یکی از بزرگترین دغدغه های پدر و مادر های امروزی، دسترسی فرزندانشان به اینترنت و محتوای داخل آن است. Google Family Link یک ابزار ساده و کاربردی است که به والدین در کنترل این امر کمک می کند.

توضیح اجمالی درباره Family Link

قبل از این که دلیل استفاده از آن را شرح دهیم، بگذارید ابتدا خود برنامه را بررسی کنیم. Family Link به اولیا فرزندان این امکان را می دهد تا بر دستگاه فرزندان خود نظارت داشته باشند.

شما در حساب گوگل خود یک Family ایجاد می کنید و همه اعضای خانواده را با دعوت به پیوستن به Family، به آن اضافه می کنید. هنگامی که حساب گوگل یکی از فرزندان خردسال به Family Link اضافه شد، می توانید از راه دور به فعالیت های او در فضای اینترنت نظارت داشته باشید. اگر بخواهیم در یک جمله این پاراگراف را خلاصه کنیم، شما یک مرکز برای دیدن آنچه فرزندتان در موبایل، تبلت یا کامپیوتر انجام می دهد خواهید داشت.

یکی از جنبه های مهم Family Link حفظ حریم خصوصی است. بدیهی است که شما با Family Link به زندگی دیجیتالی فرزندان خود دسترسی دارید، اما اگر هر گونه تغییر در دستگاه آنها ایجاد کنید، فرزندان شما متوجه تغییر خواهند شد و Family Link آنها را از این تغییر مطلع می سازد.

Family Link در پلتفرم های آیپد، آیفون و اندروید قابل دسترسی و استفاده است. برخی از ویژگی های Family Link در همه ی سیستم عامل ها موجود است، اما عموم قابلیت ها نیازمند اندروید بودن دستگاه فرزند شماست.

نظارت و محدودیت در زمان استفاده

Google Family Link

زمان استفاده از دستگاه هوشمند، برای اکثر والدین از اهمیت خاصی برخوردار است و Family Link نظارت و محدودیت این امر را به آسانی در اختیار پدران و مادران قرار می دهد. این ویژگی تنها زمانی کار می کند که دستگاه فرزند شما اندروید باشد، اما می توانید از هر دستگاهی برای نظارت استفاده کنید.

Family Link ابزارهای متفاوتی را برای بررسی زمان دسترسی داراست. شما می توانید ببینید که فرزندان شما از چه برنامه هایی استفاده کردند، چه مدت از آنها استفاده کردند و نمایشگر چقدر روشن بوده است. اضاف بر این، شما می توانید مدت زمان دسترسی آنها به برنامه های خاص یا کلا صفحه را محدود کنید.

اطلاع از مکان

ردیابی افراد از طریق موبایل، موضوع حساسی است که ناراحتی های امنیتی زیادی را بروز می دهد. اما ردیابی فرزندان، آرامش خاطر را برای والدین به وجود می آورد و Family Link این کار را آسان و روان انجام می دهد.

این ویژگی نیز، مانند ویژگی قبل، نیازمند اندروید بودن دستگاه فرزندتان است، اما شما می توانید از طریق آیفون و آیپد نیز، محل کنونی فرزند دلبندتان را پیگیری کنید. هنگام ردیابی، فرزند شما از این موضوع مطلع خواهد شد.

زمانی که Family Link را فعال می کنید، می توانید در هر زمان و مکان، محل فعلی کودکتان را ردیابی کنید و نیازی به بودن آنها در نزدیکی شما نیست و روی دستگاه شما قابل دسترسی و مدیریت است.

منع خرید

احتمالا شنیده یا تجربه کرده اید که فرزندان با حساب بانکی والدین در بازی ها و برنامه ها، مخارج سنگینی به بار می آورند. شما می توانید از این اتفاق با استفاده از Family Link جلوگیری کنید، به شرطی که دستگاه فرزند شما، اندروید باشد.

این ویژگی از طریق فروشگاه گوگل پلی کار می کند، به همین دلیل است که اندروید بودن دستگاه فرزندتان الزامیست. برای تنظیم این ویژگی، پروفایل فرزندتان را در Family Link باز کنید و به پنل Google Play در Manage Settings بروید.

Google Family Link

در بخش Purchases & Download Approvals، گزینه Require Approval For را انتخاب کرده و سپس گزینه های دلخواهتان را فعال کنید.

محدودیت محتوا

شما نه تنها می توانید خریدهای اینترنتی فرزندانتان را محدود کنید، بلکه می توانید محتوا های قابل مشاهده در فروشگاه گوگل پلی را برای آنها نیز فیلتر کنید. همانطور که مطرح شد، این ویژگی نیازمند فروشگاه گوکل پلی است، که مخصوص دستگاه های اندرویدی است.

با این ویژگی، شما می توانید برای برنامه ها، بازی ها، فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و کتاب ها رتبه تاییدیه تایین کنید که بر اساس این رتبه، شما مشخص می کنید که فرزند شما به محتواهایی دسترسی دارند. برای تنظیم این ویژگی به پروفایل فرزندتان در Family Link مراجعه کرده و در Manage Settings پنل Google Play را باز کنید.

Google Family Link

حالا، در بخش Content Restrictions، می توانید دسته های مختلف موجود را مشاهده کرده و آنها را شخصی سازی کنید.

محدودیت وبگردی

اینترنت خط قرمز خیلی از والدین هاست. کنترل آن سخت و دور زدن محدودیت ها بسیار آسان است. Family Link ابزارهایی در این باره داراست، اما آنها نیز، کاملا ایمن و محکم نیستند.

Family Link محدودیت های وبگردی خود را روی مرورگر کروم تنظیم می کند. شما ۳ گزینه برای کنترل این مورد دارید که در پنل Google Chrome در Manage Settings پروفایل فرزندتان قابل دسترسی است.

Allow All Sites: عدم محدودیت

Block Explicit Sites: گوگل سعی می کند سایت ها و نتایج جستجوهایی که شامل محتواهای غیر اخلاقی است را مسدود کند.

Allow Approved Sites: شما لیستی از سایت های تایید شده را ایجاد می کنید، به علاوه این که فرزند شما می تواند جهت دسترسی به سایت ها، با ارسال درخواست، از شما کسب اجازه کند.

Google Family Link

بسته به سن فرزندتان، ممکن است بتوانند راهی برای دور زدن این محدودیت ها پیدا کنند. اما به لطف قابلیت ها دیگر Family Link، پنهان کردن فعالیتشان کمی سخت می شود.

همانطور که می بینید، چند ابزار عالی برای کنترل فرزند عزیزتان وجود دارد. متاسفانه، اکثریت آنها نیازمند اندروید بودن دستگاه فرزندتان می باشد، البته نکته خوب این قضیه، نبودن این محدودیت برای شماست که می توانید از دستگاهی برای پیگیری و نظارت بر فرزندتان استفاده کنید و از فعالیت های روزمره آنها مطلع شوید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید