اگر ویندوز ۷ روی سیستم شما نصب باشد، به احتمال زیاد می توانید از ویندوز ۱۰ هم استفاده کنید. هر دو سیستم عامل دارای سخت افزار مشابه هستند. می توان گفت هر کامپیوتر جدیدی هم که بخرید مطمئناً ویندوز ۱۰ را اجرا خواهد کرد. شما می توانید ویندوز خود را به صورت رایگان از ۷ به ویندوز ۱۰ ارتقا دهید.

الزامات مورد نیاز ویندوز ۱۰

در ادامه نیازهای سخت افزاری ویندوز ۱۰ که توسط مایکروسافت اعلام شده است را بررسی می کنیم.
• سی پی یو (CPU): ۱ گیگاهرتز یا سریع‌ تر
• رم: ۱ گیگابایت برای ویندوز ۳۲ بیتی و ۲ گیگابایت برای ویندوز ۶۴ بیتی
• هارد دیسک: ۳۲ گیگابایت یا بیشتر
• کارت گرافیک: سازگار با DirectX 9 یا درایور WDDM 1.0

حدود ۱۰ سال می شود که نیازهای ویندوز ۷ همان مقدار باقی مانده‌اند. اما ویندوز ۱۰ در مقایسه با آن به فضای هادر دیسک بیشتری نیاز دارد. ویندوز ۷ برای سیستم های ۳۲ بیتی به ۱۶ گیگابایت و سیستم های ۶۴ بیتی به ۲۰ گیگابایت حافظه نیاز دارد. برای ویندوز ۸ هم شرایط موردنیاز همین است.

به عبارتی اگر کامپیتور شما ویندوز ۷ یا ۸ را اجرا کند، با فرض اینکه هارد درایو خاصی نداشته باشد ویندوز ۱۰ هم روی آن کار می کند.
برای فهمیدن میزان حافظه داخلی کامپیوترتان، ویندوز اکسپلورر را باز کرده و پایین صفحه را نگاه کنید.

نیازهای سخت افزاری ویندوز 10
حداقل نیازهای سیستم برای نصب ویندوز ۱۰

در کامپیوتر های کم توانی که حداقل نیازهای ویندوز ۱۰ را برآورده نمی کنند، توصیه می کنیم از ویندوز ۱۰ استفاده نکرده و با همان ویندوز ۷ کار کنید. به عنوان مثال ۳۲ گیگا بایت فضای دیسک برای نصب سیستم عامل ویندوز ۱۰ کافی است. اما برای نصب برنامه ها و دانلود فایل ها به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت.

یا در حالیکه یک پردازنده ۱ گیگاهرتزی و رم ۱ گیگا بایتی می توانند نسخه ۳۲ بیتی ویندوز ۱۰ را اجرا کنند، برنامه های مدرن و حتی یکسری وب سایت ها ممکن است هنگام اجرا دچار مشکل شوند.

همانطور که گفتیم اگر کامپیوتر شما بتواند ویندوز ۷ را به خوبی اجرا کند، به احتمال زیاد می تواند ویندوز ۱۰ را هم به خوبی اجرا کند. اگر در ویندوز ۷ برنامه های شما با سرعت پایین روی سیستم کار می کنند، در ویندوز ۱۰ هم باید همین انتظار را داشته باشید.

ویندوز ۱۰ سریع تر از ویندوز ۷ عمل می کند

ویندوز ۱۰ حتی ممکن است از بعضی جهات سریع تر از ویندوز ۷ باشد. به عنوان مثال مایکروسافت ویندوز ۸ را با قابلیت استفاده از رم کمتری نسبت به ویندوز ۷ طراحی کرده است. راه اندازی سریع این ویندوز که به طور پیش فرض فعال است می تواند سرعت رایانه شما را بالا ببرد.

ممکن است سیستم عامل اصلی این ویندوز به فضای بیشتری نیاز داشته باشد، اما ساختار آن ساده تر شده است. ویندوز ۱۰ به گونه‌ای طراحی شده است که با سیستم های در حال اجر ویندوز ۸ بسیار سازگار هستند. در همین حال ویندوز ۸ نیز برای رایانه هایی که ویندوز ۷ را اجرا می کنند طراحی شده است.

ارتقا به ویندوز ۱۰ به صورت رایگان

نیازهای سخت افزاری ویندوز 10
اگر از ویندوز ۷ استفاده می کنید، می توانید به صورت رایگان ویندوز خود را به ۱۰ ارتقا دهید. تمام آنچه نیاز دارید یک کلید معتبر ویندوز ۷ (یا ۸) بوده تا بتوانید نسخه فعال و دارای مجوز ویندوز ۱۰ را نصب کنید. ارتقا سیستم به ویندوز ۱۰ به این معنی است که رایانه شما به روزرسانی های امنیتی را انجام می دهد.

خرید یک کامپیوتر جدید

اگر نگران هستید که کامپیوتر شما نیازهای سخت افزاری ویندوز ۱۰ را ندارد پیشنهاد می کنیم یک رایانه جدید خریداری کنید. رایانه های مدرن دارای پردازنده های سریع تر، حافظه ذخیره سازی بیشتر، سخت افزار گرافیکی بهتر و عمر باتری بیشتر نسبت به سیستم های قدیمی هستند.

مرتبط : آموزش تصویری فعال سازی ویندوز ۱۰ ، آموزش کامل نصب ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید