به نام نهایی مرورگر نیز تبدیل شد. تیم توسعه یک مسابقه داخلی برای انتخاب نام نهایی پروژه برگزار کرد، اما به گفته توسعه دهنده گوگل، گلن مورفی، نام هایی که از این رقابت بیرون آمدند افتضاح بودند.

در واقع آنقدر وحشتناک بود که پیشروی توسعه همه رای‌ها را تحت تأثیر قرار داد و اصرار داشت که مردم کلمه «کروم» را با سرعت مرتبط کنند و آن را به نام عالی برای قرار دادن محصول نهایی تبدیل کنند.

و همچنین یک جوک هوشمندانه

از نظر عینی، کروم نام بسیار جالبی برای یک مرورگر است – اگرچه شاید نظر من در مورد این موضوع به دلیل دوران کودکی که در نمایشگاه‌های خودرو گذرانده‌ام و یک رابطه عاشقانه مادام‌العمر با ماشین‌های کلاسیک مبهم باشد.

علاوه بر اینکه یک نام جالب است، این یک شوخی واقعا هوشمندانه در مورد مرورگری است که نام آن را یدک می کشد. یکی از قابل توجه ترین موارد در مورد کروم، چه در زمان راه اندازی و چه تا به امروز، ظاهر بسیار کم رابط مرورگر است.

کروم برگرفته از اصطلاحی است که به معنای تمام مواردی است که قاب مرورگر را قاب می‌کند، اما از قضا، «مرورگر کروم» بسیار کمی برای صحبت کردن دارد.

در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۵ با نیویورک تایمز، ساندار پیچای، رئیس محصول گوگل (به زودی مدیرعامل) تاکید کرد که نام کنایه آمیز مرورگر در واقع هسته اصلی تجربه کروم است.

دلیلی وجود دارد که وقتی Chrome را می‌سازیم، همه کارهای Chrome را به حداقل رساندیم، به طوری که تمام زمانی که در آن صرف کردید، وب‌سایتی بود که در آن زمان به آن اهمیت می‌دادید. ما می خواستیم کاربران روی محتوایی که استفاده می کنند تمرکز کنند. دلیل اینکه محصول “Chrome” نامگذاری شد این بود که می خواستیم کروم مرورگر را به حداقل برسانیم. اینطوری فکر کردیم.

اگر فکر کردن به اینکه چرا Chrome نامگذاری شده است، شما را در مورد نام‌های فنی و چیزهای بی اهمیت کنجکاو می‌کند، خوب خوش شانس هستید.
ما همچنین دوست داریم در چنین موضوعاتی کاوش کنیم، مانند اینکه چرا Spotify نامگذاری شده است Spotify و اینکه دقیقا معنی Roku را بدانیم.

و سلام، اگر چیزهای بی اهمیت کمتر و سفرها و ترفندهای کروم محور بیشتری می خواهید، ما نیز می توانیم این کار را انجام دهیم. در اینجا ده ویژگی عالی کروم که باید از آنها استفاده کنید آورده شده است.

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید